- 05.07.2020
- 4.3 Reitingas
- 1200 Peržiūros
- Komentarai
Siono prioratas buvo įkurtas prieš daugiau kaip 1000 metų ir gyvuoja iki šiol. Slaptoji draugija kilo iš Tamplierių ordino. Ji iki šiol slėpė savo veiklą ir savo gyvavimą nuo pašalinių akių. Kai kurie istoriniai šaltiniai teigia, kad vienu iš draugijos narių buvo net Leonardas da Vinčis. Bet koks buvo priorato įkūrimo tikslas, lieka paslaptimi daugeliui tyrėjų ir istorikų kartų. Mes galime rasti tik atskirų jo veiklos epizodų, likusių dokumentuose, atgarsius (paranormal naujienos - https://paranormal.lt/).
Oficialioji versija
Pasak iki šių laikų išlikusių ritiniu, Siono prioratą įkūrė riteris Gotfrydas Buljonietis. Kai 1099 metais kryžiuočiai užgrobė Jeruzalę, Gotfrydo įsakymu buvo pradėta Siono kalno Dievo Motinos abatijos statyba. Čia įsikūrė vienuolių augustinų ordinas. Šie vienuoliai buvo Gotfrydo patarėjai. Siono priorato archyvai pasakoja, kad šie vienuoliai prisidėjo, 1118 metais įkuriant Tamplierių ordiną, kuris buvo karinis ir administracinis priorato instrumentas. 1307 metais Tamplierių ordinas buvo likviduotas. Svarbiausias priorato uždavinys buvo Merovingų dinastijos atkūrimas prancūzų soste ir šios šventos dinastijos išsaugojimas.
Merovingai
Sakralinė Merovingų šeima buvo pirmoji frankų karalių, valdžiusių nuo V amžiaus pabaigos iki VIII amžiaus vidurio, dinastija. Anot legendų, pirmasis Merovingų protėvis pagal moterišką liniją buvo pats Jėzus Kristus, kuris neva buvo vedęs Mariją Magdaleną, pagimdžiusią jam kūdikį. Vaikas buvo pervežtas į Galiją ir tapo pirmuoju dinastijos įkūrėju.
Pirmieji persekiojimai
Romos bažnyčia negalėjo leisti egzistuoti tokiai rimtai jėgai tiesiog savo pašonėje. Ordiną imta persekioti, ir Siono prioratas praktiškai visas persikėlė į Angliją ir Škotiją. Tačiau didelė sekėjų grupė XII amžiuje išliko Orleane. Ten ordiną palaiko pats Liudvikas VII, ir bažnyčia nieko negalėjo jam padaryti.
Karinė jėga
Iš išlikusių dokumentų galima numanyti, kad patys riteriai tamplieriai buvo tik karinis priorato padalinys, ir ne daugiau. O ordino išskaidymas buvo tik apgaulingas manevras apdumti akis valdantiesiems. Taip manyti tikrai yra pagrindo: žinoma, kad dėl Pilypo Gražiojo užsipuolimų Tamplierių ordino magistrai ir riteriai prieglobstį rado kaip tik slaptose priorato slėptuvėse.
Ordino magistrai
Ilgą laiką prioratą valdė didieji magistrai. Pareigos būdavo paveldimos, bet paskui tradicija pasikeitė ir magistrus pradėta rinkti iš didžiųjų dailininkų, mokslininkų bei filosofų. Įvairiais laikais daug garsių žmonių vadovavo prioratui.
Leonardas da Vinčis
Daug kas laiko Leonardą da Vinčį tikru krikščioniu. Kaip gi kitaip - juk jis sukūrė freską «Paskutinė vakarienė»! Iš tikrųjų didysis meistras garsėjo tarp amžininkų kaip Dievo niekintojas ir eretikas (atkreipkite dėmesį į mažai kam žinomas Leonardo pasakėčias, dviprasmiškai smerkiančias bažnyčios papročius). Paskutinius 9 gyvenimo metus Leonardas buvo didžiuoju Siono priorato magistru. Tai patvirtina išlikę dokumentai.
Vokiečių paieškos
Hitleris garsėjo keistu potraukiu į viską, ką gaubė paslaptis, mistika. Per Antrąjį pasaulinį karą vokiečiai iškasinėjo visą Rennes-le-Chateau rajoną, nepagailėjo net senų bažnyčių sienų. Šiandien žinoma, kad iš čia buvo išvežti senovinių rankraščių ritiniai. Jie rasti, tvarkant Vokietijos prisigrobtas brangenybes. Tačiau taip ir lieka paslaptis, ką dar Hitleris išgabeno iš Prancūzijos.
Šiuolaikinis Siono priorato gyvenimas
Savotiška sensacija buvo priorato išėjimas į visuomenę. 1989 metais toks Merovingų dinastijos palikuonis Pjeras Plantaras pareiškė,
kad Siono prioratas tapo Jeruzalės šventovės brangenybių saugotoju, kurios bus gražintos, tik atėjus tam tikram laikui. Šiuolaikiniai istorikai tai laiko tik viešųjų ryšių išdaiga: slaptoji draugija toliau daro įtaką mūsų gyvenimui, besislėpdama užkulisiuose.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau