Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2021 » Sausio » 31

Vieninteles išlikusios piratų kapinės

Jei kada nors norėtumėte pasigrožėti į vandens paviršių išnyrančiais banginiais, geresnės vietos kaip Borahos sala prie rytinės Madagaskaro pakrantės nerasite. Sakoma, kad tai nepaprastai idiliškas kampelis. Tačiau prieš tris šimtus metų vargas būdavo tiems keliauninkams, kurie prisiartindavo prie salos (tada ji vadinosi Sent Meri) per patrankos šūvį. Juos kaip mat apiplėšdavo ir geriausiu atveju paleisdavo valtyje į atvirą jūrą.

piratai, istorijos paslaptys, kapinės, legendos, paranormal.lt

Legenda pasakoja, kad XVIII amžiuje čia klestėjo piratų valstybė Libertalija. Mokslininkai tuo abejoja, bet jūrų plėšikų čia tikrai buvo labai daug. Apie tai liudija vienintelės iki mūsų dienų išlikusios piratų kapinės. Sent Meri sala buvo kaip tik ant prekybinių laivų, plaukusių iš Ost Indijos į Europą, kelio. Tiesiog ideali priebėga plėšikams. Piratai pradėjo kolonizuoti salą, kai pabėgęs nusikaltėlis Adamas Baldridžas 1685 metais čia įkūrė bazę ir ėmė patruliuoti pakrantes. XVIII amžiaus pradžioje sėkmės džentelmenus imta aktyviai varyti iš Karibų jūros, todėl daug jų persikėlė į Indijos vandenyną.

Taip Sent Meri saloje išaugo tikras piratų miestas. Čia savo namus rado daugiau kaip tūkstantis korsarų. Dauguma iš jų buvo garbaus amžiaus ir čia sutiko savo gyvenimo saulėlydį. Sklandė gandai, kad komuna turėjo valstybingumo užuomazgų: kažką panašaus į konstituciją ir bendrą iždą. Piratiška idilija, beje, truko neilgai. Į Madagaskarą atsibeldę prancūzai greitai čia įvedė savo tvarką.

Tuos laikus mena galbūt vienintelės pasaulyje išlikusios geros būklės piratų kapinės. Kai būna atoslūgis, jas galima pasiekti siauru akmeniniu keliuku, o per potvynį tenka plaukti piroga, kurią už pusėtiną kainą išnuomoja vietiniai salos gyventojai.

piratai, istorijos paslaptys, kapinės, legendos, paranormal.lt

Tropinės liūtys amžiais skalbė antkapių užrašus, bet ant kai kurių iš trijų dešimčių antkapių vis dar galima įskaityti vardus, pravardes, datas.

Kapinių centre išsiskiria didelė juoda kapavietė. Vietiniai tvirtina, kad tai legendinio kapitono Viljamo Kido amžino poilsio vieta. Jei jiems pasakysite, kad Kidui mirties bausmė įvykdyta Londone, aborigenai iškels kitą versiją: sužinoję apie garsiojo jūrų plėšiko mirtį, draugai Sent Meri saloje pastatė jam paminklą.

Piratiška salos praeitis iki šiol primena apie save. Prieš kelerius metus archeologas Džonas de Bri rado 1773 metų žemėlapį, kur ta žemė vadinosi “Piratų sala”. Pagal šį žemėlapį pavyko identifikuoti trijų nuskendusių laivų liekanas. O 2015 metais pakrantėje buvo rastas 50 kilogramų sveriantis metalo luitas su paslaptingais simboliais. Ir karštos galvos, nusprendę, kad tai nuorodos į iki šiol nerastus kapitono Kido lobius, jau kūrė planus, kaip juos ras ir praturtės. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad tas luitas tebuvo uosto įrenginio dalis.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Parašykite komentarą! Įvertinkite skaitomą Paranormal.lt turinį. Paremkite pasidalindami su kitais: .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 203
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.03.2021 laikas 22:47 Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui
Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:26 Išgydykite padidėjusią prostatą, diabetą, gastritą ir ne tik! Gerkite šią gydomąją arbatą iš 1 komponento!
Neįtikėtina gydomoji priemonė! Moliūgas yra labai sveika daržovė, tačiau jo sėklos yra dar sveikesnės. Kaip vieno ingrediento arbata gydo padidėjusią prostatą, diabetą ir gastritą

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 20:27 Krzysztofas Jackowskis apie ateitį, geopolitiką ir karą Viduriniuose Rytuose

Kaip pirmadienį, 2021 m. kovo 1 d. pranešė „DW, NY Times“ ir visa kita svarbi žiniasklaida, atrodo, kad Iranas atsitraukia iš branduolinių derybų su Jungtinėmis Valstijomis: Teheranas atsisakė susitikti su JAV ir keliomis Europos šalimis dėl atnaujinto 2015 m. dėl branduolinio susitar...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:57 Skiepytis atsisakęs G.Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“

Nors Lietuvoje nuo COVID-19 pirmiausiai buvo skiepijami medikai, tačiau „Vakaro žinios" jau rašė, kad, pavyzdžiui, Marijampolės ligoninės chirurgas-ortopedas Gediminas Akelaitis skiepytis nesutiko. Gal jau persigalvojo ir gavo dozę? Juk kai kurie žmonės net be eilės vakcinuotis veržias...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 11:00 Kur galima panaudoti bananų žievę?
Suvalgius bananą – neišmeskite jo. Pasirodo, jo žievę galima panaudoti įvairioms reikmėms.

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:40 Veganišku Įdaryta Saldžioji Bulvė Su Grikiais Ir Rudosiomis Pupelėmis
Šį kartą noriu Jums pristatytą veganišką patiekalą (patiks ne veganams ar vegetarams), kuris labai tinka tingiai dienai, kai norisi, kad orkaitėje didžiąją darbo dalį padarytu už Jus. Pastaruoju metu vienas iš mano pačių mėgstamiausių patiekalų tapo orkaitėje kepta saldžioji bulvė....

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:40 Žaliavalgiškos Apelsinų Ir Kivi Salotos Su Razinomis Ir Medumi
Jei kas kada nors pasakė, kad žaliai valgyti būna neskanu, tai tikrai dar negamino tokių vaisių salotų. Tokios salotos yra ne tik labai skanios, bet tuo pačiu tai gali būti patys skaniausi pusryčiai, kuriuos kada valgysite. Pamėginkite nuostabiai dienos pradžiai....

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:28 Skaniausias omletas su rūkyta šonine, sūriu ir svogūnų laiškais
Visai nedaug ingredientų, o šis omletas su šonine, sūriu bei svogūnų laiškais gaunasi pasakiškai skanus. Tikrai rekomenduoju išmėginti ir pasilepinti.

Skaityti daugiau