- 26.09.2020
- 5.0 Reitingas
- 1079 Peržiūros
- Komentarai
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų. Tai yra ligų liga, nes ji tempia paskui save ankstyvąją aterosklerozę, žymiai sustiprina pavojų atsirasti cukriniam diabetui, kepenų ir širdies ligoms, galiausiai sutrumpina žmonių gyvenimą vidutiniškai dešimčia metų. Be to, dėl nutukimo žmonės gerokai greičiai pavargsta.
Apetitas ir troškulys patys savaime kasdien drumsčia mūsų gyvenimą, taip pat ir skeptiški aplinkinių žvilgsniai. Kas yra svarbiausia kovoje su šia liga pradinėse jos stadijose?
Be abejo, maisto kaloringumo mažinimas ir fizinio aktyvumo didinimas. Maisto kaloringumas neturi viršyti 2000 kalorijų, t.y. mažiname jį vidutiniškai trečdaliu nuo įprastos normos (500-1000 kalorijų). O judesių aktyvumą didiname mažiausiai 30%. Efektyviausios priemonės: plaukimas, važiavimas dviračiu, žiemą - slidės, vasarą - irklavimas, ištisus metus -bėgimas ir gimnastika su įrankiais (svarsčiais, svarmenimis, šokdyne), treniruokliai.
Kas malšina apetitą
Negebėjimas susilaikyti nuo valgymo - tai viena iš svarbiausių apkūnumo priežasčių. Neretai vilko apetitas persekioja tuos, kurie bando numesti svorio ir laikosi dietų. Jį slopina skrudinta duona ir keptos bulvės. Puikiai padeda kovoti su nutukimu daržovės, vaisiai ir žolelės. Ypač naudingi yra aguročiai, moliūgai ir arbūzai dėl didelio ląstelienos kiekio juose ir gebėjimo slopinti cholesterolio įsisavinimą.
Agrastų uogos gaivina, skatina tulžies ir šlapimo išsiskyrimą. Gana naudingos morkos, salotos, burokėliai, kopūstai, spanguolės.
Greitai numalšinti apetitą padeda sojos, pupelės, lengvai apkepintos saulėgrąžų sėklos, riešutai, kurie leidžia sumažinti pagrindinių angliavandenių šaltinių - duonos ir kruopų - vartojimą. Pabandykite gerti arbatą su pienu. Valgykite neskubėdami, lėtai kramtydami maistą, geriau dažniau (4-5 kartus per dieną. Ir kiekvieną savaitę (trečiadienį ir penktadienį) darykite 2 iškrovos dienas (daržovių ir vaisių).
Įsiklausykite ir į amerikiečių fiziologo Norberto Walkerio nuomonę. Jis rekomenduoja gerti morkų, špinatų, burokėlių, agurkų sultis.
Apetitą slopina jūros dumbliai, iš kurių labiausiai prieinami jūros kopūstai. Jų vartojimas naudingas ir aterosklerozės gydymui bei profilaktikai. Suvalgius valgomąjį šaukštą džiovintų kopūstų, sotumo jausmas išlieka kelias valandas.
Ne mažiau naudingos ir gamtoje augančios vaistažolės, ypač jų lapai (salotose ir rauginimui) bei šaknys (troškiniai). Labai geros truputį apkeptos paprastųjų kiaulpienių šaknys. Beje, šias šaknis galima išsikasti, nuo sniego iki sniego. Tinka ir didžiųjų varnalėšų bei paprastųjų varpučių šaknys. Iš jų ruošiama gydomoji kava.
Apetitui malšinti rekomenduojame naudoti mažai kalorijų turinčius augalus. Jauni garšvų lapai tinka salotoms, labiau subrendę - rauginimui, džiovinti - pirmiesiems patiekalams ir troškiniams; beržų, mažalapių liepų, aviečių, šalpusnių, plačialapių gysločių, balandūnių, žliūgių, šventagaršvių lapus taip pat galima dėti į troškinius. Jie padeda organizmui išsivalyti nuo šlakų.
Varnalėšų šaknis, viksvameldžių, paprastųjų varpučių šakniastiebius išdžiovinti, lengvai apkepti ir naudoti nuovirui, pirmiesiems patiekalams.
Apetitą slopina apkepintos gilės ir kaštonų vaisiai. Galima vartoti saldymedžių šaknis, kurios, beje, yra medžiaga hormonų susidarymui. O dar obuolių actas (vartoti po 1 valgomąjį šaukštą per dieną, išmaišius stiklinėje šilto virinto vandens) ir burokėlių išspaudos.
Alkio jausmo atsikratymo būdai
Be jau aprašytų būdų, yra ir kitų gana paprastų būdų atsikratyti alkio jausmo.
- Susikurkite savo sistemą, kaip nukreipti dėmesį nuo alkio jausmo. Užsiimkite kokiais nors reikalais, kad neturėtumėte laiko dairytis į šaldytuvą. Tai gali būti darbas, skaitymas, kryžiažodžiai ir t.t.
- Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite 30 ml labai karšto vandens.
- Prieš pat valgymą lėtai, nedideliais gurkšniais išgerkite 1 stiklinę vandens.
- Alkį galima įveikti, suvalgius, pavyzdžiui, 2-3 ridikėlius, kelis griežinėlius agurko, gabalėlį saldžiosios paprikos, morką, kopūsto lapą, pomidorą, obuolį ir pan. Svarbu surasti sau tokį «stabdį», kurio skonis jums patiktų.
- Gerai padeda tarpinis užkandis tarp pagrindinių valgymų, bet su sąlyga, kad jis turės minimalų kalorijų skaičių: stiklinė apelsinų ir kitokių sulčių be cukraus.
Išmokite pristabdyti apetitą, kai jaučiate didelį alkį, 2-3 minutes paspaudinėdami akupunktūrinius taškus.
Savaitę kiekvieną rytą vietoje pusryčių suvalgykite saują sausų vientisų (nevalytų) ryžių. Kramtykite kruopščiai ir ilgai, ne mažiau kaip 100 kartų, po to 4 valandas negerkite ir nevalgykite.
- Prieš naktį vietoje vandens gerkite liepų žiedų antpilą, dilgėlių šaknų ar petražolių šaknų nuovirą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau