Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 3

Vaistai skrandžiui yra nužudę 4 proc. pacientų

Tabletės, kurios sukurtos skrandžio druskos rūgšties koncentracijai mažinti, - antacidai arba protonų siurblio inhibitoriai - nužudo apie 4 proc. asmenų, kurie jų reguliariai vartoja.

Protonų siurblio inhibitoriai, įskaitant omeprazolį ir lansoprazolį, sukelia kraujotakos sutrikimus, infekcijas ir parazitines ligas, o tai gali baigtis mirtimi. Protonų siurblio inhibitoriai sukelia 45 „papildomus mirties atvejus" iš kiekvienų 1 000 žmonių, kurie jų vartoja.

Anksčiau atlikti tyrimai liudijo, kad protonų siurblio inhibitoriai sukelia taip pat širdies kraujagyslių ligas, ūminius inkstų pažeidimus, demenciją, skrandžio vėžį, C. difflcile infekciją ir osteoporozę.

Tyrėjai iš Vašingtono universiteto Medicinos mokyklos Sent Luise (Washington University School of Medicine, St Louis) analizavo JAV karo veteranų duomenų bazę per 2 metų laikotarpį. Per šiuos 2 metus 405 tūkstančiams veteranų protonų siurblio inhibitoriai buvo išrašyti pirmą kartą, o daugiau nei 157 tūkstančiams veteranų vaistai buvo skiriami 90-iai dienų. Palyginti, maždaug 56 tūkstančiams buvo išrašyta panašių vaistų - vadinamieji H2 histamino receptorių blokatoriai.

Per kitus 10 metų apie 80 tūkst. veteranų mirė. Protonų siurblio inhibitorių grupėje mirusių buvo daugiau nei H2 blokatorių grupėje. Dažniausiai konstatuotos mirties priežastys protonų siurblio inhibitorių grupėje buvo kraujotakos problemos, kurios sukele mirtį 38 proc. atvejų, ir vėžys, nuo kurio asmuo miręs, - 29 proc. atvejų.

BMJ. 2019; 365:11580

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar