Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 13

Keli įdomūs faktai apie flamingus - kodėl jie stovi ant vienos kojos, iš kur ta rožinė spalva ir kuo ypatingi jų snapai?

Flamingai - tai gerai žinomi dideli paukščiai, gyvenantys šiltesnėse pakrantėse. Maisto jie ieško sekliuose vandenyse, kur turistai juos dažniausiai ir pastebi. Ir pastebėti juos lengva dėl rožinės spalvos ir keistos stovėsenos ant vienos kojos.

Pasaulyje gyvena ne viena flamingų rūšis. Jie paplitę Pietų Amerikoje, Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Viduržemio jūros regione. Ne visi flamingai yra tokie ryškiai rožiniai. Kai kurie yra raudoni (ypač Amerikos žemyne), kiti - beveik balti. Flamingų jaunikliai apskritai turi pilkus pūkus, mat flamingams neįprastą jų spalvą suteikia maistas.

Tiksliau - įvairios krevetės ir juose esantys pigmentai. Kai kurių rūšių flamingų sveikatą galima įvertinti pagal jų spalvą - kuo ryškesnė rožinė ar net raudona spalva, tuo flamingas yra sveikesnis. Tačiau flamingai taip pat valgo dumblius ir kai kuriuos augalus - iš esmės jie yra visavalgiai.

Flamingai maisto ieško sekliuose vandenyse. Kartais juos galima pamatyti įbridusius į vandenyną, bet dažniau šiuos paukščius surasite didesnėse balose, likusiose po atoslūgio. Kadangi flamingai yra ilgakojai paukščiai, maisto jie ieško stipriai pasilenkę. Būtent dėl to jų snapai yra tokios keistos formos - geriausiai jie veikia aukštyn kojomis. Flamingo snapas yra pritaikytas gruntui filtruoti, kad į virškinimo traktą patektų daugiau valgomų nei nevalgomų objektų.

Pilkas flamingo jauniklis. Atkreipkite dėmesį į flamingo snapą.

Pilkas flamingo jauniklis. Taip pat atkreipkite dėmesį į flamingo snapą. ©Steve (CC BY-SA 2.0) | commons.wikimedia.org

Tuo tarpu maži flamingai turi pasikliauti suaugusiųjų pagalba. Ir tėvas, ir mama mažyliui duoda pieno. Na, ne visai pieno - gūžio pienas yra kiek kitokios išskyros, tačiau jose yra daug riebalų, baltųjų ir raudonųjų kraujo kūnelių.

Flamingai gyvena didelėse kolonijose. Jos padeda ir poruotis, ir apsiginti, ir susirasti maisto. Mokslininkai pastebi, kad ir patinai, ir patelės vienodomis sąlygomis ieško poros - tai gamtoje yra neįprasta. Kitų rūšių patinėliai turi demonstruoti šokius ir spalvingas plunksnas, o flamingai šoka nepriklausomai nuo lyties. Ir lizdus prižiūri drauge.

Flamingai dažnai matomi stovintys ant vienos kojos. Mokslininkai negali tiksliai paaiškinti tokio elgesio priežasčių. Anksčiau buvo manoma, kad taip flamingai saugo kūno temperatūrą, mat vanduo gali būti labai šaltas. Tačiau jie taip elgiasi nepriklausomai nuo vandens temperatūros. Dabar manoma, kad flamingai tiesiog ilsisi. Kelio sąnarys yra tarsi surakinamas, pakelta koja yra užfiksuojama ir flamingui beveik nereikia raumenų pastangų išlaikyti stovėseną ant vienos kojos.

Flamingai sekliame vandenyje ir purve ieško maisto

Flamingai sekliame vandenyje ir purve ieško maisto ©Manoj Nair (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Flamingai ypatingai retai užklysta ir į Lietuvą. Susipainioję flamingai čia atvyksta su gandrais. Didysis flamingas Lietuvoje yra pastebėtas Kauno mariose, Trakų ežeruose ir kai kuriose vietose. Flamingams sunku ištverti žiemą, todėl reikia tikėtis, kad jie greitai iš čia patraukia į pietus. Tačiau mokslininkai vis labiau įsitikina, kad kraginiai (Lietuvoje gyvena 5 rūšys) yra flamingų giminaičiai.

Rašo technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.06.2020 laikas 21:30 Drakonai puola Teksasą?

Naktį iš gegužės 26 į gegužės 27 dieną Briano (Bryan) mieste (Teksasas) vietos gyventojai tapo liudininkais visiškai nenusakomo reiškinio – visa tai reikia pamatyti ir išgirsti:

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 19:51 Kai NSO suės visas karves ir išpumpuos visą vandenį, tikėtina, kad jie užsiims žmonėmis.

Taip nutiko praėjusį sekmadienį 2020 m. gegužės 31 d. Kanadoje. Tuo metu buvo užfiksuotas retas atmosferos reiškinys, kuris visiškai nėra būdingas šiaurinei Amerikos daliai

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 18:46 Nepatogūs klausimai apie kriptozoologiją. Vieno tyrėjo atviravimai
Garsus amerikiečių ufologas ir paranormalių reiškinių tyrinėtojas Nikas Redfernas neseniai išsakė nuomonę apie tokią mokslo kryptį kaip kriptozoologiją.

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 14:07 Kol vaistai ir vakcina nuo koronaviruso neatrasti, rekomenduoja rūpintis imunine sistema
Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šiuo metu, kol dar neturime nei vaistų, nei vakcinos nuo koronaviruso, ypatingai svarbu kuo labiau sumažinti riziką užsikrėsti kvėpavimo takų virusais ir palaikyti imuninę sistemą. Nors dar nėra jokių mokslinių tyrimų, tvirtai įrodančių, koks gyvenimo būdas ...

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 13:53 Maistas Pagal Figūros Tipą

Vienos moterys valgo viską ir lieka lieknos, kitos, deja, skaičiuoja kąsnius, kad tik nesustambėtų, o atsikratyti nereikalingų kilogramų sunkiai pavyksta. Pagal kaulų struktūrą, medžiagų apykaitą, hormonų veiklą skiriami 3 figūros tipai – endomorfinis (apkūni), mezomorfinis (atletiška), ekt...

Skaityti daugiau

02.06.2020 laikas 21:57 Stidas Bonetas. Piratas, nežinojęs stiebų pavadinimų
Tai buvo gerbiamas, patrauklus ir išsilavinęs jaunas žmogus. 25 metų dvarininkas į Barbadosą atvyko iš Anglijos ir tarnavo kolonijinės milicijos majoru. Žodis “milicija”, ko gero, gali klaidinti. Paprasčiau tariant, Stidas Bonetas vadovavo vietinei šauktinei kariuomenei....

Skaityti daugiau