Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Spalio » 6

Vienintelė žiurkė pasaulyje už drąsą apdovanota aukso medaliu

Ši maža herojė tapo pirmąja žiurke, kuri už savo drąsą buvo apdovanota aukso medaliu.

Magawa apdovanota gyvūnams skiriamu Jurgio kryžiaus (angl. George Cross) atitikmeniu, o Jungtinėje Karalystėje šis apdovanojimas skiriamas už didžiausią herojiškumą ir išskirtinę drąsą, pademonstruotą ypatingo pavojaus sąlygomis.

Žiurkės žinomos dėl savo neigiamos ligų nešiotojų reputacijos, kurios jos visiškai nenusipelnė. Šimtus metų jos buvo šmeižiamos, kaip maro, pražudžiusio trečdalį Europos populiacijos, nešiotojos.

Tačiau visi matematiniai ligos modeliai atskleidė, kad virusas, tikėtina, sklido per nešvarius, ligas nešiojančius žmones. Tuo tarpu žiurkės – visur aptinkamos, tačiau tik savais reikalais užsiimančios, tapo šios nelaimės atpirkimo ožiais.

Iš tiesų žiurkės yra sumanios, juokingos, kutenimą jaučiančios, puikiai vairuojančios ir, jei to dar negana, tikros minų ieškojimo ekspertės.

Magawa yra didžioji afrikinė žiurkėnžiurkė, kuri Kambodžoje dirbo kaip minų ieškotoja ir savo gebėjimais gerokai aplenkė bet kurį žmogų.

apdovanojimas, aukso medalis, drąsa, graužikas, minos, uoslė, žiurkė

© PDSA 

Belgijoje registruotos, Tanzanijoje veikiančios labdaros organizacijos „APOPO“ žiurkė buvo apmokyta aptikti sprogmenyse esančių cheminių medžiagų kvapą, o tuomet buvo nuskraidinta į Kambodžą, kad spėtų aklimatizuotis dar prieš jos dislokavimą lauke.

Didžiosios žiurkėnžiurkės pasižymi puikiu kvapo pojūčiu ir padeda savo žmogiškiesiems kolegoms daugybe skirtingų būdų: nuo ligų uodimo iki kovos su nusikaltimais. Jos taip pat yra neįtikėtinai puikios pagalbininkės ieškant minų, ypač tada, kaoi žmonėms prireikia metalo detektorių.

Kol žmonės švaisto brangų laiką ieškodami metalo likučių, žiurkės juda tiesiai link užuodžiamų minų, savo prižiūrėtojus apie jas informuodamos kasdamos žemę.

Magawa aptiko 39 minas ir 28 nesprogusios amunicijos vienetus, išvalė daugiau nei 141000 kvadratinių metrų teritoriją ir tapo pačia sėkmingiausia žiurke per visą „APOPO“ istoriją. 

apdovanojimas, aukso medalis, drąsa, graužikas, minos, uoslė, žiurkė

© PDSA 

Vos per 30 minučių Magawa sugeba apžiūrėti teniso korto dydžio teritoriją, o palyginimui žmogui tam prireiktų net keturių dienų.

Už savo sunkų darbą, už gyvybes gelbėjančią drąsą ir atsidavimą tarnybai žiurkė buvo apdovanota „PDSA Aukso medaliu“. Iš 30 iki šiol šiuo medaliu apdovanotų gyvūnų tai yra pirmoji žiurkė.

„Žiurkės herojės Magawa ir „APOPO“ darbas yra tikrai unikalus ir išskirtinis,“ – sakė PDSA generalinis direktorius Jan McLoughlin. „Kambodža skaičiuoja, kad tarp 1975 ir 1998 metų šalyje buvo padėta tarp 4 ir 6 milijonų minų, kurios pražudė daugiau nei 64000 civilių. Šios mažosios herojės darbas tiesiogiai gelbėjo ir keitė vyrų, moterų ir vaikų gyvenimus. Kiekvienas jos atliktas atradimas sumažina vietos gyventojų sužalojimų ar mirčių pavojų“.

Šaltinis: Gismeteo.lt 

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar

Naujienos iš interneto

traffix.lt
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.10.2020 laikas 17:18 Medus mažina cholesterolio kiekį

Jau daug metų stengiuosi gydytis liaudiškomis priemonėmis. Iš vienos pusės, dėl ekonomijos, o iš kitos pusės - dėl naudos sveikatai. Prie kelerius metus man buvo nustatytas padidėjęs cholesterolis.

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 20:50 Kūno kalba: ką slepia moterys... Testas
Kūno kalba: suraskite melagę! Kuri moteris kažką nuo jūsų slepia? Pasitikrinkite, ar jūs esate įžvalgūs! Kūno kalbos žinovams siūlome labai linksmą ir įdomią užduotį! Šiandien mes parodysime „tikrą moterų veidą“. O jūs kartu su mumis išbandykite savo jėgas. Pabandykite čia surasti melagę!...

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 19:12 Receptai: kuo naudingos tavo sveikatai kalendrų sėklos?

Ne kartą ir pati išbandžiau nemažai jūsų receptų, gydžiau jais ir savo vaikus. Šiandien norėčiau papasakoti, kaip išmokau kovoti su pilvo pūtimu.

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 17:42 Spanguolių Tepalu Gydome Viską: Skaudulius, Pragulas, Nudegimus, Žaizdas
Mūsų šeima turi vieną paprastą receptą, kurį naudojame ne vienerius metus. Naudojo mūsų prosenelės, o dabar ir mes. Šis tepalas gerai gydo bet kokias žaizdas ir nudegimus. Tai dėl spanguolių, kurios malšina uždegimą ir greitai užgydo visus skaudulius....

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 15:40 Juodojo Voro “Amžinoji knyga”

Mišelio Nostradamo vardas jau seniai žinomas daugeliui, tam tikra prasme jis tapo žodžio „pranašas“ sinonimu. Tačiau, kai kurių tyrinėtojų nuomone, Nostradamo aiškiaregystės dovaną išugdė jo mokytojas, kurio aiškiaregystės taip ir liko garsaus mokinio šlovės šešėlyje. Kalba eina apie ...

Skaityti daugiau

18.10.2020 laikas 15:28 COVID19: Dekonstrukcija
LTanon ir Žemietis detaliai išanalizuoja Coronaviruso kilmę bei reikšmę. Linkime malonios peržiūros.

Skaityti daugiau