Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Kovo » 19

Saulė sunaikins gyvybę Žemėje – tačiau visai kitokiu būdu nei manote

Visa sudėtinga aerobinė gyvybė Žemėje, kaip mes žinome, galiausiai išmirs. Bet taip staigiai, kaip dar niekada nebuvo.

Kol kas mūsų planetoje, kurioje gausu deguonies, klesti gyvenimas, tačiau Žemė ne visada buvo tokia – ir mokslininkai prognozuoja, kad ateityje atmosfera grįš į tokią, kurioje gausu metano ir mažai deguonies.

Laimei, anot tarptautinės tyrėjų grupės, tai neįvyks dar maždaug milijardą metų. Tačiau galiausiai, kaip teigia „New Scientist“, Žemės atmosfera sugrįš į gerokai mažesnį deguonies kiekį, koks buvo ankstyvojoje planetos istorijoje – ir tai bus bloga žinia visai gyvybei, įskaitant šių dienų žmonių palikuonis.

Komanda, kurią sudaro aplinkos mokslininkai iš Japonijos Toho universiteto ir Džordžijos technologijos instituto, Atlantos, teigia, kad maždaug po 1,08 mlrd. metų deguonies lygis atmosferoje nukris žemiau vieno procento.

Šis poslinkis sugrąžins planetą į tokią būklę, kokia ji buvo prieš maždaug 2,4 milijardo metų per vadinamąjį Didįjį oksidacijos įvykį (GOE).

Be to, naujojo tyrimo tyrėjai teigia, kad vargu ar atmosferos deguonis bus nuolatinis gyvenamųjų pasaulių bruožas, o tai turi įtakos mūsų pastangoms aptikti tolimesnės Visatos gyvybės ženklus.

Šis tyrimas buvo NASA „Nexus for Exoplanet System Science“ dalis – iniciatyva tirti egzoplanetų tinkamumą gyventi. Nors tyrimas nupiešia baisų vaizdą apie gyvenimą Žemėje, rezultatai gali turėti didesnę įtaką tam, kaip apibrėžti gyvenamą planetą – ar bent jau tuo atveju, jei planeta kada nors buvo tinkama gyvybei.

„Deguonies sumažėjimas yra labai, labai didelis – mes kalbame apie milijoną kartų mažiau deguonies nei šiandien", – sakė „Georgia Tech" tyrėjas Christopheris Reinhardas. Tas procesas gali įvykti tik per 10 000 metų, o tai yra tik laiko mirktelėjimas, atsižvelgiant į mūsų planetos amžių, kuris yra maždaug 4,5 milijardo metų.

Mokslininkai anksčiau prognozavo, kad padidėjusi Saulės spinduliuotė nušluos vandenyno vandenis nuo mūsų planetos paviršiaus per maždaug 2 milijardus metų, tačiau naujasis modelis, pagrįstas vidutiniškai 400 000 simuliacijų, sako, kad deguonies sumažėjimas pirmiau sunaikins visą planetos gyvybę.

Saulei vis labiau kaistant, įšilusi atmosfera sugers daugiau anglies dioksido. Galų gale šie CO₂ lygis taps toks žemas, kad augalai nebegalės vykdyti fotosintezės, sukeldami masinį išnykimą dėl deguonies trūkumo.

Šis deguonies lygio kritimas „greičiausiai bus pasiektas prieš prasidedant drėgnoms šiltnamio sąlygoms Žemės klimato sistemoje ir prieš gausų paviršinio vandens praradimą iš atmosferos“, rašo komanda žurnale „Nature Geoscience“.

Vietoj prarasto deguonies, atmosferoje žymiai padidės metano dujos, kurių lygis pakils net 10 000 kartų daugiau nei šiandien.

Ozonas taip pat bus išeikvotas, todėl Žemės paviršius bus bombarduojamas ultravioletiniais Saulės spinduliais.

Vis dėlto, gali būti, kad Žemės sistema taps anaerobinių (kuriai nereikalingas deguonis) gyvybės formų pasauliu.

Šaltinis: technologijos.lt

Parengta pagal:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
16.05.2021 laikas 22:42 Kaip kovoti su egzema?

Jau ne pirmą dešimtmetį padedu žmonėms. Pagal išsilavinimą esu gydytojas terapeutas, bet nedirbu jau seniai. Dabar rimtai užsiimu liaudies medicina.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 22:23 Avietės Nuo Moteriškų Ligų
Praėjus metams po antro gimdymo, man buvo diagnozuotas gimdos nusileidimas. Didelių rūpesčių tai kaip ir nekėlė, bet prieš menstruacijas labai traukė pilvą, ir pačios mėnesinės kėlė nemažai rūpesčių. Gana stipriai kraujuodavo, savijauta buvo nekokia - tempiantys skausmai pilvo apačioje, silpnumas, g...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 19:19 Apie ligas, kurios panašios į alergiją
Ašarojimas, dažnas čiaudulys, užsikimšusi nosis, kosulys, gausūs odos išbėrimai... Jei pasiskųsite tokiais simptomais, dažnas pasakys, jog tai - alergija. Ir neretai bus teisus.

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 17:41 Apie pavasarinę alergiją

Jei pavasaris šiltas, medžiai pradeda žydėti net keliomis savaitėmis anksčiau ir pradeda alerginių ligų sezoną. Sergančiųjų sezoninėmis alerginėmis ligomis savijautą dar labiau pablogina sausas, saulėtas ir vėjuotas pavasaris.

...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 16:42 Svečiai Iš Siuanjuanio Žvaigždyno
Į versijas apie senųjų žemės gyventojų žinių kilmę galima žiūrėti įvairiai. Paprasčiausiai ironiškai ar skeptiškai. Tačiau ar dėl to pasaulis tampa labiau suprantamas? O gal verta dar kartą susimąstyti apie mitus, kurie pateikia informaciją iš amžių glūdumos?...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:17 Medical Health WATCH: Health Ranger talks with Jeffrey Prather about covid, pine needles, Native American medicine and more
If you are concerned about those who have been “vaccinated” with the Wuhan coronavirus (Covid-19) “shedding” spike proteins onto you through close contact, you will not want to miss the following episode of The Health Ranger Report....

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:08 Medical Health Study finds that consuming more edible mushrooms lowers cancer risk
Many people, especially those following a vegan diet, usually consume edible mushrooms to fulfill their bodies’ protein needs. However, a study from March 2021 found another benefit of including mushrooms in the daily diet. A team of scientists discovered that consuming more mushrooms is associated ...

Skaityti daugiau

15.05.2021 laikas 19:00 Medical Health Philippine doctor defends use of ivermectin, says clinical studies show it is 89% effective against the coronavirus

A doctor from the Philippines is defending the use of ivermectin for preventing and treating Wuhan coronavirus (COVID-19) infection despite attempts by the country’s regulatory authorities to restrict its use.

...

Skaityti daugiau