Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Gruodžio » 21

Mirtį nešantys vaistų deriniai

Nepaisant to, kad daugelis vaistų parduodami be gydytojo recepto, jų vartojimas susijęs su tam tikra rizika, ypač jei vienu metu vartojate kelis vaistus.

Pavojinga pora I: nuskausminamieji ir vaistai nuo peršalimo

Vaistuose nuo peršalimo yra paracetamolio – jis malšina galvos, gerklės skausmą, mažina temperatūrą. Jei vartosite ir nuskausminamųjų, kuriuose yra paracetamolio, galite viršyti saugų paracetamolio kiekį per dieną – 4 g. Pavojus – žala kepenims. Rizikingiausia per dieną suvartoti daugiau nei 7 g paracetamolio, bet net ir 4 g yra daug. Ką daryti: skaitydami instrukciją, atkreipkite dėmesį į veikliosios medžiagos pavadinimą, ne tik į jos poveikį. Vaistai gali vadintis nuskausminamaisiais ar mažinančiais karštį, tačiau juose gali būti tas pats paracetamolis.

Mirtį nešantys vaistų deriniai

Pavojinga pora II: ibuprofenas, diklofenakas ir aspirinas

Šie vaistai priskiriami nesteroidiniams antiuždegiminiams preparatams. Jų poveikis vienodas, todėl vienu metu juos vartojant didėja šalutinių poveikių rizika – pradedant pykinimu, baigiant pavojingu gyvybei kraujavimu žarnyne ir virškinamajame trakte. Ką daryti: gerkite šiuos preparatus atskirai, paisydami nurodytų rekomendacijų, kad suprastumėte, kokia medžiaga jums tinka vienu ar kitu atveju.
 

Pavojinga pora III: antihistamininiai vaistai ir vaistai nuo pykinimo

Šiuose preparatuose gali būti panašių medžiagų – difenhidramino gydyti peršalimui, akių sudirgimui ir čiaudėjimui bei idimenhidrinato jūros ligai gydyti. Ir viena, ir kita medžiaga sukelia tokį stiprų mieguistumą, kad galite pramiegoti skrydį lėktuvu. Ką daryti: jei geriate vaistus nuo alergijos, jūros ligos profilaktikai rinkitės vaistus, nesukeliančius mieguistumo.
 

Pavojinga pora IV: preparatai nuo viduriavimo ir kalcis

Preparatuose nuo viduriavimo yra loperamido, kuris padeda žarnynui suformuoti kietesnes išmatas. Kalcio poveikis panašus, tad vienu metu vartojant kalcį ir loperamidą gali užkietėti viduriai. Ką daryti: jei suviduriavote, nustokite vartoti kalcį, kol vartojate loperamidą. Nei jei kalcį skyrė gydytojas, poros dozių praleidimas kaulams tikrai nepakenks.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar