Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Birželio » 18

Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų

Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai. Šie rezultatai paskatino tyrėjus pradėti klinikinį vaisto - novobiocino - tyrimą, skirtą pacientams, kurių navikuose yra ši anomalija, praneša Dana-Farber Cancer Institute.

Žurnale "Nature Cancer" paskelbtame tyrime mokslininkai nustatė, kad laboratorinėse ląstelių linijose ir navikų modeliuose novobiocinas selektyviai naikino naviko ląsteles su pakitusiais BRCA1 arba BRCA2 genais, kurie padeda taisyti pažeistą DNR. Vaistas buvo veiksmingas net navikuose, atspariuose preparatams, vadinamiems PARP inhibitoriais, kurie tapo pagrindiniu vėžio, turinčio DNR taisymo sutrikimų, gydymo metodu.

"PARP inhibitoriai yra svarbi pažanga gydant vėžį su BRCA1, BRCA2 ar kitų DNR taisyme dalyvaujančių genų defektais. Leisdami naviko ląstelėms kaupti papildomą genetinę žalą, jie iš esmės nualina ląsteles ir priverčia jas žūti", - sako medicinos mokslų daktaras Alanas D'Andrea (Alan D'Andrea), Susan F. Smith Moterų vėžio centro ir DNR pažeidimų ir taisymo centro "Dana-Farber" direktorius, vienas iš tyrimo vyresniųjų autorių kartu su daktaru Rafaeliu Ceccaldi (Raphael Ceccaldi) iš Curie instituto Paryžiuje. "Jie veiksmingi daugeliui pacientų, tačiau galiausiai vėžys tampa atsparus ir vėl pradeda augti. Skubiai reikia vaistų, galinčių įveikti šį atsparumą". D'Andrea pridūrė.

BRCA mutacijos - paveldėtos ar įgytos - aptinkamos nemažoje dalyje krūties, kiaušidžių, prostatos ir kasos vėžio atvejų. Novobiocino veiksmingumas PARP inhibitoriams atspariems navikams buvo atrastas, kai dvi tyrimų kryptys sutapo dėl pagrindinio naviko ląstelių fermento.

2015 m. paskelbtame tyrime D'Andrea ir jo kolegos nustatė, kad navikų, kurių BRCA1 ir -2 genai blogai funkcionuoja, augimas ir išlikimas pernelyg priklauso nuo fermento, vadinamo POLθ arba POLQ. Atlikdami naująjį tyrimą, jie ištyrė tūkstančius molekulių - kai kurias naujas, kai kurias naudojamas patvirtintuose vaistuose - BRCA deficito navikuose, norėdami išsiaiškinti, ar kuri nors iš jų turi įtakos naviko augimui. Tyrimai buvo atliekami laboratorinių ląstelių linijose, organoiduose - trijų dimensijų naviko audinio kultūrose - ir gyvūnų modeliuose.

Iš daugybės tirtų molekulių ir vaistų viena išsiskyrė savo gebėjimu naikinti naviko ląsteles, o normalias ląsteles palikti nepažeistas - novobiocinas. Baltymas, į kurį ląstelėse veikia novobiocinas, mokslininkams buvo puikiai pažįstamas - POLQ, tiksliau, jo dalis, vadinama ATPazės domenu.

D'Andrea pasakoja, kad tyrėjai, išnagrinėję medicininę literatūrą apie novobiociną, aptiko staigmeną. Nors jis buvo sukurtas ir naudojamas kaip antibiotikas, praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pradžioje jis buvo išbandytas klinikiniame tyrime, skirtame pacientams, sergantiems sunkiai pagydomais vėžiniais susirgimais. Nors daugumai pacientų vaistas nebuvo naudingas, tačiau nedidelės dalies pacientų vėžys pasitraukė arba stabilizavosi.

"Tuo metu niekas nežinojo, koks yra vaisto taikinys", - pastebi D'Andrea. "Dabar mes tai žinome, todėl galime nustatyti, kuriems pacientams šis vaistas gali padėti."

Remdamiesi tyrimo rezultatais, Dana-Farber tyrėjai pradės klinikinį novobiocino tyrimą, skirtą pacientams, sergantiems BRCA trūkumo vėžiu, įgijusiems atsparumą PARP inhibitoriams. Kadangi tai yra geriamasis vaistas, kuris yra saugus ir patvirtintas kitai ligai gydyti, novobiocinas turi keletą privalumų kaip tiriamoji medžiaga, komentuoja D'Andrea.

"Nekantriai laukiame, kada galėsime išbandyti novobiociną atskirai ir kartu su kitais preparatais su pacientais, kurių navikų molekulinės savybės rodo, kad jie gali reaguoti į šį vaistą", - sako D'Andrea.

Jei manote, kad tokia informacija jums naudinga, dalinkitės ir įvertinkite (pagal 5 žvaigždučių lygį), pagal tai bus nuspręsta, ar toliau talpinti tokio pobūdžio straipsnius.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 22:23 Receptai Gaminame namuose. Lengvas ir skanus kefyrinis tortukas
Kefyrinis tortukas receptas. Paruošimas: Suplakame visus komponentus. Tešla gaunasi kaip tiršta grietinė. Dalijame tešlą į 2 lygias dalis, į vieną beriame 1 arbatinį šaukštelį kakavos. Iškepame 2 papločius, atvėsiname ir perpj...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:41 Receptai Šalavijas vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalavijo, Vandens

Skaityti daugiau

16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau