Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 29

Rusijos Plaukiojanti Branduolinė Jėgainė Pradėjo Gaminti Elektrą

Įveikusi ilgą kelionę per Arkties vandenyną, Rusijos plaukiojanti branduolinė jėgainė – aplinkosaugininkų vadinama „plaukiojančiu Černobyliu“ – pradėjo gaminti elektros energiją.

Kaip praneša „Business Insider“, plaukiojanti branduolinė jėgainė, vadinama „Akademiku Lomonosovu“, atokiame Peveko mieste atsidūrė dar rugsėjo mėn. O dabar pirmą kartą pradėjo gaminti elektros energiją.

Toks plaukiojančios branduolinės jėgainės eksploatavimas yra beprecedentis įvykis. Niekas daugiau pasaulyje to nedaro.

Rusija tikisi, kad dviejų branduolinių reaktorių generuojamos galios užteks elektra aprūpinti 100 000 Peveko gyventojų namų. Tačiau aplinkosaugininkai nėra sužavėti šiais Rusijos užmojais.

Arktis, Rusija, branduolinės jėgainės, Rosatom, technologijos, energe

Šios plaukiojančios branduolinės jėgainės kritikai ją atvirai vadina „plaukiojančiu Černobyliu“ bei „branduoliniu Titaniku“.

Nors, atrodo, kad Rusijos plaukiojanti branduolinė jėgainė savo tikslą pasiekė be incidentų, bet ir be lakios fantazijos galima įsivaizduoti kokios būtų katastrofiškos pasekmės, jei įvyktų branduolinė nelaimė tokiame aplinkosauginiu požiūriu jautriame Arkties regione.

Rusijos pavyzdžiu jau užsikrėtė ir Kinija. Šių metų pradžioje ji paskelbė ketinanti statyti plaukiojančias atomines elektrines, kurių gaminama energija galės būti naudojama Pietų Kinijos jūroje esančioms dirbtinėms saloms.

Arktis, Rusija, branduolinės jėgainės, Rosatom, technologijos, energe

Tikėtina, kad projektų vystytojai apsvarstė bangavimo ir blogo oro tikimybes, tačiau tokių plūduriuojančių branduolinių jėgainių atsiradimas neatrodo, kaip pati geriausia žinia, pasitinkant naujus metus.

Įdomios įžvalgos apie šią jėgainę vaizdo įraše, ar ji išviso ekonomiškai naudinga, ar tiesiog karinės pramonės ambicijos:

publikuoja technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.01.2020 laikas 22:19 Kaip linų sėmenimis pravalyti žarnyną, pagerinti tuštinimąsi ir sulieknėti
Linų sėklos ypač naudingos norint išvalyti storąją žarną ir pašalinti atliekas. Kurios kenkia sveikatai. Šį efektą galima pasiekti derinant sėklas su kefyrų, stimuliuojant žarnyną.

Skaityti daugiau

25.01.2020 laikas 13:57 Ko Laukti Iš 2020-ųjų Pagal Kinų Zodiaką?

2020-ieji atvers naują gyvenimo ciklą. Pagal kinų Zodiaką, juos globoja Žiurkė – pirmasis iš dvylikos metų ciklo gyvūnų. Prognozuojama, kad kitąmet kiekvienas Zodiako ženklas turės galimybę pradėti viską iš naujo – tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Ko galime tikėtis kiekvi...

Skaityti daugiau

25.01.2020 laikas 13:15 Kaip Kinijoje atsirado naujas mirtinas koronavirusas?

Genetinė analizė rodo, kad naujas, jau nusinešęs 17 gyvybių koronavirusas iš Uhano, į žmones galėjo persikelti iš gyvačių. Gyvatės virusą galėjo pasigauti nuo šikšnosparnių maisto turguje, kuriame buvo prekiaujama abiem gyvūnų rūšimis.

...

Skaityti daugiau

25.01.2020 laikas 12:31 Mokslininkai tikina, kad karvės kalbasi ir apie jausmus, ir apie maistą

Naujas mokslininkų tyrimas rodo, kad karvės kalbasi ir pasakoja, kaip jaučiasi. Remiantis Sidnėjaus universiteto mokslininkų tyrimais, gyvūnai pasižymi individualiomis balso ypatybėmis ir keičia garso toną priklausomai nuo emocijų.

...

Skaityti daugiau

24.01.2020 laikas 23:19 Paprastas būdas, kaip laikyti pomidorus ištisus metus
Pomidorų žiemą daugiau nereikės pirkti! Daržoves kruopščiai nuplauname ir nusausiname rankšluosčiu. Įdedame į sandarų maisto produktams skirtą maišelį ir dedame į šaldiklį.

Skaityti daugiau