Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2016 » Birželio » 3

Toksiški žmonės – kaip nebūti vienu iš jų?

Žmonių yra labai įvairių. Vieni visada yra malonūs, kiti net patys nesupranta, kad savo elgesiu atstumia visus, kurie pasirodo jų gyvenimo kelyje. Tokie žmonės kartais vadinami toksiškais (nuodingais). Netinkamas elgesys gali sugriauti santykius su artimaisiais, kliudyti asmeniniam ar profesiniam tobulėjimui. Išvengti nuotaikų svyravimų nepajėgus joks žmogus, bet kai kurie moka labiau save kontroliuoti, geba paprasčiau reaguoti į komplikuotas situacijas. Visai nesvarbu, kaip dažnai žmogus bjauriai elgiasi (tik per pilnatį ar nuolatos), tai gali turėti liūdnų pasekmių. Todėl reikia mokytis, kaip to išvengti. Manoma, kad dažniausiai pasitaiko 12 scenarijų, kai žmonės elgiasi blogai.

Visko pavydėti. Pavydas sunaikina gražiausius jausmus. Nereikia lyginti savo gyvenimo kelio su kitų. Kiekvienas gyvenimas yra unikalus, tad neverta varžytis, kurio geresnis. Varžytis galima tik su pačiu savimi – tai gali padėti tapti geresniu žmogumi. Lyginti save galima tik su ankstesniu savimi.

Toksiški žmonės – kaip nebūti vienu iš jų? Priimti viską per daug asmeniškai. Daugelį vargina ilgai būti greta žmonių, kurie viską, kas vyksta, suvokia kaip puolimą ar asmeninį įžeidimą. Iš tikrųjų tai, ką kiti žmonės sako ir daro yra labiau apie juos pačius, o ne apie kažką kitą, esantį su jais. Žmonės į aplinkinius reaguoja per savo asmeninę patirtį. Todėl, jeigu žmonės galvoja apie kažką labai gerai arba labai blogai, tai taip pat yra labiau apie juos, o ne apie kažkokį konkretų žmogų. Kita vertus, nereikia pulti į kraštutinumus ir nereaguoti į jokius komentarus. Tiesiog reikia stengtis, kad žodžiai mažiau žeistų ir liūdintų. Reikia išmokti neimti visko į širdį.

Elgtis kaip auka. Įsivaizdavimas, kad nieko neįmanoma pakeisti, nuveda į aklavietę, iš kurios išėjimo nėra. Reikia nustoti skųstis, nevaidinti aukos ir ilgainiui atsiras daugiau jėgų, energijos gyventi taip, kaip norisi.

Slėpti skausmą ir netektis. Vienas svarbiausių dalykų gyvenime – išmokti paleisti pyktį, kaltę, meilę, netektis ir kt. Tai padaryti nėra lengva – tarsi kažkas viduje neleidžia atsikratyti senų nuoskaudų ir prisiminimų. Tačiau tai išlaisvina iš praeities, kankinančių minčių ir leidžia gyventi toliau.

Įkyrios neigiamos mintys. Labai sunku būti tarp žmonių, kurie nuolatos kalba apie baisius dalykus, kurie nutiko ar dar tik nutiks jiems, apie kančią, kurią patyrė ir gyvenimo neteisybę. Šie žmonės nė nemėgina įžvelgti nieko pozityvaus. Toks elgesys dar labiau kankina, todėl jie patenka tarsi į uždarą ratą. Norėdami iš jo ištrūkti, jie turėtų kasdien pabandyti rasti nors vieną dalyką, kuris yra teigiamas ir kelia nuotaiką.

 Nemokėjimas kontroliuoti savęs. Tokių žmonių apstu. Jie pratrūksta iš pykčio parduotuvėje, kad reikia stovėti ilgą eilę; ašaroja dėl menkiausios klaidos darbe ir t. t. Šiems žmonėms reikėtų suvokti savo vidinio pykčio priežastis (paprastai jos būna daug didesnės nei atrodo iš pirmo žvilgsnio) ir sužinoti, kaip jas galima sumažinti.

Susidaryti paviršutinišką nuomonę apie kitus. Žmonės – sudėtingos būtybės, todėl niekada nereikia susidaryti įspūdžio iš pirmo žvilgsnio. Jie parodo tai, ką nori parodyti, arba elgiasi vienaip, nes pateko į stresines situacijas.

 Žiaurumas (empatijos ir užuojautos stoka). Regis, tokių žmonių yra ant kiekvieno kampo. Šie žmonės dažniausiai linkę slėptis po anonimų kauke ir rašyti piktus komentarus internete. Jie turėtų atrasti savyje bent kruopelę užuojautos ir pasistengti suprasti, kad jie, kaip ir visi kiti, gyvena viename pasaulyje, todėl turi būti pakantesni vieni kitiems.

 Apgaudinėti ir nepaisyti moralės normų. Apgaulė – tai ne klaida ar pasiteisinimas. Ji skaudina žmones. Reikia būti sąžiningiems pirmiausiai sau patiems.

 Slėpti tiesą. Nesvarbu, kiek metų turi, kokios rasės, lyties ir seksualinės pakraipos yra, kiekvienas žmogus yra nuostabus. Nereikia slėpti to, koks esi, ar bandyti tai pakeisti. Laimingi žmonės to nedaro.

 Nuolatos norėti, kad kas nors pripažintų, patvirtintų. Žmonės, kurie nori, kad juos nuolatos, kažkas įvertintų, pagirtų, labai vargina. Ilgainiui su tokiais asmenimis niekas nebenori palaikyti ryšių. Be to, ne nuo kitų įvertinimų priklauso kito žmogaus vertė, o tik nuo jo paties.

 Būti atkakliu perfekcionistu. Pasaulis yra nuostabus, nes nėra tobulas. Kodėl norime mes būti tobuli? Tai paprasčiausiai prieštarauja pagrindiniams visatos dėsniams.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau