Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2023 » Vasario » 20

Kaip suprasti, kad santykiai baigiasi?

Kaip suprasti, kad santykiai baigiasi?

Santykių pabaiga ne visada yra tokia konkreti kaip parašas skyrybų dokumentuose. Kartais pora gyvena kartu netgi ne vienerius metus, nors santykiai senai iširę. Kita vertus būna ir taip, kad partneris aiškiai sako, jog viskas baigta, bet mes nenorime to girdėti.

Šiame straipsnyje kalbame apie santykių pabaigą iš partnerio pusės. Taigi, kaip suprasti, kad santykiai baigiasi?

Santykiuose blogai, bet partneris nenori nieko keisti

Santykių pabaiga kartais pasireiškia kaip santykių krizė. Poroje darosi vis blogiau, aštrėja konfliktai arba ilgėja nekalbadieniai. Pradėjus kalbėti apie tai su partneriu išgirstame “man viskas gerai, čia tau blogai” arba “jei tau blogai, tu ir tvarkyk”.

Vienintelis realus būdas sutvarkyti suprastėjusius santykius yra abiems partneriams padaryti savo dalį. Kada vienas iš partnerių atsisako ką nors daryti arba netgi sabotuoja visas pastangas kažką pagerinti, tai yra labai aiškus ženklas, kad santykiai baigėsi. Išimtis yra ši: pasyvus partneris yra įsitikinęs, kad jo ar jos antra pusė arba niekur nedings arba nėra labai svarbi jo ar jos gyvenime.

Konsultacijose buvo situacija, kada poroje, priėjusioje liepto galą, vyras, nors ir dalyvavo pokalbiuose, nieko realiai nedarė. Tik tada, kada po mėnesių pastangų, moteris susikrovė lagaminus ir pradėjo kraustytis į nuomojamą butą, vyrui tarsi nušvito suvokimas, kokia svarbi jam yra jo žmona. Vyras pats negalėjo suprasti, kodėl iki tol šito nematė.

Kartais mums reikia susidurti su realia situacija, kad suprastumėme, kaip iš tikro jaučiamės. Todėl vienas iš paskutinių šansų santykiams, kuriose antra pusė nieko nedaro arba tik blogina situaciją, yra atsiskirti. Geriausia fiziškai išsikelti gyventi į kitą gyventi, bet dar svarbiau atsiskirti psichologiškai ir po truputį pradėti gyventi savo gyvenimą.

Mes labai jaučiame vienas kitą ir psichologinis atsiskyrimas kalba garsiau už bet kokius žodžius. Antra pusė pajunta, kad tikrai netenka savo partnerio/-ės ir turi šansą pajusti, ar tikrai nebenori šių santykių ar tik galvojo, kad nenori, kol nebuvo rizikos netekti. Tačiau atsiskyrimas turi būti ne su viltimi, kad antra pusė atbėgs prašydama grįžti.

Kitaip jis ar ji jaus, kad tik simuliuojate skyrybas. Ko mes bijome labiausiai tai netgi ne to, kad sužinosime, jog partneriui santykiai nerūpi, bet kad atsiskyrus psichologiškai ir emociškai liausis rūpėti mums patiems. Kartais toks kardinalus atsiskyrimas yra vienintelis šansas į gilia krizę patekusiai porai. Taip abu partneriai gali pažiūrėti į savo gyvenimą ir santykius atsitraukę nuo jų ir galimai vėl sueiti kartu visiškai naujai. Toks atkurtas santykis gali būti pastatytas tik ant visai kito pagrindo nei buvo iki šiol.

 

Senai nėra sekso

Dar vienas požymis, kad santykiai baigiasi yra sekso nebuvimas. Jeigu skaičiuojate mėnesius (o kai kas ir metus) be sekso, o antra pusė nemato tame jokių problemų arba vengia temos, jūsų santykiai priėjo liepto galą. Jūsų vaidmuo partnerio gyvenime gali būti namų šeimininkės, vaikų augintojo, pinigų tiekėjo, esate priežastis įrašo “vedęs” ar “ištekėjusi” vardant statuso sociume, bet ne mylimasis. Yra priežasčių, kodėl jis ar ji vis dar su jumis, bet ne dėl to, kad laiko jus pilnaverčiu partneriu.

