Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žmonės » 2021 » Balandžio » 14

Robertas Niksonas: pranašas iš Češyro

1467 metais mažame Anglijos Češyro miestelyje neturtingo fermerio Niksono šeimoje gimė sūnus, kurį pavadino Robertu. Nuo pat gimimo jo elgesys buvo keistokas, todėl Robertą pripažino protiškai atsilikusiu. Nuo bendraamžių jis skyrėsi ir išoriškai – neproporcingai didelė galva, išsprogusios akys. Dėl to jis patirdavo daug patyčių. Todėl į visus jam skirtus klausimus Robertas atsakydavo trumpai – „taip/ne“.

Į Anglijos istoriją jis įėjo kaip pranašas iš Češyro.

Vieną pavasario dieną basakojis berniukas, apsirengęs purvinais skudurais, vėl pateko į vieną iš savo nevaldomų būsenų - jis šaukė iš visų jėgų, kiek leido plaučiai, šokinėdamas per ką tik suartas vagas. Fermeriai kaimynai nekreipė į tai dėmesio - jie buvo jau pripratę prie kvailelio Niksono riksmų.

Tačiau šį kartą viskas buvo truputį kitaip: Robertas Niksonas parodė unikalų tam laikmečiui, neįprastą aiškiaregystės ir neraštingumo derinį.

Češyre buvusio anglų ūkio Bridge House prižiūrėtojas nusprendė nutraukti užsitęsusį vaikinuko paikiojimą ir vėl nukreipti jį atlikti darbo dienos normą. Eidamas artyn, jis nusprendė pirmiausia įsiklausyti, ką tas šūkalioja.

Tais metais Anglijoje sklandė daugybė gandų apie pasiruošimą lemiamam mūšiui tarp dviejų didžiulių armijų, įsikūrusių toli nuo Češyro - Bosvort Filde. Prižiūrėtojas prisiminė, kad truputį anksčiau Niksonas jau kalbėjo apie mūšį tarp karaliaus Ričardo ir Ričmondo grafo Henriko ir kad tas mūšis vyks Bosvorte.

regėtojas, pranašas, žmonės

Jaunasis Niksonas buvo labai įsiaudrinęs - jis garsiai šaukė, nematydamas nieko aplink, akys buvo baisiai išsprogę, rankomis makalavo į visas puse, pliaukšėdamas botagu. Prižiūrėtojas nesiryžo prieiti arčiau ir stovėjo atokiau.

Jis įsiklausė į riksmus ir pradėjo atskirti atskiras frazes berniuko riksmuose:

- Ričardas atakuoja! Nagi! Pirmyn!

Staiga berniuko riksmai nutilo.

Robertas apmirė, žiūrėdamas kažkur į tolį.

- Henrikas baigia įveikti Ričardą! Puola visa kariuomenė! Ženk per griovį, Henrikai! Ir laimėsi mūšį!

Tuo metu aplink juos susirinko nedidelė grupelė žmonių - fermeriai tylėdami klausė berniuko žodžių. Netrukus jis galutinai nutilo, akys pasidarė tarsi stiklinės, kūną apėmė traukuliai, paskui tarsi atsigavo, lūpomis nuslydo nedrąsi šypsena. Jis pastebėjo, kaip persigandę žmonės žiūri į jį.

- Henrikas nugalėjo, - suburbėjo Niksonas, - mūšis baigtas!

Berniukas pakėlė nuo žemės numestas vadžias ir kaip niekur nieko tęsė savo darbą.

Prižiūrėtojas šūktelėjo susirinkusiems kaimiečiams, kad išsiskirstytų ir eitų dirbti. O pats nuskubėjo pranešti apie tai, ką matė, lordui Čolmondeliui. Jam jau anksčiau pranešė apie puskvailį vaikinuką, neva jis kažkaip nesuvokiamai geba išpranašauti įvykius, kurie vyksta gana toli nuo jo.

Niksonas jaunesnysis jau išpranašavo vieno Čolmodelių šeimos atstovo žūtį. Per paskutines dienas jis numatė, kad atūš audra, taip pat garsiai, visiems girdint, pareiškė apie būsimą Henriko ir Ričardo mūšį prie Bosvorto. O štai dabar skelbia, kad mūšis jau įvyko, o Ričardas neva sumuštas ir nugalėtas.

Tik po dviejų savaičių į miestelį atvyko naujojo monarcho pasiuntiniai, kurie ir patvirtino Roberto Niksono žodžius. Pasiuntiniams pranešė, kad visi jau žino naujienas iš vietinio kvailelio Niksono, kuris neva gali išpranašauti ateitį. Tie nusistebėjo, bet važiavo toliau skelbti naujienas visoje karalystėje, o kartu ir apie keistoką vaikinuką iš Češyro.

Praėjo šiek tiek laiko, ir vietinius gyventojus vėl išgąsdino pranašas Niksonas - jis lakstė nuo vieno namo prie kito, raudodamas ir maldaudamas
paslėpti jį nuo karaliaus pasiuntinių. Tie neva atvažiuoja jo paimti, o jam niekaip negalima vykti su jais:

- Aš mirsiu gražiuose rūmuose nuo bado kančių! - kalbėjo Robertas. Niekas nekreipė dėmesio į Niksono maldavimus, nerado jis prieglobsčio pas vietinius gyventojus. Visi tik šaipėsi iš jo - ir kas tam kvaileliui į galvą šovė, neva pats karalius panoro paklausyti jo kliedesių!

Tačiau nuojauta vietinio keistuolio neapgavo - jį iš tikrųjų pakvietė į karaliaus rūmus.

Vieną dieną jis, grįžęs pas motiną, pratarė:

- Karaliaus tarnai jau atvyksta. Laikas ruoštis į kelionę. J šiuos namus man jau nelemta sugrįžti.

Netrukus atvykę karaliaus pasiuntiniai pamatė jų laukiantį, prie namo prieangio stovintį Robertą Niksoną, pasiruošusį kelionei.

Karalius taip pat pasiruošė susitikimui su pranašautoju iš Češyro: jis nepajėgė įveikti sveiko skepticizmo dėl po valstybę sklandančių daugybės gandų apie neįprastus berniuko gebėjimus. Jis nusprendė patikrinti Robertą - iš anksto paslėpė savo žiedą, o kai Niksonas buvo atvestas pas jį, paprašė rasti neva pamestą žiedą. Češyro pranašautojas akimirksniu davė atsakymą:

- Tas ras žiedą, kuris jį paslėpė!

Karaliui neliko nieko kito, tik pralinksmėti, o jam iš paskos kvatojo visi rūmai. Neįprastam berniukui karaliaus įsakymu buvo priskirtas metraštininkas. Tas turėjo užrašyti visas pranašystes ir nedelsiant pranešti apie jas karaliui.

Kaip tik dėl to mūsų dienas pasiekė daug Niksono pranašysčių iš tolimojo penkioliktojo amžiaus. Devynioliktojo amžiaus pabaigoje prie Niksono istorijos buvo pridėti dar keli puslapiai -storas jo pranašavimų rankraštis, kuris buvo rastas, kai palikuoniai tvarkė giminės archyvus. Češyro kvailelis padarė šimtus pranašysčių. Beje, dauguma iš jų neturėjo principinės reikšmės Anglijai.

Stebina jų išsipildymas - beveik šimtas procentų! Neišsipildžiusiomis laikomos dvi grėsmingos pranašystės: “Svetimšaliai prasiskverbs į anglų žemę, sniegas dengs jų šalmus. Lokys, laikomas prie gėdos stulpo, nutrauks savo pančius, ir sukels gigantiškus sugriovimu” ir “Taika viešpatauja visame pasaulyje, visos tautos miega aidint varpams. Auštant kils karas, prabus taip tautos".

Nuo to laiko Robertas Niksonas tapo mylimiausiu monarcho žaisliuku. Jis net gavo teisę naudoti rūmuose daiktus, galėjo bet kada kreiptis į valdovą ir prašyti jo suteikti malonių, bet šia privilegija naudojosi itin retai.

regėtojas, pranašas, žmonės

Kartą karaliaus susiruošė į taip mėgstamą medžioklę su šunimis. Niksono imti kartu neketino. O Robertas, išgirdęs apie medžioklę, iškart puolė pas karalių prašyti, kad leistų jam vykti į medžioklę kartu arba įsakytų palikti rūmus, kol juose nebus karaliaus.

Kai karalius paklausė, ko Robertas taip bijo, tas sąžiningai atsakė, kad bijo mirti iš bado užrakintame rūmų kambaryje. Monarchas tik nusijuokė. Norėdamas nuraminti savo numylėtinį, jis asmeniškai paskyrė žmogų, atsakingą už Niksono būklę.

Tas žmogus labai rimtai pažiūrėjo į šį pavedimą, nes bijojo valdovo pykčio. Kai tik pašaipuoliai paleisdavo savo liežuvius, tas žmogus užrakindavo berniuką specialiame kambaryje, o raktą nuo durų turėjo tik jis. Aplinkiniai būdavo įspėjami, kad įeiti į patalpą kategoriškai draudžiama.

Kartą tas prižiūrėtojas karaliaus pavedimu išvyko, o pavesti kažkam kitam prižiūrėti Niksoną pamiršo. Berniukas liko savo kambaryje, durys buvo užrakintos. Po kelių savaičių sugrįžęs karalius Niksoną rado nebegyvą, nes jis per tą laiką neturėjo nei maisto, nei vandens. Taip ir išsipildė viena iš jo pranašysčių - jis mirė karaliaus rūmuose nuo bado.

Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:28 Paslaptinga į ateivį panaši būtybė pastebėta vaikštinėjanti viduryje kelio
Bauginantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota į ateivį panaši būtybė, nufilmavo keli naktį keliu važiavę dviratininkai. Į ateivį panaši figūra buvo pastebėta virš Čadvos užtvankos (Chadwa Dam) tilto Džarkhando Hazaribagho (Hazaribagh) mieste...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 21:48 ŠOKAS: Sloan Kettering mokslininkai nustatė, kad mRNA inaktyvuoja vėžį slopinančius baltymus, o tai reiškia, kad ji gali skatinti vėžį
Ląstelėse yra slaptas informacijos sluoksnis, vadinamas pasiuntinių RNR, esantis tarp DNR ir baltymų, kuris yra labai svarbi jungtis. Dabar Sloano Ketteringo universiteto mokslininkai, sukrėtę visą vakcinų filosofijos pasaulį, nustatė, kad pati mRNA atlieka vėžį sukeliančius pokyčius - pokyčius, kur...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 18:08 «Žmogus gali gyventi iki 280 metų»: Gydytojo Neumyvakino ilgaamžiškumo paslaptis
"Ginčų metu jie puola ne jus, o jūsų energiją, kurios trūksta skriaudėjui ir kurią jis, "suvalgęs", kuriam laikui atstato savąją. Jei mokėsite susilaikyti bet kokioje situacijoje, daugelis problemų išsispręs savaime....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau