- 06.10.2020
- 0.0 Reitingas
- 996 Peržiūros
- Komentarai
Ši maža herojė tapo pirmąja žiurke, kuri už savo drąsą buvo apdovanota aukso medaliu.
Magawa apdovanota gyvūnams skiriamu Jurgio kryžiaus (angl. George Cross) atitikmeniu, o Jungtinėje Karalystėje šis apdovanojimas skiriamas už didžiausią herojiškumą ir išskirtinę drąsą, pademonstruotą ypatingo pavojaus sąlygomis.
Žiurkės žinomos dėl savo neigiamos ligų nešiotojų reputacijos, kurios jos visiškai nenusipelnė. Šimtus metų jos buvo šmeižiamos, kaip maro, pražudžiusio trečdalį Europos populiacijos, nešiotojos.
Tačiau visi matematiniai ligos modeliai atskleidė, kad virusas, tikėtina, sklido per nešvarius, ligas nešiojančius žmones. Tuo tarpu žiurkės – visur aptinkamos, tačiau tik savais reikalais užsiimančios, tapo šios nelaimės atpirkimo ožiais.
Iš tiesų žiurkės yra sumanios, juokingos, kutenimą jaučiančios, puikiai vairuojančios ir, jei to dar negana, tikros minų ieškojimo ekspertės.
Magawa yra didžioji afrikinė žiurkėnžiurkė, kuri Kambodžoje dirbo kaip minų ieškotoja ir savo gebėjimais gerokai aplenkė bet kurį žmogų.
© PDSA
Belgijoje registruotos, Tanzanijoje veikiančios labdaros organizacijos „APOPO“ žiurkė buvo apmokyta aptikti sprogmenyse esančių cheminių medžiagų kvapą, o tuomet buvo nuskraidinta į Kambodžą, kad spėtų aklimatizuotis dar prieš jos dislokavimą lauke.
Didžiosios žiurkėnžiurkės pasižymi puikiu kvapo pojūčiu ir padeda savo žmogiškiesiems kolegoms daugybe skirtingų būdų: nuo ligų uodimo iki kovos su nusikaltimais. Jos taip pat yra neįtikėtinai puikios pagalbininkės ieškant minų, ypač tada, kaoi žmonėms prireikia metalo detektorių.
Kol žmonės švaisto brangų laiką ieškodami metalo likučių, žiurkės juda tiesiai link užuodžiamų minų, savo prižiūrėtojus apie jas informuodamos kasdamos žemę.
Magawa aptiko 39 minas ir 28 nesprogusios amunicijos vienetus, išvalė daugiau nei 141000 kvadratinių metrų teritoriją ir tapo pačia sėkmingiausia žiurke per visą „APOPO“ istoriją.
© PDSA
Vos per 30 minučių Magawa sugeba apžiūrėti teniso korto dydžio teritoriją, o palyginimui žmogui tam prireiktų net keturių dienų.
Už savo sunkų darbą, už gyvybes gelbėjančią drąsą ir atsidavimą tarnybai žiurkė buvo apdovanota „PDSA Aukso medaliu“. Iš 30 iki šiol šiuo medaliu apdovanotų gyvūnų tai yra pirmoji žiurkė.
„Žiurkės herojės Magawa ir „APOPO“ darbas yra tikrai unikalus ir išskirtinis,“ – sakė PDSA generalinis direktorius Jan McLoughlin. „Kambodža skaičiuoja, kad tarp 1975 ir 1998 metų šalyje buvo padėta tarp 4 ir 6 milijonų minų, kurios pražudė daugiau nei 64000 civilių. Šios mažosios herojės darbas tiesiogiai gelbėjo ir keitė vyrų, moterų ir vaikų gyvenimus. Kiekvienas jos atliktas atradimas sumažina vietos gyventojų sužalojimų ar mirčių pavojų“.
Šaltinis: Gismeteo.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau