Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2019 » Gruodžio » 3

„Saugesni" opioidai sukelia stipresnę priklausomybę nei kiti vaistai

Nebūna saugių opioidų grupės medikamentų. Nepaisant to, buvo laikoma, kad tramadolis, parduodamas kaip preparatas pavadinimu Ultram, formuoja mažesnę priklausomybę nei kiti medikamentai, taigi, gydytojai ir toliau jo išrašydavo. Tačiau nauji tyrimai liudija, kad vadinamasis „saugus" tramadolis iš tikrųjų esti pats pavojingiausias iš opioidų grupės vaistų, ir vartojant jo kyla didžiausia rizika tapti priklausomam.

JAV vaistų kontrolės administracija (The US Drug Enforcement Administrotion) yra įvertinusi tramadolį kaip mažiau priklausomybę keliantį vaistą, palyginti su kitais opioidų grupės medikamentais (pvz., oksikodonu ir hidrokodonu), todėl jis nebūna griežtai kontroliuojamas.

Deja, JAV tyrėjai iš Mėjo klinikos (The Mayo Clinic) konstatavo, kad šis medikamentas visai nėra saugus. Stebėdami 360 tūkst. pacientų, kuriems jis buvo ordinuotas skausmui po operacijų malšinti, gydytojai aptiko įtartinų pakartotinai išrašytų receptų, kai pacientams jau seniai nebeskaudėdavo, ir dauguma tokių pacientų buvo vartoję tramadolio.

Daugiau nei 7 proc. pakartotinių receptų buvo beveik 180 dienų po operacijos, 1 proc. pacientų vartodavo tramadolio dar net 270 dienų po operacijos, o 0,5 proc. pacientų buvo išrašyta 10 ar daugiau receptų, o to pakaktų 120 dienų.

Šie konstatavimai „neatitinka idėjos, kad tramadolis esti mažiau keliantis priklausomybę nei kiti opioidų grupės medikamentai", - nurodė Mėjo klinikos tyrėja dr. Molly Jeffery.

Laikoma, kad kaip tik tramadolio sąlyginis „nekenksmingumas" yra nuvedęs prie to, kad tai trečias pagal išrašymų dažnumą medikamentas. JAV jis buvo patvirtintas 1995 metais ir vaistinėse būna parduodamas pavadinimais Ultram arba ConZip. 2014 metais jis pateko į ribojamų medžiagų sąrašą, nors ir tik į IV grupę, nes nebuvo laikomas tokiu pat veiksmingu kaip kitos II grupės medžiagos.

Mayo Clinic News Network, 2019-05-14

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.01.2022 laikas 19:05 Gamtos anomalijos – apskritimai ant ledo
Paslaptingas reiškinys, analogiškas ratams laukuose, vis dažniau atsiranda… ant ledo. Idealios formos, didesnius ir mažesnius ratus žmonės aptinka Šiaurės Amerikoje, Rusijoje, Vokietijoje, Anglijoje. Dažniausiai šis reiškinys pastebimas Skandinavijoje. paslaptingas reiškinys, ledo ratai, anomalijos...

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:39 Mistinės vietos. Kalnų Šorija. Jie atėjo iš tų laikų, iš miglotos priešistorės

Sibiro Kalnų Šorija – paslaptinga, mitais ir legendomis apipinta vieta, kuri iki šiolei populiariausia buvo pasakojimais apie sniego žmogų.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 18:22 Protingi žmonės gyvena netvarkoje, keikiasi ir vėlai eina gulti
Kaip dažnai kalbėdami vartojate keiksmažodžius? Jus kritikuoja dėl netvarkos miegamajame? Jūs vėlai einate miegoti? Žinoma, tai laikoma blogais įpročiais, tačiau tikite ar ne, bet jie rodo aukštą intelekto lygį ir sąžiningumą. Suintrigavo? Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau....

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:20 Gyvūnus ir augalus Žemėje tikrai veikia Saulės ir Mėnulio gravitacija
Šie du dangaus kūnai, kuriuos mes matome danguje dienos ir nakties metu, daro kur kad didesnę įtaką gyvūnams ir augalams Žemėje, nei jūs galėtumėte pamanyti.

Skaityti daugiau

18.01.2022 laikas 22:27 7 požymiai, kad gyvenate svetimą gyvenimą ir kaip tai ištaisyti?

Visi norime gyventi savo svajonių gyvenimą, kupiną laisvės ir malonumų. Tačiau kažkuriuo momentu žmogus pradeda sekti svetimų nustatymų. Žinokite, pakeisti įvykių eiga niekada ne per vėlu.

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Naminis prieskonių mišinys Za’atar

Jeigu būti visai tiksliems, tai za’atar’as yra augalas, bet šiomis dienomis paminėjus žodį za’atar jis įprastai yra suvokiamas kaip prieskonių mišinys, neatsiejamas nuo Vidurio Rytų virtuvės. Ir vieno recepto jis tikrai neturi.

...

Skaityti daugiau

17.01.2022 laikas 23:26 Receptai | Patiekalai Kepti baklažanai su česnakiniu padažu

Gyvenimas yra tiesiog fantastiškas, kai mūsų maistas toks lengvas, spalvotas, sveikas ir LABAI SKANUS. Šį kartą parodysiu kaip pasigaminti tobulus iškeptus baklažanus su fantastišku padažu. Galiu garantuoti, kad šis patiekalas tikrai patiks ne tik vegetarams.

...

Skaityti daugiau