Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2015 » Gruodžio » 21

«Žvaigždžių karuose» erdvėlaivių kovos neįmanomos

Nors „Žvaigždžių karų“ kino filmai gali pretenduoti į mokslinės fantastikos žanrą, visgi juose daugiau fantastikos nei mokslo, rašo „The Daily Dot“.

Šį savaitgalį kino teatruose naujausios „Žvaigždžių karų“ dalies premjera. Ko gero, dauguma žiūrovų net nesusimąsto, kad didelė dalis ten rodomų vaizdų yra neįmanomi šioje Visatoje.

Erdvėlaiviai nekrenta žemyn

Dažnai net nesusimąstome, kai ekrane matome, kad pašautas ir sprogstantis erdvėlaivis lėtai pradeda kristi žemyn. Tačiau kosmose nėra gravitacijos, tad ir nėra tokios krypties, kaip „žemyn“. Net jei kosminiai laivai kautųsi netoli didelės planetos, numušti jie linko jos artėtų labai iš lėto, bet tikrai nesmuktų staigiai žemyn. Visgi dažnai kino filmuose nerodomas kitas svarbus aspektas – šūvio smūgis turėtų laivą ar jo nuolaužas pastumti tolyn į kosmosą.

Kitas erdvės išmatavimas

  Kosmosas yra didžiulė tuštuma, kurioje šen bei ten prismaigstyta žvaigždžių ir planetų, tačiau atstumai tarp jų yra milžiniški tuščios erdvės plotai. Net šviesa per juos keliauja tūkstančius metų, o ką jau kalbėti apie erdvėlaivius. Todėl natūralu, kad George'as Lucasas turėjo kažkaip išspręsti keliavimo tarp žvaigždžių klausimą – taip buvo sugalvota hipererdvė, kitas išmatavimas, į kurį įskridę erdvėlaiviai gali įveikti milžiniškus atstumus. „Žvaigždžių karams“ toks sprendimas tinka, bet realybėje – tai visiška fantazija. Užtat „Žvaigždžių kelio“ seriale ir filmuose erdvėlaivis „Enterprise“ tarp žvaigždžių keliauja, naudodamas erdvės iškreipimo variklį (angl. „warp drive“). Jis iškreipia erdvėlaikį ir perkelia erdvėlaivį į kitą Visatos vietą – tiek astrofizikai, tiek reliatyvumo teorija neatmeta galimybės, kad toks variklis yra įmanoma.

Greitos kovos asteroidų laukuose

„Žvaigždžių karuose“ bei kituose panašiuose filmuose dažnai rodomos intensyvios erdvėlaivių kovos asteroidų laukuose. Įtemptose scenose laivai nardo tarp asteroidų lyg kelių ereliai tarp automobilių judrioje gatvėje. Deja, taip tankiai „apgyvendintų“ asteroidų diržų nebūna. Jei asteroidai būtų taip arti vienas kito, tai reikštų, kad toje sistemoje dar nėra susiformavusios planetos. Mat šie dangaus kūnai būtent ir susiformavo tokiuose tankiuose asteroidų laukuose – atsitiktiniai susidūrimai tarp jų ir gravitacija pradėjo „sniego gniūžtės“ procesą, kai akmens ir kitų medžiagų kamuolys vis didėjo ir didėjo, kol tapo planeta.

Brangus kuras

Kitas didelis realybės barjeras intensyvioms erdvėlaivių kovoms – didžiulės kuro sąnaudos. Kosmose nėra gravitacijos ir atmosferos, todėl nors trumpam variklį įjungęs erdvėlaivis nesustotų ir judėtų ta kryptimi be galo. Tam, kad sustotų ar pasuktų, erdvėlaivyje reikėtų įtaisyti variklius visomis kryptimis ir pilotas turėtų juos nuolatos junginėti. Tam prireiktų didžiulių kiekių kuro, jau nekalbant apie pakilimą nuo planetų paviršiaus. Tad daugumoje fantastinių filmų vaizduojami pasauliai, kuriuose atrasta kažkokia magiška kuro rūšis ir juose galioja kitokie fizikos dėsniai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: http://delfi.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.01.2018 laikas 15:31 Receptai Varškės kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Sausos veido odos. Ingredientai: Varškė, Alyvuogių aliejaus, Pienas , Morkų sultys.

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:04 Receptai 5 minutės ir keletas valandų šaldytuve, ir skanus tortas paruoštas!

Patinka jums saldumynai? Esate tikri, kad jūs neprieštaraujate pasmaguriauti skaniu desertu su karšta arbata. Bet, kartais taip nesinori teptis miltais, minkyti tešlos ir ilgą laiką kepti skanėstą orkaitėje.

...

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:25 Receptai Traškūs vaflių ritinėliai be vaflinės
Jei jums kilo noras prisiminti vaikystės skonį, pasigamini skanius, traškius susuktus vaflius, bet neturite po ranka vaflinės, šią problemą labai lengva išspręsti. O, ir vaflių kepimas keptuvėje užims mažai laiko....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau