Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Vasario » 17

Seimo pirmininkė sprunka: atsisakoma priimti per 360 000 parašų iš tautos tiesiogiai

Vasario 16 d. išvakarėse baigėsi parašų rinkimo akcija dėl žmogaus teisių komiteto Seime pirmininko V. Raskevičiaus atšaukimo iš vadovo pareigų ir pačio komiteto. 20 dienų trukęs vajus sulaukė beprecedenčio tautos susidomėjimo. Surinkta net 365 440 parašų po peticija, kurioje teigiama, kad Laisvės partijos atstovas proteguoja tik siauros seksualinės grupės interesus.

„Mes, pasirašantieji po šiuo tekstu konstatuojame, kad Vytautas Tomas Raskevičius neatstovauja daugumos Lietuvos žmonių teisių ir interesų, o vykdo priešingą veiklą žmogaus teisėms, propaguojant siaurus seksualinių mažumų interesus", - rašoma peticijos tekste.


Daugiau kaip trečdalį milijono tautiečių papiktino ne tik homoseksualų pastovus protegavimas, bet ir daugybė žmogaus teisių pažeidimų:

• Konstitucijoje ginamo šeimos instituto diskreditavimas, siūlant vienalytes poras vadinti šeima;

• Įstatymų siūlymai dėl lyties keitimo įteisinimo, homoseksualumo propagavimo legalizavimas;

• Žmogaus teisių pažeidimų karantino metu ignoravimas (judėjimo ribojimai, draudimas bendrauti, draudimas naudotis viešomis erdvėmis);

• Žodžio laisvės pažeidimų ignoravimas (tendencingos informacijos pateikimas nacionalinio transliuotojo eteryje, alternatyvios nuomonės neišklausymas).

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių po peticija pasirašiusieji reikalauja atšaukti V. Raskevičių iš žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų ir pačio komiteto, pakeičiant jį kitu nariu.

Seimo pirmininkė V. Čimlytė- Nielsen priimti akcijos iniciatorius tiesiogiai atsisako

Reikalavimo tekstą, adresuotą Seimui, su šimtais tūkstančių parašų, iniciatyvos autoriai ketina tiesiogiai įteikti Seimo pirmininkei. Tačiau visi bandymai pakliūti pas vieną iš valstybės vadovių, pristatant „tautos balsą", buvo nesėkmingi.

„Įvairiais akcijos periodais, į Seimo pirmininkės sekretoriatą kreipėmės, net tris kartus. Informavome apie vykdomą akciją, surinktų parašų skaičių ir prašėme susitikimo, bet visus kartus atsakymas buvo vienas - dėl karantino susitikimai negalimi, siųskite viską paštu"- teigia akcijos koordinatorius Raimondas Grinevičius.

Susitikti su A. Valinsku karantinas nesutrukdė

Akcijos iniciatoriai tai pat reiškia nepasitenkinimą dėl Seimo vadovės elgesio ir kaltina dvigubų standartų taikymu: „Siūlydami Viktorijai Čimlytei susitikti pabrėžėme, kad tai galime padaryti išlaikant saugų atstumą ir netgi susitikti lauke kur nors prie Seimo, paliekant parašus prie įėjimo. Tačiau jokie argumentai neįtikino. O štai praeitą savaitę įvyko Seimo pirmininkės susitikimas su A. Valinsku pačiame Seime, be jokių atstumų ar papildomų saugos priemonių... Ką ir be pridursi, toks poelgis ir parodo visą požiūrį į visuomenę - nusispjaut jiems ant mūsų" - piktinasi R. Grinevičius.

Žmogaus teisės - tai visų žmonių teisės

Šviežiai iškeptas, save profesionaliu homoseksualu pristatinėjantis, Seimo narys iškart po rinkimų paleido sparnuotą frazę: "turėjau svajonę, kad ši šalis pradėtų dirbti LGBT žmonėms". Tokia žinutė nepraslydo akcijos iniciatoriams pro akis, ją viešai priminė spaudos konferencijoje, skirtoje pristatyti parašų rinkimo akciją.

„Panašių viešų pasisakymų V. Raskevičius yra pareiškęs ir daugiau. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad mums neužkliuvo kažkieno seksualinė orientacija, mes reiškiame pretenzijas dėl to, kad nėra atstovaujami daugumos žmonių interesai. Tėvai su mamomis kreipiasi į komitetą dėl vaikų teisių (Vaikų teisių tarnybos- red. past) kišimosi į privačius gyvenimus, dėl vaikų atiminėjimų, dėl kitų problemų. O reakcijos nėra. Ir tai netrukdo parlamentarui būti Žmogaus teisių Seime vadovu. Supraskime, kad žmogaus teisės tai visų žmonių teisės, o ne LGBT įkaitės" - priduria R. Grinevičius

Paklaustas į klausimą- ką darys jei Seimas parašus ignoruos, akcijos iniciatorius pažadėjo nesustoti:
„Patikėkite, jei Seimui bus nusispjauti į tokį kiekį žmonių, mes nesustosime. Surinkome daugiau parašų nei visos liberalų partijos kartu sudėjus, žmonėms tai aktualu. Nenorime dar atskleisti jums visų planų, bet patikėkite - liūdna nebus".

Baudos už netinkamą žodį homoseksualų atžvilgiu

Kyla grėsmė, kad ateityje tokios akcijos gali tapti tabu. Laisvės partijos narė, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska siūlo baudžiamojo kodekso 170 str. pataisas. Projekte numatyta dalį baudžiamojo straipsnio perkelti
į administracinių nusižengimų kodeksą. Kas iš esmės atrištų teisėsaugos struktūroms rankas už netinkamus žodžius bausti atskirus asmenis. „Pavyzdžiui tyčiojimąsi, įžeidimą iš tam tikrų grupių arba asmenų kurie priklauso tam tikroms grupėms. Ir tokiu atveju mes palengviname ir teisėsaugai darbą, ir visuomenei labiau aišku tampa, kokią takoskyrą mes turime, tiek dėl pavojingumo, tiek dėl suvokimo kas yra neapykantos kalba"- Lietuvos ryto televizijai teigė ministrė. Dėl minėtų pataisų Seimas turėtų apsispręsti pavasario sesijoje.

Vito TOMKAUS trigrašis: Nesutinku su komentatoriais, kurie teigia, kad valdžia nenori girdėti Tautos balso. Ji viską mato ir girdi, bet daro viską, kad kuo greičiau jokių pasisakymų prieš mažumas ir valdžią nei matytųsi, nei girdėtųsi. Teisingumo ministerija jau ruošia įstatymų pataisas po kurių bet kokios užuominos apie visuomenės iškrypimą bus baudžiamos pagal BK straipsnius. Todėl paskutinį kartą įspėju: jei kam dar skauda dūšią dėl naikinamos Lietuvos arba nervina vaikų tvirkinimas švietimo įstaigose, skubėkite, kol dar galima, viešai išsisakyti „Respublikoje", nes planuojama, jog nuo š.m. kovo vidurio jau įsigalios griežčiausia cenzūra. O tai reiškia, kad ir aš su Tamstomis privalėsiu visiems laikams užsičiaupti. Gal ir cyptelėsiu vieną kitą kartą. Bet ne daugiau. Ta proga visus ir sveikinu su praėjusiomis šventėmis bei artėjančia pideral-liberalų diktatūra ir cenzūra! Tegyvuliuoja nepriklausoma nuo mūsų Nepriklausomybė, kurią jau valdo tik LGBTIQ plius „elitas"?!

Autorius: Motiejus Sinkevičius

Tomas Vytautas Raskevičius. „Facebook“ nuotr.

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 201
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.03.2021 laikas 18:29 Kavos pupelė. Liaudiška Patirtis Nuo vidurių užkietėjimo, hipertonijos, astmos

Kava šiandien - tai ne tik tonizuojantis gėrimas, bet ir bendravimo priemonė. Kitaip tariant, du malonumai viename puodelyje. Mokslininkai iki šiol ginčijasi apie naudingas ir kenksmingas jos savybes. Peržvelkime tyrimų rezultatus ir įsiklausykime į kai kuriuos liaudies patirties receptus.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 20:03 Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, kaklelio erozijos

Liaudiški patarimai nuo regėjimo, podagros, skrandžio nusileidimo, tromboflebito, ichtiozės, prostatito, gimdos kaklelio erozijos, lėtinio prostatito, skausmo pilvo apačioje ir šlapimo nelaikymo, kojų silpnumo, raumenų silpnumo, senatvinio vidurių palaisvėjimo.

...

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:31 Liaudiška Patirtis Nuo Svorio, Vandenės, Medžiagų Apykaitos, Otito, ŪRS, Krūties Naviko

Liaudiška patirtis nuo svorio didėjimo, pilvo vandenės, sutrikusios medžiagos apykaitos, pūlingo otito, silpnumo, mieguistumo, sergant ŪRS, krūties naviko.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 19:03 Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo

Liaudiška Patirtis Nuo Poliartrito, Hipertonijos, Diarėjos, Dantų Skausmo. Kaip įveikti žagsulį ir kaip pasigaminti Natūralią viagrą.

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 16:16 Nuo Antarktidos atskilo didžiulis ledkalnis
Penktadienį nuo Antarktidos Brunto šelfinio ledyno atskilo Los Andželo dydžio ledkalnis, tačiau kol kas tikimybė, kad jis nukeliaus didelius atstumus ar užplauks ant seklumos lieka neaiški.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 20:37 It begins: Employer – ‘If you’re not vaccinated, you’re not working here.’ Welcome to the future of America?
Many citizens in the United States are facing the possibility of mandatory COVID-19 vaccinations, implemented by employers, cities, states, or even through federally-related regulations.

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:50 Orkaitėje kepti vištienos kumpeliai marinuoti su šviežiu imbieru ir kuskuso

Šiaip savo virtuvėje aš gana retai naudoju šviežią imbierą, bet galiu pasakyti, kad vištiena jis idealiai tinka. Bekepant orkaitėje, visuose namuose aromatas buvo tiesiog fantastiškas. O ir jokio marinavimo valandų valandas, kas yra didžiulis pliusas.

...

Skaityti daugiau

02.03.2021 laikas 19:09 Spageti makaronai su tunu, citrina ir džiūvėsėliais
Atradusi šį makaronų su tunu receptą viename angliškame portale, aš labai skeptiškai žiūrėjau į jį, dėl naudojamų džiūvėsėlių. Atrodė, kad jie čia visiškai nederės ir mūsų šeimai nepatiks. Bet kaip aš klydau.

Skaityti daugiau