Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2021 » Rugsėjo » 12

Rūpinimasis savimi santykiuose – tai egoizmas?

Kada rūpinimasis savimi yra bendravimo šeimoje norma, o kada – egoizmas? Pamėginkime išsiaiškinti.

Egoizmas

Rūpinimasis savimi taps egoizmu, jei imsite aktyviai rūpintis savimi svetimomis rankomis. Toks elgesio modelis pasitaiko porose “vaikas-tėvas, vaikas-mama”, nepriklausomai nuo to, kiek “vaikeliui” metų ir kad tasai vaikas – “tėvo” ar “mamos” sutuoktinis.

Pavyzdžiui, prašote, kad vyras viską darytų už jus: gulite ant sofos, vandens stiklinė – šalia, ranka pasiekiama, tačiau kadangi šalia yra vyras, jūs prašote, kad paduotų jis. Dabar yra populiarių internete teorijų apie tai, kad moteris net mygtuko lifte pati nepaspaus, jei važiuoja kartu su vyru. Iš dalies tai atrodo romantiškai, jei tik nepavertėte vyro savo aptarnaujančiu personalu. Visur turi būti balansas.

Jei nesate maža mergaitė, jei nesate neįgali ar sunkiai serganti, jei nedirbate trijose darbovietėse ir neaprūpinate savo vyro, yra didelė tikimybė, kad jam, kaip ir jums, reikalingas poilsis. Galbūt jūsų vyras labai jus myli ir pasirengęs žaisti šį žaidimą, kur jūs – maža bejėgė mergaitė, o jis – herojus. Tačiau netgi herojams būtinas poilsis, palaikymas, pagalba. Nepamirškite šito. Neužsižaiskite.

Norma

Poroje “suaugęs-suaugęs” kiekvienas pats savimi rūpinasi. Čia svarbiausia vėlgi neištraukti detalių iš konteksto. Jūs (abu partneriai) patys turite žinoti ir suprasti, ko norite ir kas jums svarbu. Dar daugiau – tai jūsų tiesioginė pareiga. Niekas neprivalo spėlioti, ko nori kitas, kokių jis turi poreikių. Spėlioti galima siurprizo dėlei, tačiau tai – ne norma, tai – išimtys. Pagrindinius savo poreikius žmogus gali ir privalo tenkinti pats, savarankiškai. Galima, žinoma, paprašyti, kad kitas padėtų ar kažką padarytų jūsų labui. Galima pasirūpinti vienas kitu, nepamirštant balanso. Tačiau nei jūs, nei jūsų partneris neprivalo daryti to, kas jums ar jam nepatinka.

Pavyzdžiui, jei negali pakęsti lyginti drabužių, galiu atsisakyti tai daryti ir pasamdyti šiam reikalui žmogų iš specialios firmos. Jei tokios galimybės nėra, galima tartis, pasikalbėti apie tai, jog šį nemalonų darbą galima būtų atlikti paeiliui, pasikeičiant. Jeigu jūsų ir jūsų partnerio šeimose būta taisyklių – kuo užsiima vyras, o kuo – žmona, reikia tartis. Svarbiausia, kad susitarimas patenkintų abu.

Kiekvienoje šeimoje – sava norma, savos taisyklės, pagrįstos tradicijomis. Kažkas bus visiškai normalu, jei moteris aptarnauja vyrą. Kažkam tai atrodys absoliučiai nenormalu. Čia kiekvienas sprendžia pats už save. Kas yra egoizmas rūpinantis savimi – irgi sprendžiama, remiantis jūsų įpročiais ir tradicijomis.

Žmogų, kuriam artimesnis partneriškas modelis, papiktins idėja, kad moteris turi aptarnauti vyrą ar atvirkščiai. Čia svarbu neklausyti “geranorių” iš šalies nuomonių, o susigaudyti savyje. Taip pat svarbu turėti galvoje, kad jūsų šeimoje kažkoks elgesys gali būti laikomas norma, o visuomenė tai gali laikyti praeities atgyvena.

Šaltinis

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.10.2021 laikas 21:26 CDC pagautas meluojantis: Covid vakcinos nužudo 15 žmonių už kiekvieną 1 išgelbėtą gyvybę
Federalinė vyriausybė primygtinai reikalauja, kad amerikiečiai nekreiptų dėmesio į didžiulį su vakcinomis susijusių sužeidimų ir mirčių, apie kurias šiais metais pranešta VAERS (Pranešimų apie nepageidaujamus įvykius, susijusius su vakcinomis, sistemai), skaičių, teigdama, kad nė vienas iš jų nėra s...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 20:13 Ekspresinis veido atnaujinimas, kurį galite atlikti patys
Norint kokybiškai prižiūrėti odą ir suteikti jai reikalingų medžiagų, nebūtina pirkti kremų kosminėmis kainomis ar nuolat gyventi grožio salonuose.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:47 Kaip atsikratyti lūpų pūslelinės per 1 dieną: 7 liaudies metodai

Herpesas yra viena klastingiausių ligų. Net jei ši liga yra lengvos formos ir vargina tik kartą per pusmetį, tai nėra malonu. Ypač erzina būdingi bėrimai ant lūpų, kurie ne tik stipriai niežti, bet ir atrodo tiesiog negražiai, verčia kelias dienas slėptis nuo smalsių akių.

...

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 17:22 NSO virš Springfildo, Misūrio valstija, JAV

17:00 10/18/21. Stebėjau šį objektą, skrendantį per Springfildą Mo, trumpam sustojusį virš miesto centro. Buvau spūsties valandą ir galėjau tik trumpam sustoti, kad padaryčiau šį vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 16:24 Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetas ragina suimti ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci

Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto vyriausiasis narys, JAV atstovas Devinas Nunesas (Devin Nunes) (R-CA), ragina patraukti baudžiamojon atsakomybėn daktarą Anthony Fauci.

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:27 Receptai | Patiekalai Trupininis obuolių pyragas su maskarpone
Tai tobulasis obuolių pyragas su maskarpone, kurį aš galėčiau valgyti ir valgyti, jei tik po to kelnių saga ant manęs nepyktų. Gal jis ir nėra pats sveikiausias, bet kad vienas iš skaniausių trupininių pyragų, tai garantuotai....

Skaityti daugiau

27.10.2021 laikas 19:14 Receptai | Patiekalai Nuostabaus skonio obuolių pyragas
Na kokie namie rudenį be nuostabaus obuolių pyrago, kai pasklinda obuolių ir cinamono kvapas... Kažkada perskaičiau šį receptą kažkuriame žurnale, pagalvojau, kad nieko ypatingo čia nebus... Tačiau jis gavosi tobulas, skanesnio net nesu ragavusi....

Skaityti daugiau

26.10.2021 laikas 16:56 Receptai | Patiekalai Beef steak Tartare - totoriškas bifšteksas
Negalintiems žiūrėti į žalią mėsą, toliau skaityti mano recepto tikrai nepatariu, nes šį kartą Jums parodysiu, kaip pasigaminti tai, kas angliškai vadinasi "Beef Steak Tartare", prancūziškai - "Filet americain" arba tiesiog "steak tartare", o lietuviškai būtų "Totoriškas bifšteksas", na arba kaip da...

Skaityti daugiau