Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Gruodžio » 2

Kodėl man miegant tirpsta rankos?

Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas.

Gali būti, kad naktį pabudę pajusite, jog rankomis ir (arba) pirštais teka elektros srovė. Arba nutirpsta rankos. Jei tam tikros sritys yra įsitempusios, galūnės blogai aprūpinamos krauju. Dėl to atsiranda tirpimo ir dilgčiojimo pojūčiai. Tokie atvejai gali mus išgąsdinti. Tačiau taip gali nutikti ir dėl visai nekaltų priežasčių, pavyzdžiui, blogos laikysenos.

Ką daryti, jei miegant nutirpsta rankos?

Traukuliai, galūnių tirpimas sukelia nemažai nepatogumų. Jei šis pojūtis pasireiškia su pertrūkiais, verta į jį atkreipti ypatingą dėmesį.

Rankų tirpimo miegant priežastys

 • Vitamino B12 trūkumas.
 • Vartojate tam tikrus vaistus.
 • Plaštakos ir riešo nervo pažeidimas ir (arba) spaudimas.
 • Jei ilgą laiką nekeičiama laikysena.
 • Nesunkus rankos sužalojimas (mėlynė).
 • Kaklo sužalojimas.
 • Skysčių susilaikymas (menopauzė, nėštumas, nutukimas).

Galūnių tirpimas dėl vitamino B12 trūkumo gali būti susijęs su metformino (skiriamo cukriniam diabetui ir metaboliniam sindromui gydyti), hormoninių kontraceptikų, antihipertenzinių vaistų, antikonvulsantų, vaistų nuo Parkinsono ligos, vėžio vartojimu.

Riešo sužalojimas ir rankos tirpimas

Šios problemos kamuojamam žmogui gali pasireikšti tirpimas ir mėšlungis, riešo silpnumas, sunkumai laikant daiktus ir skausmas atliekant bet kokį judesį. Ar viršutinių galūnių tirpimas atsirado dėl nervų pažeidimo, nustatys gydytojas.

Tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas

Ši problema vadinama periferine neuropatija. Jis atsiranda, kai nepageidaujamai spaudžiamas vidurinis nervas, einantis iš dilbio į plaštaką.

Riešo nervas kontroliuoja plaštakos ir pirštų jautrumą ir dinamiką. Jei jis įstrigęs, atsiranda tirpimas.

Tunelinio sindromo ligoniai diskomfortą jaučia nuolat, tačiau dėl ilgo sėdėjimo toje pačioje padėtyje simptomai sustiprėja naktį, kai miega.

Riešo nervas

Kai simptomai pasireiškia ant bevardžio ir mažojo piršto, tai rodo, kad spaudžiamas alkūninis nervas. Šis nervas kontroliuoja srities tarp raktikaulio ir pirmojo šonkaulio dinamiką. Nusilpimas taip pat gali atsirasti, jei suspaudžiamos kraujagyslės. 

Jei rankos nutirpsta

Jei žmogus jaučia rankų tirpimą ir (arba) dilgčiojimą (ypač naktį), tai gali būti tunelio sindromas arba alkūninio nervo problemos. Gydytojas nustatys tikslią diagnozę. Jei problema bus ignoruojama, skausmas dar labiau sustiprės.  

Gimnastika, kad išvengtumėte tirpimo

 • Delne laikykite guminį kamuoliuką.
 • Sujunkite pirštus ir suspauskite kamuoliuką.
 • Pratimą pakartokite 10 kartų ir išlaikykite spaudimą apie 5 sekundes.
 • Mankštintis reikėtų bent kartą per dieną.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.01.2022 laikas 20:01 Ramunėlės padės, kai sukandžiojo uodai

Kai įsikėlėme į naują butą, buvome nepaprastai laimingi. Pagaliau turime nuosavą būstą! Dabar viskas bus kitaip. Nors butas miesto pakraštyje, bet gamta netoliese - puiki, pro langą matosi vandens telkinys.

...

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 19:35 Skanus vaistas nuo cukrinio diabeto
Kai anytai buvo nustatytas cukrinis diabetas, pradėjome ieškoti nekenkiančių gydymo metodų - juk “nesėdėsi” visą laiką ant vaistų!

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 18:38 NSO laivynas praskrido žemai virš greitkelio Ilinojaus valstijoje
Vaizdo įrašas (žiūrėti toliau) buvo įrašytas 2021 m. lapkričio 26 d. apie 18 val. vakaro, tačiau tik neseniai pasirodė internete. Pasak liudininko, objektai judėjo visiškai tyliai ir, keisdami formą, judėjo Mičigano ežero link....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 17:52 Paslaptingas Dievų miestas Teotihuakanas
Teotihuakaną statė nežinoma išsivysčiusi civilizacija – taip teigia viena iš paskutinių nusistovėjusių versijų apie paslaptingą senovinį miestą Šiaurės Amerikoje.

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 15:39 Nežinomų dievų pagalba
Stebint naujausius mokslinius atradimus išnykusių civilizacijų tyrinėjimų srityje, tampa akivaizdu, kad klasikinė teorija apie žmonijos vystymąsi neišlaiko jokios kritikos. Seniai žlugo versija, kad dabartinė civilizacija yra visų ankstesnių, egzistavusių prieš ją, karūna....

Skaityti daugiau

16.01.2022 laikas 13:03 Receptai | Patiekalai Gaminame namuose: Naminė saldinta pistacijų pasta

Maistas privalo būti skanus. Šiais laikas žmonės vis dažniausiai koncentruojasi į grožį, kad net kartais pamiršta skonį. Vis mažiau apie jį visi kalba.

Skaityti daugiau

15.01.2022 laikas 16:59 Receptai | Patiekalai Tobulasis kepinys, kuris niekada nenuvilia! Mielinis velykų pyragas
Kokios Velykos be tikros romo bobos? Tokios bobos - bobos kaip bobos tik be romo, kad visokiausio amžiaus valgytojai galėtų jas ragauti bei vertinti. O įvertintos buvo greitai, dar net nesulaukus Velykų.

Skaityti daugiau

13.01.2022 laikas 22:56 Receptai | Patiekalai Pačios skaniausios orkaitėje keptos varškės spurgos
Tokios orkaitėje iškeptos varškės spurgos yra tikras mano atradimas. Man jos labai patinka, jose nėra tiek daug riebalų, skonis fantastiškas. Pastaruoju metu jos tapo labai pamiltos visos mūsų šeimos. Užsukę svečiai, kuriuos pavaišinau taip pat labai gyrė, vis kartojo, kad prie kavos puodelio jos la...

Skaityti daugiau