Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 3

Šių paukščių elgesys primena siaubo filmą

Australijos kukabara nėra toks mielas paukštis, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Atliktas tyrimas parodė, kad tarp kukabarų jauniklių vyksta nuožmi kova, kuri dažniausiai baigiasi jaunesnio broliuko ar sesutės nužudymu.

Dr. Sarah Legge iš Australijos nacionalinio universiteto Botanikos ir zoologijos departamento išsiaiškino, kad beveik visos kukabaros prieš palikdamos savo lizdą nužudė arba badu numarino savo brolius/seseris. Įdomu tai, kad jų tėvai toleruoja tokį elgesį.

Dr. S.Legge sako, kad mokslininkai stebėjo vieną lizdą, kuriame vyresni jaunikliai agresyviai nužudė jauniausiąjį jauniklį. Grįžusi motina pakėlė kūną, patraukė galvą ir įsikišo kūną į savo snapą.

Kukabaros dažniausiai padeda tris kiaušinius, kurie išsirita skirtingu laiku, o jauniausiam jaunikliui labiausiai nepasiseka. Dr. S.Legge išsiaiškino, kad esant sunkiems laikams, kai trūksta maisto, išsiritimo laikas, jauniklių lytis ir padėtų kiaušinių dydis dažniausiai padidina kovos tikimybę.

Mokslininkė aiškina, kad, pavyzdžiui, paskutinis padėtas kiaušinis dažniausiai būna itin mažas, iš kurio išsirita labai mažas jauniklis – kuris tiesiog negali apsiginti prieš vyresnių jauniklių puolimą. Tokiu atveju trečias kiaušinis būna padedamas tarsi apsidraudimui, jeigu pirmieji du kiaušiniai neišsiristų.

Kukabarų jaunikliai išsirita su laikinai lenktu snapu, kuris būna tarsi specialiai pritaikytas kovoti su kitais jaunikliais lizde. Dr. S.Legge sako, kad tik dar viena paukščių rūšis – Merops viridis – pasižymi tokia adaptaciją.

Ji pasakoja, kad tam tikromis aplinkybėmis yra sumanu atsikratyti savo brolių/seserų – kadangi padidėja tikimybė gauti geresnį ir sveikesnį maistą – vietoje to, kad juo būtų dalinamasi su kitais jaunikliais, o užaugęs paukštis būtų paliegęs.

Tiesa, šie paukščiai turi gana sudėtingą socialinį gyvenimą. Pavyzdžiui, suaugę paukščiai padeda savo tėvams užauginti naują jauniklių vadą. Taip elgiasi tik 3 procentai visų paukščių rūšių.

Šaltinis: lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 205
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.03.2021 laikas 21:23 8 Būdai, Kaip Valyti Kepenis

Pavasaris - idealus metų laikas, kai galima tinkamai pasirūpinti kepenimis. Kinų medicinos specialistai teigia, jog tuos, kurie pažeidžia pavasario organizmo priežiūros taisykles, vėliau dažniau sirgs kepenų ligomis.

...

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 20:53 Nuo peršalimo ligų saugančios ir imuninę sistemą stiprinančios daržovės

Juodaisiais ridikais efektyvu gydyti peršalimo ligas, naikinti žalinguosius virusus ir bakterijas. Vos vieno vidutinio dydžio juodojo ridiko pakanka, kad parai savo organizmą aprūpintumėte pakankamu vitamino C kiekiu.

...

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 18:52 Labiausiai paplitusias kojų ligos ir kaip padėti sau
Ši tema - viena iš aktualiausių ir paliečia bet kokio amžiaus žmones. Problemos su kojomis, ypač su pėdomis, signalizuoja apie tam tikras organizmo problemas. Kokias konkrečiai?

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 17:41 Mastopatijos Gydymas Vaistažolėmis
Nemažai 30-50 metų sulaukusių moterų aptinka sukietėjimus krūtų audiniuose. Pats savaime šis reiškinys nebūtų pavojingas, jei ne grėsmė išsivystyti navikiniams procesams. Mastopatijos fone gali išsivystyti krūties vėžys, fibroadenoma, cistos....

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 14:20 NSO Stebimas Danguje Virš Las Vegaso JAV

Grupė NSO su ryškiai šviečiančiomis šviesomis sklandė danguje virš Las Vegaso ir daugelis gyventojų ilgai stebėjo šį neįprastą reiškinį.

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 20:29 Fertility warning: 34 cases of spontaneous miscarriage and stillbirth reported after experimental mRNA vaccines
In the rush to vaccinate every man, woman and child against a year-old coronavirus strain, sacrifices are being made. The Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS) is now reporting thirty-four cases of miscarriage and stillbirth associated with the experimental COVID-19 vaccinations....

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 16:23 Veganiškos / vegetariškos makaronų salotos su brokoliais ir raudonąja paprika
Namuose turėjau labai mielai atrodančiai makaronu ir nusprendžiau pasigaminti nuostabių salotų su brokoliais bei raudonosiomis paprikomis. Jas pagaminti labai paprasta, o salotos gaunasi sočios. Jas galite valgyti tiek šiltas, tiek jau atvėsusias....

Skaityti daugiau

05.03.2021 laikas 14:44 Veganiška beglitiminė moliūgų tarta - pyragas
Kai kepiau tokią tartą - pyragą be glitimo pirmą kartą, rezultatu nelikau labai patenkinta. Antrą kartą, ganėtinai stipriai pakoregavau receptą, ir rezultatas itin maloniai nustebino. Jokių margarinų, cukraus ar baltų miltų....

Skaityti daugiau