Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugpjūčio » 23

Kanados Šiaurėje Rastų Gyvų Ir Negyvų Milžiniškų Kalmarų Paslaptis

XIX amžiaus pabaigoje kelis kartus uolingos Niufaudlendo salos, esančios Kanados šiaurėje, rajone buvo pastebėti milžiniški kalmarai.

Kalmarai, gamtos paslaptys, gamta

Kitas tame pačiame straipsnyje aprašytas kalmaras buvo rastas dar gyvas įstrigęs ant seklumos Fortuna Bay įlankoje 1872 metais. Ištraukus krantą, kažkoks Benetas išmatavo, kai būtybė nudvėsė. To kalmaro kūnas siekė 10 pėdų (3 metrų) ilgio, o čiuptuvai buvo neįtikėtinai ilgi - 42 pėdų (12 metrų). Siurbtukai ant čiuptuvų buvo labai tvirti su “dantytais” kraštais.

Kalmarai, gamtos paslaptys, gamta

Dar vienas milžiniškas kalmaras buvo sugautas Bonavistos įlankoje. Jo ilgis nebuvo skelbtas, tačiau pranešama, kad didžiulis snapas ir keli siurbtukai nuo čiuptuvų taip pat buvo nusiųsti ištirti į Smitsono institutą.

1877 metų rugsėjo 22 dieną dar vienas milžiniškas kalmaras pastebėtas Katalinos seklumoje prie šiaurinės Triniti įlankos pakrantės, netoli tos pačios Niufaundlendo salos. Žvejai jį pamatė dar gyvą, bet po atoslūgio kalmaras atsidūrė krante ir netrukus nudvėsė.

Du žvejai nutempė kalmarą į kaimą, ten visus gyventojus apstulbino to kalmaro išvaizda ir milžiniškas dydis. Kai kalmaras pradėjo po truputį skleisti nekokį kvapą, iš pradžių buvo nuspręsta supjaustyti jį gabalais ir sušerti šunims, bet vienas išsilavinęs žmogus patarė žvejams nuvežti tą būtybę į netoliese buvusį Sent Džonso miestą.

Žvejai taip ir padarė: apdėjo kalmaro kūną ledu ir nuvežė į miestą. Iš pradžių norėjo parduoti kalmarą tam pačiam profesoriui Verilui, bet sandėris nepavyko. Galiausiai kalmaras buvo parduotas aukcione Niujorko akvariumui.

1877 metų spalio 7 dieną kalmaro kūnas buvo atvežtas į Niujorko, įdėtas į didelį stiklinį rezervuarą, pripildytą denatūrato, kuris turėjo apsaugoti likučius nuo suirimo. Ten kalmaras pirmą kartą buvo ir išmatuotas: jo kūnas buvo 3 metrų ilgio, dar 9 metrų ilgio čiuptuvai. Ant vieno iš čiuptuvų buvo suskaičiuota 250 siurbtukų. Henrį Li labai sujaudino ši neįprasta įvykių virtinė, kai per 7 metus tame pačiame Kanados rajone kelis kartus buvo sugauti tie reti jūros gyviai. Jis iškėlė versiją, kad galimai kalmarus čionai priviliojo smulkių žuvų, kurios patekdavo į menkes gaudžiusių žvejų tinklus, likučiai.

Kalmarai, gamtos paslaptys, gamta

Tiesa, ši versija nepasitvirtino. Li išsiaiškino, kad gigantiškus kalmarus tais pačiais metais žmonės matė ir kitose planetos vietose. Pavyzdžiui, 1873 metais Japonijoje buvo sužvejotas milžiniškas kalmaras ir parduotas žuvų turguje Edo mieste (senasis Tokijo pavadinimas).

O 1874 metais didžiulis kalmaras buvo išmestas į Sent Paulo salos (Aliaska) paplūdimį. Kalmaro ilgis su čiuptuvais sudarė 23 pėdas (7 metrus).

1875 metų balandžio mėn. milžiniškas kalmaras buvo pastebėtas prie vakarinės Airijos pakrantės. Kalmaras atrodė negyvas ir nejudėdamas suposi ant bangų. Bet kai prie jo priplaukė žvejai ir bandė nupjauti dalį čiuptuvo, kalmaras truktelėjo, o paskui dideliu greičiu nuplaukė į atvirą jūrą.

Žvejai bandė jį pavyti, vijosi geras 5 mylias, kol jį pavijo, ir nudobė. To kalmaro čiuptuvų likučius ir dabar galima pamatyti Dublino muziejuje.

Kodėl tais metais tiek daug kartų buvo pastebimi gigantiški kalmarai seklumose ar netoli kranto, taip niekas ir neišsiaiškino. Mūsų laikais tokie didžiuliai kalmarai pasitaiko itin retai.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau