Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2020 » Birželio » 20

Vaistažolės sergant pankreatitu (Liaudies medicina)

Chroniškas pankreatitas (chroniškas kasos uždegimas) yra sunkus susirgimas. Jį charakterizuoja pastovūs arba priepuolių pobūdžio veržiantys skausmai epigastralinėje ir kairės pusės šonkaulių srityje, persiduodantys į nugarų arba apjuosiančio charakterio. Be to, sumažėja apetitas, pradeda pykinti, vargina viduriavimas (rečiau vidurių užkietėjimas), meteorizmas, pilvo pūtimas, krenta kūno svoris.

Chroniškas pankreatitas skirstomas į pirminį, kurio metu uždegiminis procesas nuo pat pradžių lokalizuojasi kasoje, ir į antrinį, kuris vystosi kitų virškinamojo trakto (chroniškas cholecistitas, tulžies pūslės akmenligė, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa) susirgimų fone. Užsitęsęs ūmus pankreatitas gali pereiti į chronišką pankreatito formą. Pagyvenusiems žmonėms ligą gali išprovokuoti sklerozės pažeistos kasos kraujagyslės. Bet didžiausią vaidmenį išsivystant pankreatitui vaidina paveldimumas.

Kas išprovokuoja ligos vystymąsi?

Nereguliari, nesisteminga mityba, dažnai vartojamas aštrus ir riebus maistas, persivalgymas, piktnaudžiavimas alkoholiu, chroniškas apsinuodijimas švinu, gyvsidabriu, fosforu, arsenu. Kai kurių vaistų (paracetamolio, kontraceptinių preparatų, steroidinių hormonų: lytiniai, kortikosteroidai) vartojimas irgi gali turėti poveikį ligos vystymuisi.

Įtakos gali turėti ir kai kurios anatominės ypatybės, susijusios su kasos padėtimi. Kasa yra pilvo ertmėje, kairėje pakrūtinio srities pusėje, už skrandžio, ir turi su tulžies pūsle bendrą išėjimą j dvylikapirštę žarną. Tulžies latakas, surenkantis tulžį iš tulžies pūslės, ir latakas, surenkantis pankreatitines sultis, patenka į tas pačias žarnyno sienelės žiotis.

Chroniško pankreatito varantis vystymosi mechanizmas - pankreatitinių sulčių išskyrimo sulaikymas, kurios pradeda „virškinti“ pačią kasą. Taip vystosi uždegimas. Sulčių išskyrimo sulaikymo priežastimi gali būti spazmai, susiaurėjimai arba auglys bendrų su tulžies pūsle žiočių žarnyno sienelėje, akmenys tulžies pūslės latakuose. Būna ir ūmus infekcines kilmės kasos uždegimas, kai bakterijos į ją patenka iš dvylikapirštės žarnos arba iš tulžies pūslės jos uždegimo metu, dar apsunkintas skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligos.

Kaip gydytis?

Chroniško pankreatito gydymas nukreiptas į kasos normalaus darbo atstatymą ir jos išsaugojimą. Būtina laikytis dietos, maitintis nuo 5 iki 6 kartų per dieną, atsisakyti alkoholio, marinatų, stiprių sultinių, sunkiai virškinamų riebalų. Maistą reikia valgyti šiltą ir gerai sukramtyti. Skrandžio sulčių rūgštingumui sumažinti rekomenduojamas šarminis mineralinis vanduo arba tokie preparatai kaip almagelis, renitidinas (padidintas rūgštingumas padidina reflektorinį pankreatino sulčių išsiskyrimą). Esant kasos fermentų nepakankamumui, skiriami pankreatinas, panzinormas, mezym forte, festalis, taip pat spazmolinės ir nuskausminančios priemonės (no-špa, paltifilinas, papaverinas ir kt.) ir preparatai, padedantys atstatyti pakitusius liaukos audinius (pen-toksilis, metiluracilis, kompleksiniai vitaminai).

Atsižvelgiant į chroniško pankreatito ilgalaikį gydymą, vaistažolės, turinčios spazmolinių, priešuždegiminių, nuskausminančių savybių, stimuliuojančių kasos audinių atsistatymą ir apsaugančių ją nuo kenksmingo bakterijų ir toksinių medžiagų poveikio, naudojamos kaip papildoma arba kaip pagrindinė priemonė.

Fitoterapija

Paūmėjusio chroniško pankreatito gydymui ir profilaktikai rekomenduojami šie augalai.

Ramunėlės

Ramunėlės turi spazmolinį, priešuždegiminį, priešmikrobinį poveikį, padeda esant vidurių pūtimui, žiedai efektyvūs prie visų virškinamojo trakto gleivinių uždegimų. Žieduose esantys eteriniai aliejai padeda gamintis gleivėms, kurios apsaugo gleivinės sieneles nuo agresyvaus druskos rūgšties ir tulžies poveikio, pakelia kasos audinių atsparumą ir pagreitina jos regeneracijos procesus. Ramunėlių flavonoidai pasižymi antioksidantiniu aktyvumu, saugo audinius nuo pražūtingo laisvųjų radikalų poveikio, malšina uždegimą ir spazmus. Gleivės, kurios sudaro maždaug 10% žiedų masės, pasižymi apsaugančiu nuo opų efektu, taip pat stimuliuoja imunitetą.

Užpilti nuo 2 iki 3 arbatinių šaukštelių ramunėlių žiedų 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus nuo 10 iki 15 minučių, nukošti. Gerti šiltą mažais gurkšneliais nuo 3 iki 4 kartų per dieną, galima pertraukų tarp valgių metu ir su medumi.

Ramunėlių arbata tinka ir esant ūmiam gastritui, ezofagitui, enteritui, opaligei, disbakteriozei.

Pipirmėtės

Mėtų lapai gali numalšinti skrandžio lygiųjų raumenų, žarnyno, kasos, tulžies pūslės, šlapimo pašalinimo takų spazmus ir tuo pačiu metu turi tulžį varantį, antibakterinį poveikį. Kadangi mėtose esantis kartumas gali padidinti skrandžio sulčių sekreciją, sergant gastritu su padidintu rūgštingumu geriau jas naudoti su kitomis vaistažolėmis. Mėtos pagreitina ne tik virškinamojo trakto, kasos gleivinių sienelių regeneracijos procesus, bet ir kepenų.

Jeigu chroniško pankreatito yra lydymas alkoholio pažeistų kepenų negalavimų, tai ypač svarbu.

Užpilti nuo 1 iki 2 arbatinių šaukštelių pipirmėtės lapų 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus nuo 10 iki 15 minučių, nukošti. Gerti mažais gurkšneliais nuo 3 iki 4 kartų per dieną, galima tarp valgymų. Galima vartoti ir mėtų tinktūrą nuo 10 iki 20 lašų (su vandeniu). Esant ūmiems spazminiams žarnyno, kasos, tulžies pūslės skausmams, ji ypač efektyvi.

Galima naudoti ne tik pipirmėtes, bet ir lauko mėtas, vandens mėtas, tik jų aktyvumas truputį mažesnis.

Kraujažolės

Augalai turi išreikštą baktericidinį, priešuždegiminį, spazmolinį poveikį. Kraujažolių eterinis aliejus savo savybėmis panašus į ramunėlių eterinį aliejų, bet kraujažolių labiau išreikštas spazmolinis ir dujų kaupimąsi žarnyne stabdantis poveikis, o kartumas pakelia skrandžio tonusą esant nuliniam rūgštingumui ir pagreitina tulžies ir pankreatitinių sulčių nutekėjimą.

Užpilti 1 arbatinį šaukštelį susmulkintos kraujažolės žolės 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus 5 minutes, nukošti. Gerti nuo 1/2 iki 1 stiklinės kelis kartus per dieną po valgio, nesaldinti.

Medetkos

Medetkų žiedai turi baktericidinį, priešuždegiminį, tulžį varanti poveikį, pagreitina audinių regeneraciją.

Užpilti 1 arbatinį šaukštelį medetkų žiedų 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus 5 minutes, nukošti. Gerti nuo 1/2 iki 1 stiklinės kelis kartus per dieną po valgio.

Jonažolės

Chroniškas pankreatitas, kaip ir daugelis kitų chroniškų ligų, dažnai yra lydymas depresijos. Kadangi jonažolės gali pakelti nuotaiką, panaikinti depresinę būseną, jas galima panaudoti chroniško pankreatito gydymui. Augalai turi ir priešuždegiminį, an-tibakterinį, spazmolinį, tulžį ir skandžio sultis varantį poveikį.

Užpilti nuo 1 iki 2 arbatinių šaukštelių 1 stikline verdančio vandens, palaikyti nuo 10 iki 15 minučių, nukošti. Gerti po 1 stiklinę ryte ir vakare prieš valgį.

Chroniškam pankreatitui būdingus dispepsimus sutrikimus, spazminius skausmus, meteorizmą, galima pašalinti ir kitais augalais. Tai gali būti kmynų, pankolių, krapų, anyžių sėklos.

Užpilti 1 arbatinį šaukštelį susmulkintų sėklų 1 stikline verdančio vandens, palaikyti uždengus nuo 10 iki 15 minučių, nukošti. Gerti po 1 stiklinę 3 kartus per dieną prieš valgį.

vaistažolės, Pankreatitas, kasa, liaudies medicina, liaudies receptai

Vaistažolių rinkiniai

Ramunėlių žiedų - 3 dalys, pipirmėtės lapų - 3 dalys, kraujažolės žolės - 2 dalys, jonažolės žolės - 2 dalys, didžiažiedės tūbės - 1 dalis.

Užpilti 1 valgomąjį šaukštą mišinio 0,5 litro verdančio vandens, palaikyti nuo 15 iki 20 minučių, nukošti. Gerti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį ir prieš miegą.

Pipirmėtės lapai - 2 dalys, krapų sėklos - 2 dalys, ramunėlių žiedai - 1 dalis, šlamučio žiedai - 1 dalis.

Užpilti 1 valgomąjį šaukštą mišinio 0,5 litro verdančio vandens, palaikyti uždengus 15 minučių, nukošti. Gerti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį ir prieš miegą.

Pupelių ankščių- 3 dalys, mėlynių lapų - 2 dalys, žemuogių lapų - 2 dalys, medetkų žiedų -2 dalys, svyruoklio beržo lapų - 2 dalys.

Užpilti 2 valgomuosius šaukštus mišinio 0,5 litro verdančio vandens, palaikyti termose 2 valandas, nukošti. Gerti po 1/2 stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį.

liaudies medicina

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.07.2019 laikas 15:19 Receptai – Patiekalai Skanūs kotletai be gramo mėsos. Paprasta, bet kaip skanu!

Avižiniai kotletai. Tokie kotletai gaminami be mėsos, bet tikrai galiu pasakyti, kad jie yra labai skanūs. Paprasta juo gaminti, išeina švelnūs, sotūs su traškia plutele.

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 13:38 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai plaukų gydymui
Sausų plaukų priežiūra liaudies medicinoje, Sausų plaukų priežiūra, receptai plaukų gydymui, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 09:04 Receptai – Patiekalai Ajeras gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Ajerų šaknų miltelių.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau