Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (1.2K) Komentarų: (0) (20.01.2017 - 08:41)

Ji24.lt

Mokslininkai: kofeinas gali sulėtinti senėjimo procesus

Dėl amžinojo klausimo, ar kava tikrai naudinga mūsų sveikatai, mokslininkai vis labiau linkę sutarti ir jų atsakymas ganėtinai dažnai jau būna vieningas – taip, ji gali mums turėti teigiamos naudos. Atlikti moksliniai tyrimai vis dažniau įrodo kofeino naudą mūsų sveikatai, rašo portalas time.com.

Naujausias mokslininkų atliktas tyrimas, publikuotas žurnale „Nature Medicine“, atskleidė, kad vyresnio amžiaus žmonės, kurių organizmuose buvo aptikta mažiau uždegiminių procesų, sukeliančių įvairias rimtas ligas, turėjo šį tą stebėtinai bendro – jie visi vartojo kavą su kofeinu.

„Mūsų tyrimas parodė, kad kofeinas gali apsaugoti organizmą nuo jame vis labiau suaktyvėjančių uždegiminių procesų mums senstant“, – tikina atlikto tyrimo autorius Stanfordo universiteto Imuniteto, transplantacijų ir infekcijų institute dirbantis profesoriaus asistentas Davidas Furmanas.

Kava Tyrime D.Furmanas su kolegomis analizavo 100 jaunų ir senyvo amžiaus žmonių kraujo mėginius. Senyvo amžiaus kraujyje mokslininkai aptiko didesnį už uždegimus organizme atsakingų genų suaktyvėjimą, palyginti su jaunesnės grupės kraujo mėginių tyrimais. Ir kuo šie genai buvo aktyvesni, tuo žmogus buvo labiau linkęs turėti aukštą kraujo spaudimą ar sirgti ateroskleroze.

Tyrimo autorių tikinimu, tame nėra nieko stebėtino – žmogui senstant, uždegiminių procesų organizme daugėja. Būtent šie uždegiminiai procesai, mokslininkų manymu, gali būti susiję ir su tokių vėlyvesniame amžiuje atsirandančių ūminių ligų rizika kaip diabetas, hipertenzija, širdies problemos, vėžys, sąnarių sutrikimai ar Alzheimeris.

Mokslininkai taip pat pastebėjo, kad net ir tarp senyvo amžiaus žmonių, per dieną išgeriančių daugiau kaip 5 puodelius kavos, uždegiminių genų aktyvumas buvo mažesnis nei tų žmonių kraujyje, kurie kavos suvartodavo mažiau.

Vis dėlto mokslininkai perspėja, kad nereikėtų siekti, jog visi uždegiminiai procesai organizme išnyktų. Tai reikalingi procesai mūsų imuninei sistemai, padedančiai kovoti su įvairiomis infekcijomis, tačiau išsamesni tyrimai, kaip šiuos procesus būtų galima suvaldyti senyvesniame amžiuje, galbūt ateityje padėtų sumažinti su amžiumi susijusių ligų riziką.


Taip pat skaitykite:

Paruošta pagal: http://www.15min.lt/ji24/straipsnis/savijauta/mokslininkai-kofeinas-gali-suletinti-senejimo-procesus-555-741944

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: Kava, senėjimas, sveikata

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar