Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamta » 2021 » Kovo » 19

Saulė sunaikins gyvybę Žemėje – tačiau visai kitokiu būdu nei manote

Visa sudėtinga aerobinė gyvybė Žemėje, kaip mes žinome, galiausiai išmirs. Bet taip staigiai, kaip dar niekada nebuvo.

Kol kas mūsų planetoje, kurioje gausu deguonies, klesti gyvenimas, tačiau Žemė ne visada buvo tokia – ir mokslininkai prognozuoja, kad ateityje atmosfera grįš į tokią, kurioje gausu metano ir mažai deguonies.

Laimei, anot tarptautinės tyrėjų grupės, tai neįvyks dar maždaug milijardą metų. Tačiau galiausiai, kaip teigia „New Scientist“, Žemės atmosfera sugrįš į gerokai mažesnį deguonies kiekį, koks buvo ankstyvojoje planetos istorijoje – ir tai bus bloga žinia visai gyvybei, įskaitant šių dienų žmonių palikuonis.

Komanda, kurią sudaro aplinkos mokslininkai iš Japonijos Toho universiteto ir Džordžijos technologijos instituto, Atlantos, teigia, kad maždaug po 1,08 mlrd. metų deguonies lygis atmosferoje nukris žemiau vieno procento.

Šis poslinkis sugrąžins planetą į tokią būklę, kokia ji buvo prieš maždaug 2,4 milijardo metų per vadinamąjį Didįjį oksidacijos įvykį (GOE).

Be to, naujojo tyrimo tyrėjai teigia, kad vargu ar atmosferos deguonis bus nuolatinis gyvenamųjų pasaulių bruožas, o tai turi įtakos mūsų pastangoms aptikti tolimesnės Visatos gyvybės ženklus.

Šis tyrimas buvo NASA „Nexus for Exoplanet System Science“ dalis – iniciatyva tirti egzoplanetų tinkamumą gyventi. Nors tyrimas nupiešia baisų vaizdą apie gyvenimą Žemėje, rezultatai gali turėti didesnę įtaką tam, kaip apibrėžti gyvenamą planetą – ar bent jau tuo atveju, jei planeta kada nors buvo tinkama gyvybei.

„Deguonies sumažėjimas yra labai, labai didelis – mes kalbame apie milijoną kartų mažiau deguonies nei šiandien", – sakė „Georgia Tech" tyrėjas Christopheris Reinhardas. Tas procesas gali įvykti tik per 10 000 metų, o tai yra tik laiko mirktelėjimas, atsižvelgiant į mūsų planetos amžių, kuris yra maždaug 4,5 milijardo metų.

Mokslininkai anksčiau prognozavo, kad padidėjusi Saulės spinduliuotė nušluos vandenyno vandenis nuo mūsų planetos paviršiaus per maždaug 2 milijardus metų, tačiau naujasis modelis, pagrįstas vidutiniškai 400 000 simuliacijų, sako, kad deguonies sumažėjimas pirmiau sunaikins visą planetos gyvybę.

Saulei vis labiau kaistant, įšilusi atmosfera sugers daugiau anglies dioksido. Galų gale šie CO₂ lygis taps toks žemas, kad augalai nebegalės vykdyti fotosintezės, sukeldami masinį išnykimą dėl deguonies trūkumo.

Šis deguonies lygio kritimas „greičiausiai bus pasiektas prieš prasidedant drėgnoms šiltnamio sąlygoms Žemės klimato sistemoje ir prieš gausų paviršinio vandens praradimą iš atmosferos“, rašo komanda žurnale „Nature Geoscience“.

Vietoj prarasto deguonies, atmosferoje žymiai padidės metano dujos, kurių lygis pakils net 10 000 kartų daugiau nei šiandien.

Ozonas taip pat bus išeikvotas, todėl Žemės paviršius bus bombarduojamas ultravioletiniais Saulės spinduliais.

Vis dėlto, gali būti, kad Žemės sistema taps anaerobinių (kuriai nereikalingas deguonis) gyvybės formų pasauliu.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.06.2019 laikas 06:57 Receptai Vasariškas tortas su braškėmis

Gaivinantis nekeptas vasariškas tortas su braškėmis. Greitas ir skanus!

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:25 Receptai Traškūs vaflių ritinėliai be vaflinės
Jei jums kilo noras prisiminti vaikystės skonį, pasigamini skanius, traškius susuktus vaflius, bet neturite po ranka vaflinės, šią problemą labai lengva išspręsti. O, ir vaflių kepimas keptuvėje užims mažai laiko....

Skaityti daugiau

15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau