Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Gruodžio » 3

Daugumai žmonių, galinčių susirgti, statinai nepadeda

Daugumai asmenų, turinčių širdies ligų riziką, cholesterolio koncentraciją mažinantys statinai nepadeda. Per vieną naują tyrimą nustatyta, kad statinų grupės vaistai nesugebėjo sumažinti vadinamojo blogojo MTL (mažo tankio lipoproteinų) cholesterolio koncentracijos tarp 58 proc. asmenų, kurie buvo didelės rizikos zonoje.

Šis atradimas sutampa su kitu visai neseniai atliktu tyrimu, per kurį konstatuota, kad statinai nepadeda 50 proc. pacientų.

Per naująjj tyrimą statinų grupės medikamentai nepajegė sumažinti MTL cholesterolio koncentracijos iki saugaus lygio 58 proc. asmenų, kuriems kilo didžiausia rizika susirgti širdies ligomis, ir 51 proc. pacientų, kurie vartojo šių vaistų pagal gydytojo nurodymus. Apskritai iš visų 89 000 žmonių, kurie vartojo statinų, buvo pastebėta, kad 33 proc. asmenų MTL koncentracija nesumažėjo.

Statinų grupes vaistai asmenims, kurių MTL cholesterolio koncentracija padidėjusi, yra pirmo pasirinkimo terapija, tačiau, pasak JAV tyrėjų iš Indianos universiteto (Indiana University) ir Šiaurės Karolinos universiteto (Unlversity of North Carolina), jie neduoda tikėto rezultato. Tyrėjai analizavo visų Indianos valstijos asmenų, kurie sirgo širdies ligomis ir gerdavo statinų, sveikatos rodiklius.

Mokslininkai nustatė, kad tuomet, jei šie vaistai būtų efektyvūs, būtų buvę įmanoma išvengti maždaug 1173 naujų širdies ligų atvejų.

J Manag Care Spec Pharm, 2019; 25:544

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.08.2022 laikas 22:15 Tūkstančiai geriausių mokslininkų pripažįsta: ‘Pasaulinis atšilimas yra apgavystė’
Tūkstančiai geriausių mokslininkų pasirašė dokumentą, kuriame teigiama, kad visuotinis atšilimas yra apgaulė, skirta kraštutinių kairiųjų globalistų politinei darbotvarkei įgyvendinti.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:54 Potvyniai Kinijoje: 16 žuvusiųjų ir 36 dingusieji be žinios Činghajaus provincijoje
Staigi liūtis sukėlė nuošliaužą ir nukreipė upės tėkmę į šoną, sukeldama potvynį

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 20:50 Ankstyvas sniegas Ridderyje, Rytų Kazachstane
Pirmasis sniegas iškrito 1870 m aukštyje virš jūros lygio Ridderyje, Rytų Kazachstane.

Skaityti daugiau

19.08.2022 laikas 17:23 Receptai | Patiekalai Lašiša su kreminiu špinatų padažu

Ruošdama patiekalą iš lašišos visada žinau, kad tai bus greita ir be galo skanu. Kadangi lašišai pakanka vos kelių minučių keptuvėje arba 12-15 minučių orkaitėje, dėl to lašišą ruošti vakarienei yra vienas malonumas. Ir tikiuos...

Skaityti daugiau

Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)
16.08.2022 laikas 18:16 Receptai | Patiekalai Puiki idėja vakarienei – gardūs kukurūzų blyneliai (video)

Gardūs kukurūzų blyneliai - labai gardus patiekalas, kuri nesunkiai pasigaminsite pagal pateikta receptą šioje svetainėje. Daug geru ir išbandytu receptu vienoje vietoje, kuriuos tiesiog privalote išmėginti!

...

Skaityti daugiau

15.08.2022 laikas 23:34 Receptai | Patiekalai Nekeptas šokoladinis maskarponės sūrio tortas

Atsipjaunate torto, paragaujate kąsnelį ir sakote “mmmmm, kaip nerealiai skanu…!!“ –  būtent taip nutiks, kai paragausite pirmąjį šio nuostabaus torto kąsnelį. Tirpstantis burnoje, nepakartojamai š...

Skaityti daugiau