Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Gruodžio » 3

Vaistai skrandžiui yra nužudę 4 proc. pacientų

Tabletės, kurios sukurtos skrandžio druskos rūgšties koncentracijai mažinti, - antacidai arba protonų siurblio inhibitoriai - nužudo apie 4 proc. asmenų, kurie jų reguliariai vartoja.

Protonų siurblio inhibitoriai, įskaitant omeprazolį ir lansoprazolį, sukelia kraujotakos sutrikimus, infekcijas ir parazitines ligas, o tai gali baigtis mirtimi. Protonų siurblio inhibitoriai sukelia 45 „papildomus mirties atvejus" iš kiekvienų 1 000 žmonių, kurie jų vartoja.

Anksčiau atlikti tyrimai liudijo, kad protonų siurblio inhibitoriai sukelia taip pat širdies kraujagyslių ligas, ūminius inkstų pažeidimus, demenciją, skrandžio vėžį, C. difflcile infekciją ir osteoporozę.

Tyrėjai iš Vašingtono universiteto Medicinos mokyklos Sent Luise (Washington University School of Medicine, St Louis) analizavo JAV karo veteranų duomenų bazę per 2 metų laikotarpį. Per šiuos 2 metus 405 tūkstančiams veteranų protonų siurblio inhibitoriai buvo išrašyti pirmą kartą, o daugiau nei 157 tūkstančiams veteranų vaistai buvo skiriami 90-iai dienų. Palyginti, maždaug 56 tūkstančiams buvo išrašyta panašių vaistų - vadinamieji H2 histamino receptorių blokatoriai.

Per kitus 10 metų apie 80 tūkst. veteranų mirė. Protonų siurblio inhibitorių grupėje mirusių buvo daugiau nei H2 blokatorių grupėje. Dažniausiai konstatuotos mirties priežastys protonų siurblio inhibitorių grupėje buvo kraujotakos problemos, kurios sukele mirtį 38 proc. atvejų, ir vėžys, nuo kurio asmuo miręs, - 29 proc. atvejų.

BMJ. 2019; 365:11580

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.08.2022 laikas 22:15 Tūkstančiai geriausių mokslininkų pripažįsta: ‘Pasaulinis atšilimas yra apgavystė’
Tūkstančiai geriausių mokslininkų pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad visuotinis atšilimas yra apgaulė, skirta kraštutinių kairiųjų globalistų politinei darbotvarkei įgyvendinti.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:54 Potvyniai Kinijoje: 16 žuvusiųjų ir 36 dingusieji be žinios Činghajaus provincijoje
Staigi liūtis sukėlė nuošliaužą ir nukreipė upės tėkmę į šoną, sukeldama potvynį

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:50 Ankstyvas sniegas Ridderyje, Rytų Kazachstane
Pirmasis sniegas iškrito 1870 m aukštyje virš jūros lygio Ridderyje, Rytų Kazachstane.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 17:23 Receptai | Patiekalai Lašiša su kreminiu špinatų padažu

Ruošdama patiekalą iš lašišos visada žinau, kad tai bus greita ir be galo skanu. Kadangi lašišai pakanka vos kelių minučių keptuvėje arba 12-15 minučių orkaitėje, dėl to lašišą ruošti vakarienei yra vienas malonumas. Ir tikiuos...

Skaityti daugiau

Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)
16.08.2022 laikas 18:16 Receptai | Patiekalai Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)

Gardūs kukurūzų blyneliai - labai gardus patiekalas, kuri nesunkiai pasigaminsite pagal pateikta receptą šioje svetainėje. Daug geru ir išbandytu receptu vienoje vietoje, kuriuos tiesiog privalote išmėginti!

...

Skaityti daugiau

15.08.2022 laikas 23:34 Receptai | Patiekalai Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

Atsipjaunate torto, paragaujate kąsnelį ir sakote “mmmmm, kaip nerealiai skanu…!!“ –  būtent taip nutiks, kai paragausite pirmąjį šio nuostabaus torto kąsnelį. Tirpstantis burnoje, nepakartojamai š...

Skaityti daugiau