Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 1

Pirmą kartą aptikta raupsais serganti šimpanzė

Šią naujieną pranešė „Science Magazine“, cituodami laukinių gyvūnų veterinarijos gydytoją Fabianą Leendertzą: „NIEKADA to nemačiau šimpanzėse.“

Keletas gyvūnų, sergantys šia liga, pastebėti Cantanhez nacionaliniame parke Bisau Gvinėjoje ir už tūkstančio kilometrų – Taï nacionaliniame parke, Dramblio Kaulo Krante.

Šią ligą sukelia Mycobacterium leprae bakterijos. Ja sergant anksčiau buvo pastebėti ir kiti gyvūnai, pavyzdžiui, devynjuosčiai šarvuočiai Amerikoje ir raudonosios voverės Jungtinėje Karalystėje. Remiantis šiais atvejais yra priežasčių manyti, kad liga perėjo nuo žmonių gyvūnams, nes abejos rūšys turi tą patį bakterijų genotipą, kuris buvo nustatytas žmonių protrūkiuose dar viduramžių Europoje.

Tačiau kalbant apie naujai užkrėstas šimpanzes, nustatyti du reti genotipai – 2F ir 4N/O. Tai reiškia, kad raupsų šaltinis greičiausiai yra jų natūralioje aplinkoje.

Šimpanzės, Raupai, Gyvūnai, laukinė gamta, gamta, beždžionės, ligos

Raupsais serganti šimpanzė ©Hockings et al.

„Labiausiai tikėtinas scenarijus, kad yra koks nors nenustatytas raupsų rezervuaras“, – paaiškino Leendertzas. Ataskaitoje taip pat cituojamas imunologas Johnas Spenceris, tiriantis raupsus CSU (Kolorado universitete), sakydamas, kad liga „... egzistuoja ne tik tarp žmonių, bet turi ir kitas nišas, prie kurių ji prisitaikė“.

Be to, Arizonos valstijos universiteto evoliucijos genetikė Anne Stone, kuri nedalyvavo tyrime, žurnalui „Science Magazine“ sakė, kad nedidelis ligos genomo dydis ir kitos keistenybės rodo, kad ji gali klestėti kitame telkinyje.

„Tai iš tikrųjų yra kažko, kas turi gyventi ant kito organizmo, parašas", – padarė išvadą Stone. Vis dėlto mokslininkai kol kas nesupranta, kur gali slypėti ligos šaltinis.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.01.2021 laikas 21:16 Pendle kalva Lankašyre
Žinomiausi raganavimo atvejai Anglijos istorijoje – tai istorijos, susijusios su Pendle kalvomis. Daugybė žmonių aplanko šias kalvas per Helouvyną. Šou „Paslaptys“ vedėjas Ivetas Fildingas prisipažino, kad kai pakildavo ant kalvų ir filmuodavo atskirus epizodus, galvoje atsirasdavo baisių minčių, ir...

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 13:43 Pranešimai apie po COVID-19 skiepų mirusiuosius žmones gąsdina, bet ką iš tikrųjų žinome?
Pranešimai apie maždaug 30 mirčių tarp pagyvenusių Norvegijos slaugos namų gyventojų, kurie gavo „Pfizer“ vakciną, apskriejo visą pasaulį – ir žinoma, sukėlė susirūpinimą dėl vakcinos saugumo.

Skaityti daugiau

20.01.2021 laikas 10:44 Stojame į kovą su strijomis!
Net 90 % moterų nėštumo metu susiduria su strijomis. Dažniausiai į tai numojama ranka, nes manoma, kad nieko pakeisti nebeįmanoma. Visgi imantis tinkamų priemonių, strijų atsiradimo tikimybę galima sumažinti.

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:51 Situation Update, Jan 21, 2021 – The astonishing case for optimism and faith
After the staged, theatrical Biden inauguration yesterday that carries no legitimate legal standing whatsoever, people lost their minds as they fell for the spell of the fake news media that broadcast the Big Lie, in Hunger Games style....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 22:10 ‘Let the Hunger Games Begin’- Dystopian Fiction Comparisons As Joe Biden Calls For ‘Unity’
Joe Biden’s inauguration ceremony has been compared to ‘The Hunger Games,’ as many found strange parallels to the dystopian sci-fi movie, whose themes include anything BUT “unity” which the new president spoke of yesterday....

Skaityti daugiau

21.01.2021 laikas 21:24 Antifa and Black Lives Matter rioter present at Capitol Hill arrested and charged by feds
A prominent progressive activist and Antifa and Black Lives Matter rioter who was seen leading people into the U.S. Capitol on Jan. 6 during that day’s civil unrest has been charged by the Department of Justice.

Skaityti daugiau