- 12.02.2023
- 0.0 Reitingas
- 769 Peržiūros
- Komentarai
Tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie žmonės vengia artimų santykių. Nors draugijoje jie labai mėgsta bendrauti, dažnai pasiekia aukštumų savo karjeroje. Psichologai aiškina, kodėl žmonės vengia prisirišimo, ir nurodo priežastis.
Kodėl žmonės renkasi vienatvę
Meilės jausmas yra galingas akstinas veikti. Tačiau kartu turi didžiulę griaunamąją galią, galinčią visiškai sunaikinti asmenybę.
Kiekvienas žmogus auga skirtingomis sąlygomis, jo charakteris formuojasi veikiamas skirtingų veiksnių. Bet visi būdingi dvigubą pobūdį, kuris pasireiškia noru mylėti ir tuo pačiu metu yra baimė, kaip naujas santykis gyvenime, kaip mylimas žmogus elgtis tam tikroje situacijoje. Psichologai aiškina: vienatvės baimę keičia intymumo baimė, žmogus atsiduria kryžkelėje, nedrįsdamas pasirinkti vienos krypties.
Gali susiformuoti vengimo tipo prisirišimas, kai mergina nepastebi savo išrinktojo tol, kol jis susitikinėja su kita. Arba kai vyras pasineria į darbą, ignoruodamas meilės santykius, kuriems reikia laiko, pastangų ir investicijų, tiek moralinių, tiek finansinių, ir kurie gali staiga nutrūkti, o širdis sudužti.
Kita baimės pusė pasireiškia baime prarasti partnerį, padidėjusiu budrumu ir nuolatine kontrole. Dėl to santykiai netrunka ilgai. Vėliau antroji pusė, patyrusi šias emocijas, nenori užmegzti naujų santykių, kad neatsidurtų panašioje situacijoje.
Asmeninis nesaugumas dėl savo patrauklumo priešingai lyčiai ir nuolatinis balansavimas atitolina intymių santykių vystymąsi ir palieka žmogų vieną.
Verta atsižvelgti ir į tai, kad žmonėms nereikia artimų santykių su kitais žmonėmis. Jie jaučiasi patogiai vieni su savimi. Ekspertai pažymi, kad formuojant tokią nuomonę svarbų vaidmenį vaidina tėvų pavyzdys ir ankstesni meilės romanai su neigiamais rezultatais.
Kaip įveikti vienatvės jausmą
Netgi turint santykius galima jausti vienatvę. Taip atsitinka, kai nėra tarpusavio supratimo ir galimybės dalytis savo išgyvenimais, kai darbo interesai iškeliami aukščiau asmeninių. Artimų santykių baimės jausmą įveikti padės dažnesni kontaktai su priešinga lytimi, viešų socialinių renginių lankymas, teminiai seminarai.
Neigiamą patirtį gali pakeisti teigiamais pavyzdžiais, susitikimai su pozityviais žmonėmis, laimingomis poromis, vienas kitą mylinčiais žmonėmis. Svarbiausia – noras susirasti savo laimę.
Kaip užmegzti gerus santykius
Daugelis kartoja nuvalkiotas frazes, kad meilė neegzistuoja. Ją sunku surasti ir dar sunkiau išlaikyti. Nuolatiniai rūpesčiai dėl partnerio netekties perauga į ginčus, konfliktus. Susiformuoja dirva išsiskyrimui.
Kad susirastumėte tikrąją meilę, o ne šiaip ryšį, pagrįstą išoriniu patrauklumu ar šio momento užgaida, reikia priimti save tokiu/tokia, kokie esame, o ne taikytis prie aplinkinių nuomonės. Žmogus gali vaidinti tokio išrinktojo vaidmenį, kokio norėtųsi partneriui, tačiau tokiu būdu užmegzti tikrų ir gyvų santykių nepavyks.
Kartais gali būti naudinga nuoširdžiai pasikalbėti su partneriu. Tai padės išvengti konfliktinių situacijų ateityje, padės abiem susiorientuoti, kad galima būtų žengti ta pačia kryptimi.
Poros gali laikytis tam tikro konkretaus scenarijaus pagal pasirinktą pavyzdį: susilaukti vaikų, susirasti gyvenamąją vietą, kartu eiti į kiną, valgyti privalomą naminį maistą ir pan. Nors iš tikrųjų poreikiai gali būti visiškai kitokie. Tai tiesiog labiau pažįstama.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau