Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Gruodžio » 3

„Saugesni" opioidai sukelia stipresnę priklausomybę nei kiti vaistai

Nebūna saugių opioidų grupės medikamentų. Nepaisant to, buvo laikoma, kad tramadolis, parduodamas kaip preparatas pavadinimu Ultram, formuoja mažesnę priklausomybę nei kiti medikamentai, taigi, gydytojai ir toliau jo išrašydavo. Tačiau nauji tyrimai liudija, kad vadinamasis „saugus" tramadolis iš tikrųjų esti pats pavojingiausias iš opioidų grupės vaistų, ir vartojant jo kyla didžiausia rizika tapti priklausomam.

JAV vaistų kontrolės administracija (The US Drug Enforcement Administrotion) yra įvertinusi tramadolį kaip mažiau priklausomybę keliantį vaistą, palyginti su kitais opioidų grupės medikamentais (pvz., oksikodonu ir hidrokodonu), todėl jis nebūna griežtai kontroliuojamas.

Deja, JAV tyrėjai iš Mėjo klinikos (The Mayo Clinic) konstatavo, kad šis medikamentas visai nėra saugus. Stebėdami 360 tūkst. pacientų, kuriems jis buvo ordinuotas skausmui po operacijų malšinti, gydytojai aptiko įtartinų pakartotinai išrašytų receptų, kai pacientams jau seniai nebeskaudėdavo, ir dauguma tokių pacientų buvo vartoję tramadolio.

Daugiau nei 7 proc. pakartotinių receptų buvo beveik 180 dienų po operacijos, 1 proc. pacientų vartodavo tramadolio dar net 270 dienų po operacijos, o 0,5 proc. pacientų buvo išrašyta 10 ar daugiau receptų, o to pakaktų 120 dienų.

Šie konstatavimai „neatitinka idėjos, kad tramadolis esti mažiau keliantis priklausomybę nei kiti opioidų grupės medikamentai", - nurodė Mėjo klinikos tyrėja dr. Molly Jeffery.

Laikoma, kad kaip tik tramadolio sąlyginis „nekenksmingumas" yra nuvedęs prie to, kad tai trečias pagal išrašymų dažnumą medikamentas. JAV jis buvo patvirtintas 1995 metais ir vaistinėse būna parduodamas pavadinimais Ultram arba ConZip. 2014 metais jis pateko į ribojamų medžiagų sąrašą, nors ir tik į IV grupę, nes nebuvo laikomas tokiu pat veiksmingu kaip kitos II grupės medžiagos.

Mayo Clinic News Network, 2019-05-14

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar