- 14.05.2020
- 1.0 Reitingas
- 1284 Peržiūrų
- Komentarai
Ateitis, kuomet tarp mūsų šmirinės robotai, panašu, kad jau atėjo.
Laikais, kuomet paprasčiausias erdvės dalinimasis su kitais žmonėmis, gali būti laikomas pavojinga veikla, daugybė vyriausybių, oro uostų ir ligoninių atranda robotų teikiamus privalumus, kurie gali būti įdarbinami paviršių valymui ir prekių pristatymui, nesibaiminant užkrato plitimo galimybės.
Naujausias pavyzdys atkeliavo iš Singapūro, kur savivaldybių institucijos panaudojo „Boston Dynamics“ sukurtą keturkojį robotą „Spot“, kad primintų parko lankytojams laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių.
Per bandomąjį dviejų savaičių laikotarpį „Spot“ patruliuos miesto Bishan-Ang Mo Kio Parke ir transliuos iš anksto įrašytas žinutes.
Robotas yra aprūpintas kameromis, kurios bus panaudotos apskaičiuoti parko lankytojų skaičių, tačiau Singapūro „National Parks Board (NParks)“ Nacionalinė parkų taryba teigia, nerinksianti jokios asmeninės informacijos ir nenaudos vaizdo įrašų, kad identifikuotų ten buvusius asmenis.
„Spot“ valdomas nuotoliniu būdu, tačiau jame yra įrengti sensoriai, apsaugantys nuo susidūrimų, o jį taip pat lydės ir gidas. Jei šis bandymas bus sėkmingas, anot „NParks“, patruliuoti parke piko valandomis robotas galėtų būti įdarbintas pilnai darbo dienai.
Roboto pasitelkimas sumažins poreikį darbuotojams patiems patruliuoti parko teritorijoje, teigia „NParks“, o taip pat tai mažina galimybę plisti virusui.
Remiantis vietos laikraščiu „The Straits Times“, taryba taip pat svarsto pasitelkti robotą ir kitose miesto vietose. Parke įrengtais ženklais prašoma lankytojų „netrukdyti“ patruliuojančiam robotui.
Tai nėra pirmas kartas, kai robotai buvo panaudoti siekiant priminti visuomenei apie socialinės distancijos priemonių svarbą.
Kinijoje ir JAV dronai panaudoti perspėti/įtikinti/priversti žmones laikytis reikalavimų, o atnaujinus robotų apsauginių iš JAV „Knightscope“ firmos operacines sistemas, jiems sudaryta galimybė transliuoti visuomenės sveikatos užtikrinimui reikalingas žinutes, pavyzdžiui: „Prašome laikytis saugaus atstumo tarp savęs ir kitų žmonių“; „Plauti rankas yra smagu! Ai, palaukite... aš neturiu rankų“.
Pandemijos užkrato plitimas neabejotinai suteikė robotų kūrėjams naujų galimybių įdarbinti savo kūrinius, o koronaviruso krizė gali baigtis šių mašinų poreikio išaugimu.
Šiuo metu robotas „Spot“ dalyvauja bandymuose ir ligoninėse, kur padeda vykdant koronaviruso gydymą.
Robotus pristatančios kompanijos teigia, kad jų technologijų poreikis per pastarąsias savaites šoko į neregėtas aukštumas. Veikimas tarsi „garsiakalbiams ant kojų“ gali būti tik pradžia šių robotų panaudojimui.
© Soon-Tzu Speechley 孫子 | Twitter
Rašo gismeteo.lt
Paranormal.lt komentaras: 1950-ųjų pradžioje garsaus amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojo Roberto Sheckley parašė apsakymą Watchbird. Baisaus apsakymo esmė, ta, kad valdžia paleido į dangų masinę bepiločių, kurie turėjo kovoti su nusikalstamumu. Pasekoje bepiločiai pradėjo savo žaidimą, kurie naikino visus žmones iš eilės.
Filmų pastatymu vienoje ar kitoje buvo keletas, paskutinis 2007 metais serialas „Mokslinės fantastikos meistrai“ Masters of Science Fiction, 6-asis epizodas, kurie nori gali pažiūrėti ir suvokti esmę, kam pasiruošti. Nors iš esmės, viskas gali atrodyti daug blogiau.
Maždaug prieš dešimt metų, stebėdami naujų serialų/filmų tendencijas, konspirologai ėmė įtarti, kad šio pasaulio šeimininkai ruošia bandai žmonių kažkokius elektroninius piemenis – tai yra, kažkokius robotus, kurie klaidžios po gatves su apsvaiginimo pistoletais, reguliuos ką valgyti, kada mylėtis ir motyvuos darbui. Labai įdomų serialą War of the Worlds pernai išleido FOX:
Prisiminiau šį serialą kai tik prasidėjo pandemija. Ten, pagal scenarijų „marsiečiai“ numetė kai kuriuos daiktus, skleidžiantį signalą, nuo kurio žmonės pradėjo kristi gatvėse, kaip, kad Uhane. Ir tada pasirodė šie robotai šunis. Ir dabar, kaip keista – kokie buvo teisūs tie vyrukai iš FOX, todėl mes stebėkime ir toliau įvykių eigą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau