Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žmonės » 2015 » Lapkričio » 6

Ramsesas yra vienas iš penkių geriausių planetos savantų

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriaim būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. Vaizdo medžiagoje užfiksuota, kaip jis atspėja, kokius išgalvotus skaičius slapta nuo jos užrašo kitas asmuo. Maža to, vunderkindas jau mokosi septynių kalbų ir gliaudo sudėtingas matematines lygtis. Beje, periodinę Mendelejevo lentelę jis mintinai mokėjo sulaukęs vos 18 mėn.

Penkiamečiui Los Andželo gyventojui diagnozuotas autizmas. Tačiau berniukas stulbinamai tiksliai skaičiuoja mintinai, atspėja kortas ir slapta nuo jo rašomus išgalvotus skaičius. Šiuos sugebėjimus išvydusi Harvardo medicinos mokyklos neurologijos mokslų daktarė Diane Powell susidomėjo neeiliniais mažylio sugebėjimais.

5-metis genijus Ramsesas Sanguino

D. Powell pradėjo tyrinėti Ramses, įgyvendindama drąsų mokslinių tyrimų projektą, skirtą telepatijai. Mokslininkė tiki, kad telepatija gali būti alternatyvus autizmu sergančių vaikų ir jų tėvų bendravimo būdas – "jie desperatiškai trokšta bendrauti vieni su kitais, bet negali."

"Žinau daug autistų vaikų, kurių tėvus stebina telepatiniai jų sugebėjimai, - pasakoja neurologė. – Norėjau tuos vaikus pamatyti pati ir patikrinti, ar tie neįprasti jų sugebėjimai atsiskleis griežtai kontroliuojamomis sąlygomis."

D. Powell pareiškė jau įsitikinusi mažiausiai septynių žmonių telepatiniais sugebėjimais, todėl ėmėsi šio fenomeno tyrimų.

"Neabejoju, kad telepatija egzistuoja – kaip neabejoju daugybe mokslo įrodytų tiesų, - savo įsitikinimų neslepia mokslininkė. – Aš niekada ir dėl nieko neduodu šimtaprocentinės garantijos, tačiau aš pati mačiau šio fenomeno įrodymus. Nors puikiai suvokiu, kad absoliuti dauguma kitų mokslininkų telepatija netiki."

"Tačiau aš esu privačiai bendravusi su labai daug žmonių, kurie viešai nepripažintų tikį telepatija, nors savo akimis matė ar patyrė šio fenomeno pasireiškimą, - tęsia mokslų daktarė. – Beveik visi jie bijo būti išjuokti už tokius pareiškimus ir įsitikinimus – ar net bijo prarasti darbą. Ir iš tikrųjų – daryti tokius pareiškimus yra labai rizikinga. Tačiau aš tai puikiai žinojau dar prieš apsispręsdama imtis šios srities."

Ramsesas savo telepatinius sugebėjimus daktarei D. Powell pademonstravo per tris jau įvykusius susitikimus. Mokslininkė naudojo atsitiktinių skaičių generavimo mašiną – ji parinkdavo berniuko mamai, 32-ejų menininkei Nyx Sanguino skaitmenis, kuriuos ji užsirašydavo mažyliui nematant ir apie kurios pagalvodavo prieš paprašydama sūnaus pasakyti, kokį skaičių ji užrašė.

"Berniukas sėkmingai atspėdavo slapta užrašytus skaičius", - patvirtino D. Powell.

Meno srityje dirbanti Ramseso mama sako, kad kartais jos sūnus sugeba iš eilės atspėti 38 skaičius, kurie užrašomi jam nematant. Moteris dievagojasi, kad čia nėra jokių triukų ar apgaulių – taip pat ir toje paviešintoje filmuotoje medžiagoje.

Viename iš D. Powell testų Ramsesas sugebėjo teisingai atspėti 16 skaičių iš 17-os – tame tarpe ir vieną dviženklį skaičių.

"Ramseso gebėjimai mane glumina, - pasakoja mama. – Mane su sūnumi sieja labai artimas ryšys – galbūt tai kaip nors susiję su jo sugebėjimais. Bet aš nė įsivaizduoti negalėčiau, kad tokie dalykai įmanomi. Nežinau, kaip tai paaiškinti. Tikiuosi to iš daktarės Powell."

Didžiausias Ramseso mamos rūpestis dabar – surasti tinkamą korepetitorių savo berniukui, kurį D. Powell pavadino "vienu protingiausių penkiamečių visoje planetoje". Mama sako, kad Ramsesas supranta ir cituoja tekstus užsienio kalbomis (pvz., graikų, hebrajų, arabų ar japonų). Be to, jis jau įsisavinęs algebros pagrindus – moka spręsti kvadratines lygtis. Sunku patikėti, tačiau jis gali nubraižyti ir tikslią Mendelejevo periodinę cheminių elementų lentelę.

Po to, kai Ramesas pradėjo pataisinėti mokytoją ir tikslinti jos sakomus dalykus, berniuko mokymu namuose pradėjo rūpintis pati mama.

"Kad jis bus ypatingas, žinojau dar jam negimus, - sakė Nyx Sanguino. – Keistai elgėsi jis jau nuo kūdikystės. Ramsesui nepatikdavo žaislai, bet jam pašėlusiai patiko skaityti. Nepatikėsite, bet skaityti Ramsesas pradėjo 12 mėn. Žodžius tada jis galėdavo ištarti anglų, ispanų, graikų kalbomis, mokėjo ir šiek tiek japoniškai."

"Kai Ramsesas buvo 1,5 metukų, jis jau mintinai mokėjo daugybos ir dalybos lenteles anglų ir ispanų kalbomis. Tokio amžiaus jis jau mokėjo ir periodinę cheminių elementų lentelę – galėdavo pasakyti bet kurio cheminio elemento atominį numerį."

"Pradėjau jį mokyti kitų kalbų, tačiau aš neturiu žalio supratimo, kaip jis pramoko hindi, arabų ar hebrajų kalbų, kai jam buvo vos treji. Gal jis jų išmoko naudodamasis kompiuteriu, prie kurio jis praleisdavo daug laiko?"

"Pradėjau vesti Ramsesą į mokyklą, tačiau tai virto košmaru, - tęsia pasakojimą vunderkindo mama. – Jis buvo vienintelis skaitantis vaikas klasėje. Mokytojai jis iš pradžių patiko – ji net vadino jį mažuoju profesoriumi, bet netrukus Ramsesas pradėjo pataisinėti jos kalbą ir matematinius skaičiavimus, ir mokytoja pradėjo izoliuoti jį nuo kitų mokinių. Teko atsisveikinti su mokykla ir grįžti prie mokymosi namie. Jo žinios smarkiai pranoko kitų žinias."

"Jis visiškai kitoks, ir žmonės nesupranta, kaip jis mąsto. Jis tiesiog kraustosi iš proto dėl skaičių – skaičiuoja viską, ką tik įmanoma: namus, knygas, raides. Ir jis nepasijudins iš vietos, kol nebaigs skaičiuoti iki galo."

"Jei kada išeina pažaisti su bendraamžiais vaikais, jis jų klausinėja matematinių dalykų. Nieko nuostabaus, kad jam sunku rasti draugų. Man neramu, kad jis gali likti vienišas."

Ne vieną tokių sugebėjimų turintį vaiką tyrinėjanti D. Powell tikisi parūpinti Ramsesui finansavimą, kad jis galėtų mokytis specialioje ypač gabiems vaikams autistams skirtoje mokykloje.

"Ramsesas yra vienas iš penkių geriausių planetos savantų, - įsitikinusi D. Powell. – Jam reikia mokytis specialioje ypač gabių vaikų mokykloje, kad jis galėtų išnaudoti savo kognityvinius gebėjimus ir kur jis galėtų atskleisti ir išnaudoti savo potencialą."

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.01.2022 laikas 19:05 Gamtos anomalijos – apskritimai ant ledo
Paslaptingas reiškinys, analogiškas ratams laukuose, vis dažniau atsiranda… ant ledo. Idealios formos, didesnius ir mažesnius ratus žmonės aptinka Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Dažniausiai šis reiškinys pastebimas Skandinavijoje. paslaptingas reiškinys, ledo ratai, anomalijos...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:39 Mistinės vietos. Kalnų Šorija. Jie atėjo iš tų laikų, iš miglotos priešistorės

Sibiro Kalnų Šorija – paslaptinga, mitais ir legendomis apipinta vieta, kuri iki šiolei populiariausia buvo pasakojimais apie sniego žmogų.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:22 Protingi žmonės gyvena netvarkoje, keikiasi ir vėlai eina gulti
Kaip dažnai kalbėdami vartojate keiksmažodžius? Jus kritikuoja dėl netvarkos miegamajame? Jūs vėlai einate miegoti? Žinoma, tai laikoma blogais įpročiais, tačiau tikite ar ne, bet jie rodo aukštą intelekto lygį ir sąžiningumą. Suintrigavo? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau....

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:20 Gyvūnus ir augalus Žemėje tikrai veikia Saulės ir Mėnulio gravitacija
Šie du dangaus kūnai, kuriuos mes matome danguje dienos ir nakties metu, daro kur kad didesnę įtaką gyvūnams ir augalams Žemėje, nei jūs galėtumėte pamanyti.

Skaityti daugiau

18.01.2022 laikas 22:27 7 požymiai, kad gyvenate svetimą gyvenimą ir kaip tai ištaisyti?

Visi norime gyventi savo svajonių gyvenimą, kupiną laisvės ir malonumų. Tačiau kažkuriuo momentu žmogus pradeda sekti svetimų nustatymų. Žinokite, pakeisti įvykių eiga niekada ne per vėlu.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Naminis prieskonių mišinys Za’atar

Jeigu būti visai tiksliems, tai za’atar’as yra augalas, bet šiomis dienomis paminėjus žodį za’atar jis įprastai yra suvokiamas kaip prieskonių mišinys, neatsiejamas nuo Vidurio Rytų virtuvės. Ir vieno recepto jis tikrai neturi.

...

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Kepti baklažanai su česnakiniu padažu

Gyvenimas yra tiesiog fantastiškas, kai mūsų maistas toks lengvas, spalvotas, sveikas ir LABAI SKANUS. Šį kartą parodysiu kaip pasigaminti tobulus iškeptus baklažanus su fantastišku padažu. Galiu garantuoti, kad šis patiekalas tikrai patiks ne tik vegetarams.

...

Skaityti daugiau