Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 14

Omega-3, Kuris Nuodija Auglius

Vadinamosios gerosios riebalų rūgštys yra būtinos žmogaus sveikatai. Iš omega-3 riebalų rūgščių DHA, arba dokozaheksaeno rūgštis, yra labai svarbi smegenų veiklai, regėjimui ir uždegiminių reiškinių reguliavimui.

Be šių privalumų, DHA taip pat siejama su mažesniu sergamumu vėžiu. Kaip tai veikia, svarbų atradimą padarė daugiadalykė Liuveno universiteto (UCLouvain) mokslininkų grupė, kuri ką tik išaiškino biocheminį mechanizmą, leidžiantį DHA ir kitoms giminingoms riebalų rūgštims sulėtinti navikų vystymąsi. Tai svarbus pasiekimas, kuris neseniai buvo paskelbtas prestižiniame žurnale "Cell Metabolism".

Atradimo raktas: tarpdiscipliniškumas

2016 m. Olivjė Ferono (Olivier Feron) UCLouvain komanda, kurios specializacija - onkologija, atrado, kad rūgščioje mikroaplinkoje (acidozėje) esančių navikų ląstelės, norėdamos daugintis, gliukozę kaip energijos šaltinį pakeičia lipidais. Bendradarbiaudamas su UCLouvain mokslininku Cyrilu Corbet, profesorius Feronas 2020 m. įrodė, kad tos pačios ląstelės yra agresyviausios ir įgyja gebėjimą palikti pirminį naviką, kad sukurtų metastazes. UCLouvain Bioinžinerijos fakulteto profesorius Yvanas Larondelle'as, kurio komanda kuria patobulintus maistinių lipidų šaltinius, pasiūlė profesoriui Feronui sujungti savo įgūdžius vykdant doktorantės Emeline Dierge vadovaujamą mokslinių tyrimų projektą, kurio tikslas - įvertinti navikinių ląstelių elgseną esant riebalų rūgščių.

Komanda greitai nustatė, kad šios rūgštinės navikinės ląstelės reagavo kardinaliai priešingai, priklausomai nuo to, kokią riebalų rūgštį jos pasisavindavo. Per kelias savaites gauti rezultatai buvo įspūdingi ir stebinantys. "Netrukus nustatėme, kad tam tikros riebalų rūgštys stimuliuoja navikines ląsteles, o kitos jas žudo, - aiškino tyrėjai. DHR tiesiogine prasme jas nuodija.

3D augliai, kurie suyra per kelias dienas dėl gerai žinomos Omega-3 (DHA, daugiausia randama žuvyje) poveikio - tai išskirtinis Liuveno universiteto atradimas. alkanos riebiųjų rūgščių, acidoze sergančios naviko ląstelės minta DHA, tačiau nesugeba jos tinkamai kaupti ir tiesiogine prasme nuodija save. Rezultatas? Jos miršta. Kreditas: Autorinės teisės UCLouvain

Mirtina perkrova

Nuodai veikia naviko ląsteles per reiškinį, vadinamą ferroptoze - ląstelių mirtį, susijusią su tam tikrų riebalų rūgščių peroksidacija. Kuo didesnis nesočiųjų riebalų rūgščių kiekis ląstelėje, tuo didesnė jų oksidacijos rizika. Paprastai rūgštiniame navikų skyriuje ląstelės šias riebalų rūgštis kaupia lipidų lašeliuose - savotiškuose ryšulėliuose, kuriuose riebalų rūgštys apsaugotos nuo oksidacijos. Tačiau esant dideliam DHA kiekiui, naviko ląstelė yra perkrauta ir negali saugoti DHA, kurios oksiduojasi ir sukelia ląstelės mirtį. Naudodami lipidų apykaitos inhibitorių, kuris neleidžia susidaryti lipidų lašeliams, mokslininkai galėjo pastebėti, kad šis reiškinys dar labiau sustiprėja, o tai patvirtina nustatytą mechanizmą ir atveria duris kombinuotoms gydymo galimybėms.

Savo tyrimui UCLouvain mokslininkai naudojo 3D navikinių ląstelių kultūrų sistemą, vadinamą sferoidais. Esant DHA, sferoidai iš pradžių auga, o paskui imploduoja. Be to, komanda navikų turinčioms pelėms skyrė DHA praturtintą dietą. Rezultatas: naviko vystymasis gerokai sulėtėjo, palyginti su įprastinę dietą gaunančiomis pelėmis.

Šis UCLouvain tyrimas rodo DHA vertę kovojant su vėžiu. "Suaugusiam žmogui, - teigė UCLouvain tyrėjai, - rekomenduojama per dieną suvartoti ne mažiau kaip 250 mg DHA. Tačiau tyrimai rodo, kad su maistu gauname vidutiniškai tik 50-100 mg per dieną. Tai gerokai mažiau nei minimali rekomenduojama suvartoti norma".

paranormal.lt

Šaltinis: An omega-3 that's poison for tumors

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau