- 23.02.2016
- 0.0 Reitingas
- 4121 Peržiūr
- Komentarai
Iš kosmoso nufotografuotos didžiulės geometrinės figūros Kazachstane.
Iš kosminių palydovų Kazachstano teritorijoje buvo aptikti nauji paslaptingi objektai. Šiuolaikinės kosminės technologijos leido padaryti unikalias didžiulių geometrinių figūrų nuotraukas. Kvadratai, kryžiai, linijos ir žiedai yra tokie didžiuliai, kad juos galima įžiūrėti tik iš kosmoso, o jų amžius, kaip mano ekspertai, yra apie 8 tūkstančiai metų.
Labiausiai iš visų figūrų išsiskiria milžiniškas kvadratas, tarsi nubraižytas nedideliais kupstais, ir turintis įstrižaines, nubrėžtas tokiu pačiu būdu. Didžiausias kvadratas pavadintas Uštogajaus kvadratu - pagal netoliese esančio kaimo pavadinimą. Išankstiniai tyrimai rodo, kad kvadrato plotas yra žymiai didesnis už Cheopso piramidės pagrindą. Kvadrato kraštinės ilgis yra apie 400 m.
Viena iš rastų figūrų yra svastika, užlenktą į kairę, su zigzagais galuose. Pirmą kartą šias figūras 2007-ais metais aptiko Dmitrijus Dėjus. Mokslininkas padarė prielaidą, kad Kazachstano teritorijoje gali būti piramidės, pastatytos seniai šiose teritorijose gyvenusių genčių. Paieškų metu tyrinėtojas piramidžių neaptiko, tačiau padarė ne mažesnės svarbos atradimą - jau minėtą Uštogajaus kvadratą.
Dėjus ir toliau atlieka tyrimus šiame regione. Iki 2012-ųjų metų jam pavyko aptikti dar 19 figūrų. Dabartiniu metu kosminio palydovo pagalba yra aptikta apie 260 įvairių figūrų, kurios vadinamos stepių geoglifais.
Reikia paminėti, kad 2007-ais metais mokslininkas surengė ekspediciją, kuri susirinko milžiniško kvadrato vietoje, norėdama ji išrirti, tačiau buvo pastebėta, kad nuo žemės paslaptingus objektus ne taip jau lengvai galima pamatyti. Objektai buvo pernelyg dideli, jų linijos driekėsi link horizonto, todėl nebuvo įmanoma nustatyti, kokios tai figūros.
Dabartiniu metu NASA specialistai gavo dar ryškesnes pačių didžiausių objektų nuotraukas. Jose gerai matomos linijos, tarpusavyje jungiančios kupstus. Kaip teigia biosferos specialistas Komptonas Džėjus Takeris, jam anksčiau neteko nieko panašaus matyti. Dabartiniu metu tarptautinėje kosminėje stotyje skrendantiems kosmonautams yra nurodyta reguliariai fotografuoti sritis, kuriose buvo pastebėtos paslaptingos figūros. NASA valdyba netgi rengiasi nepaprastą teritoriją specialiu būdu pažymėti žemėlapyje.
Dmitrijus Dėjus nemano, kad milžiniškos figūros buvo sukurtos tam, kad būtų matomos iš kosmoso. Tokiu būdu tyrinėtojas atmeta objektų ir NSO arba nacistų (svastika dar labai seniai iki Hitlerio buvo naudojama kaip dekoro ar kulto elementas) ryšį. Tačiau ekspertas galvoja, kad figūros buvo panaudotos Saulės judėjimui stebėti, t.y. šioje vietoje įrengta lygumų observatorija.
Mįslingomis nuotraukomis susidomėjo vyriausiasis NASA specialistas sveikatos ir epidemiologijos klausimais daktaras La Porte, kuris iš pradžių suabejojo nuotraukų tikrumu. Tačiau po kruopštaus figūrų fotografijų išnagrinėjimo ir pokalbių su Dmitrijumi Dėjumi, jis įsitikino ypatinga radinio svarba. Mokslininkas netgi pasiūlė vietinei valdžiai šią vietovę įtraukti į UNESCO saugomų teritorijų sąrašą, tačiau šis pasiūlymas kol kas nesulaukė palaikymo.
Senovėje šioje teritorijoje gyveno įvairios gentys. Dmitrijus Dėjus mano, kad labiausiai tikėtina, jog paveikslai buvo padaryti tarp 7 ir 5 tūkstančių metų prieš mūsų erą, t.y. tais laikais, kai šioje vietovėje gyveno ir medžiojo machadzarų gentis. Kiti mokslininkai abejoja, kad kuri nors klajoklių gentis galėtų būti išbuvusi vienoje vietoje tokį ilgą laikotarpį. Mokslininkai paskaičiavo, kad iš pradžių kupstų aukštis siekė 1,5-3 m, dabar aukštis neviršija 1 m, o kiekvieno kupsto plotas yra apie 12 m2.
Savo nuomonę apie keistų objektų nuotraukas išsakė ir Vinipego universiteto archeologas Persis Klarsonas. Jis mano, kad Kazachstane aptiktos figūros labai panašios į analogiškus objektus, anksčiau aptiktus Peru. Tačiau su juo nesutinka archeologė Giedrė Kin, kuriai teko dalyvauti ekspedicijose ir Kazachstane, ir Peru. Mokslininkė teigia, kad terminas „geoglifai“ netinka figūroms, kurias aptiko Dėjus.
Ekspertė teigia, kad geoglifai yra savotiška meno forma, todėl jais negali būti objektai, turintys praktinę paskirtį. Dar daugiau, daktarė Kin stepių geoglifus ištyrė optinės stimuliuotos liuminescencijos metodu. Pagal gautus rezultatus ji padarė prielaidą, kad figūros buvo sukurtos ne anksčiau VIII amžiaus prieš mūsų erą.
Keistų figūrų vietose buvo atlikti kasinėjimai, tačiau kupstuose nebuvo nieko aptikta. Tačiau aplink juos buvo aptikta senovinių artefaktų, kurie, greičiausiai, priklausė gentims, gyvenusioms šioje teritorijoje prieš 6-10 tūkstančių metų neolito epochoje.
Yra duomenų, kad Dmitrijus Dėjus rengiasi pradėti plataus masto kasinėjimus Kazachstano teritorijoje, panaudodamas naujausias technologijas. Beje, pradėti darbus jis nori kiek galima greičiau, nes viena figūra jau sunaikinta, tiesiant kelią, nors vietinė valdžia žinojo apie unikalų radinį šioje vietovėje.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau