Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 14

Socialinį atstumą dabar stebi robotai

Ateitis, kuomet tarp mūsų šmirinės robotai, panašu, kad jau atėjo.

Laikais, kuomet paprasčiausias erdvės dalinimasis su kitais žmonėmis, gali būti laikomas pavojinga veikla, daugybė vyriausybių, oro uostų ir ligoninių atranda robotų teikiamus privalumus, kurie gali būti įdarbinami paviršių valymui ir prekių pristatymui, nesibaiminant užkrato plitimo galimybės.

Naujausias pavyzdys atkeliavo iš Singapūro, kur savivaldybių institucijos panaudojo „Boston Dynamics“ sukurtą keturkojį robotą „Spot“, kad primintų parko lankytojams laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

Per bandomąjį dviejų savaičių laikotarpį „Spot“ patruliuos miesto Bishan-Ang Mo Kio Parke ir transliuos iš anksto įrašytas žinutes.

Robotas yra aprūpintas kameromis, kurios bus panaudotos apskaičiuoti parko lankytojų skaičių, tačiau Singapūro „National Parks Board (NParks)“ Nacionalinė parkų taryba teigia, nerinksianti jokios asmeninės informacijos ir nenaudos vaizdo įrašų, kad identifikuotų ten buvusius asmenis.

„Spot“ valdomas nuotoliniu būdu, tačiau jame yra įrengti sensoriai, apsaugantys nuo susidūrimų, o jį taip pat lydės ir gidas. Jei šis bandymas bus sėkmingas, anot „NParks“, patruliuoti parke piko valandomis robotas galėtų būti įdarbintas pilnai darbo dienai.
Roboto pasitelkimas sumažins poreikį darbuotojams patiems patruliuoti parko teritorijoje, teigia „NParks“, o taip pat tai mažina galimybę plisti virusui.

Remiantis vietos laikraščiu „The Straits Times“, taryba taip pat svarsto pasitelkti robotą ir kitose miesto vietose. Parke įrengtais ženklais prašoma lankytojų „netrukdyti“ patruliuojančiam robotui.

Tai nėra pirmas kartas, kai robotai buvo panaudoti siekiant priminti visuomenei apie socialinės distancijos priemonių svarbą.

Kinijoje ir JAV dronai panaudoti perspėti/įtikinti/priversti žmones laikytis reikalavimų, o atnaujinus robotų apsauginių iš JAV „Knightscope“ firmos operacines sistemas, jiems sudaryta galimybė transliuoti visuomenės sveikatos užtikrinimui reikalingas žinutes, pavyzdžiui: „Prašome laikytis saugaus atstumo tarp savęs ir kitų žmonių“; „Plauti rankas yra smagu! Ai, palaukite... aš neturiu rankų“.

Pandemijos užkrato plitimas neabejotinai suteikė robotų kūrėjams naujų galimybių įdarbinti savo kūrinius, o koronaviruso krizė gali baigtis šių mašinų poreikio išaugimu.

Šiuo metu robotas „Spot“ dalyvauja bandymuose ir ligoninėse, kur padeda vykdant koronaviruso gydymą.

Robotus pristatančios kompanijos teigia, kad jų technologijų poreikis per pastarąsias savaites šoko į neregėtas aukštumas. Veikimas tarsi „garsiakalbiams ant kojų“ gali būti tik pradžia šių robotų panaudojimui.

koronavirusas, pandemija, parkas, robotas, technologijos

© Soon-Tzu Speechley 孫子 | Twitter

Rašo gismeteo.lt

Paranormal.lt komentaras: 1950-ųjų pradžioje garsaus amerikiečių mokslinės fantastikos rašytojo Roberto Sheckley parašė apsakymą Watchbird. Baisaus apsakymo esmė, ta, kad valdžia paleido į dangų masinę bepiločių, kurie turėjo kovoti su nusikalstamumu. Pasekoje bepiločiai pradėjo savo žaidimą, kurie naikino visus žmones iš eilės.

Filmų pastatymu vienoje ar kitoje buvo keletas, paskutinis 2007 metais serialas „Mokslinės fantastikos meistrai“ Masters of Science Fiction, 6-asis epizodas, kurie nori gali pažiūrėti ir suvokti esmę, kam pasiruošti. Nors iš esmės, viskas gali atrodyti daug blogiau.

Maždaug prieš dešimt metų, stebėdami naujų serialų/filmų tendencijas, konspirologai ėmė įtarti, kad  šio pasaulio šeimininkai ruošia bandai žmonių kažkokius elektroninius piemenis – tai yra, kažkokius robotus, kurie klaidžios po gatves su apsvaiginimo pistoletais, reguliuos ką valgyti, kada mylėtis ir motyvuos darbui. Labai įdomų serialą War of the Worlds pernai išleido FOX:

Prisiminiau šį serialą kai tik prasidėjo pandemija. Ten, pagal scenarijų „marsiečiai“ numetė kai kuriuos daiktus, skleidžiantį signalą, nuo kurio žmonės pradėjo kristi gatvėse, kaip, kad Uhane. Ir tada pasirodė šie robotai šunis. Ir dabar, kaip keista – kokie buvo teisūs tie vyrukai iš FOX, todėl mes stebėkime ir toliau įvykių eigą.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 06:39 Veido kaukes: oda bus švelni ir spindinti

Medus yra puikus saldiklis, bet taip pat jį galima naudoti kaip natūralų vaistą. Jis naudingas sveikatai ir grožiui. Medus gali būti naudojamas odai regeneruoti, atkuriant jos šviesumą, nuraminant jautrią ir sudirgintą odą.

...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:18 Pandemijos vyksta kas šimtą metų: visuotinis sąmokslas ar sutapimas?
Kaip pažymėjo specialistai nuo XIV amžiaus, kas 20 metų pasaulyje pasitaiko pavojingos ligos protrūkis. Kas iš tikrųjų yra šios pandemijos ir, kaip ją bando paaiškinti mokslininkai.

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 06:49 5 augalai, išvarantys kirminus iš organizmo
Šis įprastas mūsų virtuvėje produktas laikomas „universaliu kariu“: jis susidoroja su bakterijomis, grybeliais, virusais, visokiais kirminais. Česnakas gali atbaidyti nuo žmogaus net kraujasiurbius vabzdžius.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 20:02 Kaip atsisakyti priverstinio skiepijimo ir implantavimo?

Anot Nigerijos žiniasklaidos, šalyje kilo didžiulis skandalas dėl „užsienio šalių remiamo įstatymo“, kuriame nurodoma privalomai paskiepyti visus Nigerijos gyventojus.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 16:17 Skraidantis vienuolis iš Kopertino

„Skraidančio vienuolio iš Kopertino“ (Italija) stebuklai – vieni iš labiau stebinančių ir kartu, matyt, vieni iš geriausiai dokumentuotų tokių atvejų istorijoje

Skaityti daugiau