Neretai žmonės, patekę į tokią situaciją santykiuose, žino arba stipriai įtaria, kad partneris savo seksualinius poreikius patenkina už poros ribų. Jei estate panašioje situacijoje, pradėkite užduoti savo antrai pusei labai konkrečius klausimus ir nepasitenkinkite abstrakčiais atsakymais, temos nukreipimais, pabėgimais nuo klausimo ir t.t. Jeigu partneris neskuba spręsti problemos, sako, jog visas yra gerai, išsisukinėja – jūsų, kaip poros, santykiai yra mirę ir jumis viso labo naudojasi savo patogumui.

Pasikartojanti neištikimybė

Vienkartinė neištikimybė dar nerodo pasibaigusių santykių, tik stiprią krizę, kurią pora gali praeiti. Tuo tarpu pasikartojanti neištikimybė rodo, kad partneris nėra linkęs pasišvęsti vienam žmogui. Yra žmonių, kurie nėra tinkami ilgalaikiams santykiams dėl polinkio būti neištikimais. Juos pasirinkę žmonės neretai žino apie neištikimybes ankstesniuose santykiuose, bet tikisi, kad pas juos viskas bus kitaip. Su nepasišventusiu partneriu gyvenama dėl patogumo, kad užauginti vaikus, negriauti šeimyninio verslo ir t.t. Galima užsimerkti ir apsimesti, kad nieko nevyksta, jeigu labai nesinori griauti šeimos įvaizdžio tačiau poros santykiai tokioje šeimoje yra senai mirę.

Abejojantis partneris

Abejojantis partneris yra kaip tas katinas, kuris ateina ir išeina kada nori. Jis ar ji tai myli tai nemyli, tai nori būti kartu, tai nenori, yra neapsisprendęs dėl ateities, nežino ar apskritai pasiruošęs santykiams. Kadangi tokios situacijos paprastai pasitaiko santykių pradžioje, su šiuo žmogumi santykiai ne tik baigiasi, bet net neprasidėjo. Santykiai reiškia įsipareigojimą ir atsidavimą. Kol to nėra arba kada to nelieka nors iš vieno partnerio pusės, santykiai baigiasi.

Partneris aiškiai sako, kad viskas baigta

Partneris kartais labai aiškiai sako, kad viskas baigta, tačiau mes nenorime to girdėti. Suprasti lengviau tuomet, kada esame užblokuojami visasi kanalais ir partneris su mumis nebendrauja. Tačiau jeigu yra bendrų reikalų ir bendravimas neišvengiamas, galime turėti viltį, jog turime realų šansą būti kartu. Santykių pradžioje dalis žmonių atviru tekstu sako, kad su juo ar ja nieko gero nebus. Jeigu mes labai norime būtent šito žmogaus arba džiaugiamės, kad pagaliau kažką sutikome, galime negirdėti to, ką partneris mums sako.

Tikimės, kad meilė viską nugalės, užteks  tik mūsų pastangų ir troškimo arba pavyks atkaklumu pasiekti kito žmogaus meilę ir įsipareigojimą. Kada aiškiai girdime, kad viskas baigta, geriausia, ką galime padaryti tai aiškiai išsakyti savo poziciją; “aš noriu būti kartu su tavimi” ir palikti kitam žmogui pačiam/-iai spręsti, ko nori ji. Blogiausia ką galime padaryti, tai bėgioti iš paskos, bandyti įkalbinėti, persekioti socialiniuose tinkluose, maldauti ir kitaip pažeidinėti asmenines ribas.

Klaida būtų ir pasitraukti nieko nesakius – verta išsakyti savo norą būti kartu, papasakoti apie galimus sprendimus, veiksmus, kurių imatės, kad pagerintumėte santykius. Tačiau būtina palikti partneriui laisvę, kitaip tik dar labiau atstumsite jį ar ją nuo savęs.

Paprasčiausias būdas išsiaiškinti, ar santykiai baigiasi yra iškelti šitą klausimą poroje ir labai gerai paklausyti, ką sako antra pusė. Jeigu gaunate konkretų atsakymą, kas yra blogai, pradėkite į tai atsižvelgti ir žiūrėkite ar partneris prisideda prie santykių pagerinimo.

https://santykiuabc.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau