Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2019 » Gruodžio » 29

Rusijos Plaukiojanti Branduolinė Jėgainė Pradėjo Gaminti Elektrą

Įveikusi ilgą kelionę per Arkties vandenyną, Rusijos plaukiojanti branduolinė jėgainė – aplinkosaugininkų vadinama „plaukiojančiu Černobyliu“ – pradėjo gaminti elektros energiją.

Kaip praneša „Business Insider“, plaukiojanti branduolinė jėgainė, vadinama „Akademiku Lomonosovu“, atokiame Peveko mieste atsidūrė dar rugsėjo mėn. O dabar pirmą kartą pradėjo gaminti elektros energiją.

Toks plaukiojančios branduolinės jėgainės eksploatavimas yra beprecedentis įvykis. Niekas daugiau pasaulyje to nedaro.

Rusija tikisi, kad dviejų branduolinių reaktorių generuojamos galios užteks elektra aprūpinti 100 000 Peveko gyventojų namų. Tačiau aplinkosaugininkai nėra sužavėti šiais Rusijos užmojais.

Arktis, Rusija, branduolinės jėgainės, Rosatom, technologijos, energe

Šios plaukiojančios branduolinės jėgainės kritikai ją atvirai vadina „plaukiojančiu Černobyliu“ bei „branduoliniu Titaniku“.

Nors, atrodo, kad Rusijos plaukiojanti branduolinė jėgainė savo tikslą pasiekė be incidentų, bet ir be lakios fantazijos galima įsivaizduoti kokios būtų katastrofiškos pasekmės, jei įvyktų branduolinė nelaimė tokiame aplinkosauginiu požiūriu jautriame Arkties regione.

Rusijos pavyzdžiu jau užsikrėtė ir Kinija. Šių metų pradžioje ji paskelbė ketinanti statyti plaukiojančias atomines elektrines, kurių gaminama energija galės būti naudojama Pietų Kinijos jūroje esančioms dirbtinėms saloms.

Arktis, Rusija, branduolinės jėgainės, Rosatom, technologijos, energe

Tikėtina, kad projektų vystytojai apsvarstė bangavimo ir blogo oro tikimybes, tačiau tokių plūduriuojančių branduolinių jėgainių atsiradimas neatrodo, kaip pati geriausia žinia, pasitinkant naujus metus.

Įdomios įžvalgos apie šią jėgainę vaizdo įraše, ar ji išviso ekonomiškai naudinga, ar tiesiog karinės pramonės ambicijos:

publikuoja technologijos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.08.2022 laikas 22:15 Tūkstančiai geriausių mokslininkų pripažįsta: ‘Pasaulinis atšilimas yra apgavystė’
Tūkstančiai geriausių mokslininkų pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad visuotinis atšilimas yra apgaulė, skirta kraštutinių kairiųjų globalistų politinei darbotvarkei įgyvendinti.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:54 Potvyniai Kinijoje: 16 žuvusiųjų ir 36 dingusieji be žinios Činghajaus provincijoje
Staigi liūtis sukėlė nuošliaužą ir nukreipė upės tėkmę į šoną, sukeldama potvynį

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:50 Ankstyvas sniegas Ridderyje, Rytų Kazachstane
Pirmasis sniegas iškrito 1870 m aukštyje virš jūros lygio Ridderyje, Rytų Kazachstane.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 17:23 Receptai | Patiekalai Lašiša su kreminiu špinatų padažu

Ruošdama patiekalą iš lašišos visada žinau, kad tai bus greita ir be galo skanu. Kadangi lašišai pakanka vos kelių minučių keptuvėje arba 12-15 minučių orkaitėje, dėl to lašišą ruošti vakarienei yra vienas malonumas. Ir tikiuos...

Skaityti daugiau

Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)
16.08.2022 laikas 18:16 Receptai | Patiekalai Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)

Gardūs kukurūzų blyneliai - labai gardus patiekalas, kuri nesunkiai pasigaminsite pagal pateikta receptą šioje svetainėje. Daug geru ir išbandytu receptu vienoje vietoje, kuriuos tiesiog privalote išmėginti!

...

Skaityti daugiau

15.08.2022 laikas 23:34 Receptai | Patiekalai Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

Atsipjaunate torto, paragaujate kąsnelį ir sakote “mmmmm, kaip nerealiai skanu…!!“ –  būtent taip nutiks, kai paragausite pirmąjį šio nuostabaus torto kąsnelį. Tirpstantis burnoje, nepakartojamai š...

Skaityti daugiau