Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 30

Gamtos išdaiga: atrasta viena keisčiausių vėžlių rūšių pasaulyje

Atlikus genetinius tyrimus patvirtinta nauja viena keisčiausių vėžlių rūšių visame pasaulyje ir šis atradimas tik dar labiau prisideda prie šių roplių keistumo.

Skarmalotieji arba mata-mata vėžliai yra dalis žalčiakaklių šeimos ir visame pasaulyje jie garsūs dėl savo apvalių it karoliukai ir mažų akių, didžiulės burnos, plokščios trikampės galvos bei kvėpavimo vamzdelį primenančios nosies, rašo iflscience,com. 

Iki šiol buvo manyta, kad charizmatiškieji Pietų Amerikos vėžliai yra vienintelė iš rūšių priklausanti Chelus genčiai. Naujausi atradimai, paskelbti žurnale „Molecular Phylogenetics and Evolution“, daro išvadą, kad naujos mokslui rūšys pasidalino prieš maždaug 13 milijonų metų, Vėlyvojo Mioceno metu.

Gamta, Gyvūnai, Vėžlys, Gamtos paslaptys

© Mónica A. Morales-Betancourt/Senckenberg 

Tuo metu Amazonės-Orinoko baseinas ėmė dalintis į dvi upes, kas paskatino vandens rūšių, gyvenusių regione, dalijimąsi ir jų galutinę genetinę divergenciją.

Ankstesnių tyrimų, atliktų tarp individualių mata-mata vėžlių, metu mokslininkai pastebėjo skirtingas fiziologines charakteristikas, tačiau tyrėjai iš Senckenbergo gamtos tyrimų draugijos žengė dar vieną žingsnį į priekį, kuomet nakties metu pasinaudodami žibintais sugavo laukinius vėžlius ir paėmė jų nedidelius odos pavyzdžius.

Genomo DNR 75 pavyzdžių tyrimas parodė, kad egzistuoja dvi genetiškai ir morfologiškai skirtingos vėžlių rūšys: Chelus orinocensis iš Orinoko ir Río Negro baseinų Pietų Amerikoje ir Chelus fimbriata, kuri aptinkama tik Amazonės baseine.

„Nors šie vėžliai yra plačiai žinomi dėl savo keistos išvaizdos ir jų neįprastų maitinimosi įpročių, tačiau ypatingai mažai žinoma apie jų kintamumą ir genetiką,“ – sakė profesorius dr. Uwe Fritz iš Drezdeno „Senckenberg Natural History Collections“.

Šie vėžliai išsiskiria ne tik odos atvartais ir jų galvas bei kaklus gaubiančiais gumbeliais, bet ir tuo, kad įprastai jie yra padengti dumbliais. Pasislėpę purve, šie 53 centimetrų ilgio ropliai atrodo lyg dumblių sluoksniu padengti akmenys.

Ši maskavimosi priemonė padeda jiems tykoti pasaloje ir laukti, kol prie jų priartės potenciali auka, pavyzdžiui nedidelė žuvis, kurią jie sugauna puikiai ištobulinta technika.

Chelus orinocensis keista išvaizda lemia tai, kad jie yra labai laukiami zoologijos soduose ir parodose visame pasaulyje. Nors jie nėra laikomi nykstančia rūšimi, šiais vėžliais yra dažnai prekiaujama naminių gyvūnų turguose Kolumbijoje ir Venesueloje, o tai neramina dėl jų ateities.

„Iki šiol ši rūšis nebuvo laikoma nykstančia dėl jų plataus pasiskirstymo. Vis dėlto, mūsų tyrimai rodo, kad dėl jų pasidalinimo į dvi rūšis, kiekvienos jų populiacijos dydis yra mažesnis nei manyta anksčiau,“ – sakė tyrimui vadovavęs autorius, profesorius Mario Vargas-Ramírez. „Be to, kiekvienais metais tūkstančiai šių keistos išvaizdos gyvūnų atsiduria nelegalios prekybos gyvūnais gniaužtuose ir yra konfiskuojami atsakingų institucijų.“

Publikuoja: gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 22:31 Dvi gvazdikėlio galvutės per dieną padarys stebuklus!
Stebuklingai dings skausmas paėmus dvi gvazdikėlio galvutes, sutrynus jas pirštų galais ir įtrynus gautus miltelius vieton, kur pas jus mėlynė arba kažką skauda.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 22:07 Kodėl svarbu kišenėje nešioti šio augalo lapus

Senovės gydytojai amžių amžius naudojo įvairiausius augalus, kad pagerintų atmosferą namuose. Šiai dienai daug žmonių apimti depresijos ir nuovargio, prasismelkiančio į visus plyšius. Kai mes dienų dienas žiūrime į ekranus, protas tampa miglotas, o nuotaika blogėja.

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 20:39 Nuostabus sąnarių receptas
Nulupkite 300-400 gramų česnako, sumalkite mėsmale, suberkite į vieno litro indelį ir užpilkite gero nerafinuoto augalinio aliejaus.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 20:09 Nuoviras Nuo Lėtinių Ligų Ir Uždegimo Organizme
Stulbinamai efektyvus ir labai lengvai paruošiamas receptas susideda iš 3 žinomų per amžius patikrintų vaistinių augalų: kalendros, raudonųjų dobilų ir gudobelės.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 11:03 Verta žinoti 9 požymius, kad pas jus skydliaukės susirgimas
Tai priežastis, į kurią gydytojai atkreipia dėmesį pirmiausia. Žmogus staigiai sulysta, kai hormonų lygis pakyla virš normos. Be to, svoris kris, net jei jūs valgysite daugiau nei įprastai – mitybos režimo pokyčiai šiuo atveju nieko neįtakos....

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 10:29 Nacių Bazė-211 Antarktidoje (Naujoji Švabija)

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karalienes Mod Žemėje yra įkurta slapta nacių Bazė-211, sužinojau visiškai atsitiktinai, kai teko būti komandiruotėje Vokietijoje, Apie bazę papasakojo buvęs SS Oberšurm-banfiureris Valteris Šulke, kuriam tuo metu buvo jau 89-eri metai amžiaus.

...

Skaityti daugiau