Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2022 » Sausio » 14

Kaip sutuoktinių kritika sunaikina šeiminę laimę?

Kritiškos pastabos būna skaudžios ir dažnai atrodo neteisingos. Nemaloniausia jas girdėti iš artimo žmogaus.

 

Atrodo, kaip jam liežuvis apsiverčia taip mus skaudinti? O mes, žinoma, kritikuojame tik iš reikalo. Tačiau vietoj atgailos sulaukiame netikėto atsakymo: „Į save pasižiūrėk!“

Bet kokia, net teisingiausia kritika, išsakyta neatsargiai, gali įžiebti tikrą karą tarp sutuoktinių. O ko daugiau galima tikėtis iš nekonstruktyvios kritikos, kuri virsta žodine ataka? Ji byloja, kad žmogus susierzinęs, supykęs ir kad kritikos objektas jam nepatinka.

Natūrali reakcija į tokią žinią – ne mažiau agresyvus atsakas. Net jeigu tas, kurį kritikuoja, nutylės, širdies gilumoje jį degins nuoskauda. Kurį laiką nuoskaudos gali kauptis, bet paskui jos peraugs į priešiškumą, prasiverš lauk ir sukels gilų konfliktą.

Susidaro uždaras ratas. Mes kritikuojame, kai mums kažkas nepatinka. O partneris, užuot pasitaisęs, pradeda mūsų nekęsti. Jeigu slopinsime nepasitenkinimą kitu, tai agresija ims augti mūsų viduje. Ir tada tik bus laiko klausimas, kada ji prasiverš. Ir vienu, ir kitu atveju situacija tik blogėja. Ką daryti?

Kai kritikuoja mus

Partnerių kritika dar nereiškia, kad meilė praėjo. Tačiau jai tikrai atėjo sunkūs laikai. Kai būname įsimylėję, tada norime tik žavėtis partneriu, o ne kritikuoti. Bet kokie priekaištai byloja apie atšalimą.

 

Įsižeisti dėl to beprasmiška. Žmonės nevaldo savo jausmų, ir susigrąžinti simpatijos jėga neįmanoma. Bet jai galima padėti atsigauti, sumažinant abipusį susierzinimą. Jeigu nėra tikslo susipykti, geriau į kritiką neatsakyti žodžiais: „O tu į save pažiūrėk.“

Teisintis arba tylėti, užslopinus nuoskaudą, taip pat neverta. Mūsų užduotis – švelniai nutraukti kritiškų pastabų srautą, nukreiptą į mus.

Svarbu neignoruoti įžeidėjo, bet ir nedemonstruoti, kaip smarkiai jis įskaudino. Užtenka ramiai pasakyti: „Ačiū už informaciją“ arba „Aš suprantu, apie ką kalbi, bet mano nuomonė kitokia“. Ir toliau nebevystykime temos. Jeigu reakcija į įžeidimą bus santūri, tai ir partneris nebenorės aiškintis santykių. Juk jį traukia tik tai, kas sukelia emocijas.

Svarbu būti sąžiningiems su savimi ir objektyviai išanalizuoti tai, kuo esame kaltinami. Jeigu kaltinimai teisingi, reikia pasistengti užglaistyti kaltę ne žodžiais, o darbais. Jeigu kritika yra absurdiška, tai veikiausi ji slepia pretenzijas, kurių partneris nenori atskleisti.

Naikinantys paternai iš praeities

Tokiais atvejais reikia atsitraukti nuo kaltinimų ir pažiūrėti, kaip pasikeitė mūsų elgesys pastaruoju metu. Gal mes įžeidėme partnerį ir to nepastebėjome? Gal dabar jis bando atsilyginti tuo pačiu?

 

Gali daryti poveikį neįsisąmonintos nuostatos, kurios buvo įdiegtos vaikystėje. Nuoskaudų kyla tada, kai vienas partneris susiranda naują pomėgį, draugų įdomų projektą, o kitas jaučiasi apleistas, bet jam sunku tai garsiai pripažinti.

Sustabdyti abipusį atšalimą gali padėti atviras pokalbis. Nereikia aiškintis santykių kivirčo įkarštyje. Reikia parinkti vietą ir laiką, kai abu gerai nusiteikę, tada bus šansas aptarti problemą delikačiai, neįskaudinant vienam kito.

Jeigu kritikuojame mes

Carlas Jungas aiškino: „Viskas, kas jus erzina kituose, gali padėti suprasti save.“ Jeigu kažkas mus erzina taip, kad neįmanoma nutylėti, vadinasi, žmogus palietė mūsų giluminius trigerius, apie kurių egzistavimą nė nenujautėme. Tai puiki proga pasikapstyti savyje, paieškoti pradinės priežasties ir tapti stipresniems.

Siekyje kritikuoti partnerį yra dar vienas niuansas. Mums atrodo, kad atveriame kitam akis, skatiname jį keistis, darome geresnį. Tačiau su kritika nieko pataisyti negalima – tik įskaudinti. Ir dar taip stipriai, kad žmogus susimąstys: „Kam man toks partneris, kuriam aš nepatinku, kuriam šalia manęs bloga?“

Jeigu yra tikslas nutraukti santykius, tada kritika bus optimali priemonė.

 

Ji naikina pasitikėjimą, kaupia nuoskaudas, provokuoja agresiją ir norą keršyti.

Jeigu norime išsaugoti savo porą, tai reikia atprasti kritikuoti. Kai reikia išreikšti nepasitenkinimą, geriau naudoti pranešimus ir akcentuoti dėmesį į veiksmus, o ne į žmogaus asmenybę.

Kritikos atsisakymas stiprina pasitikėjimą ir simpatiją. O simpatiškam žmogui norime atsiverti ir duoti daugiau, ypač savo artimam partneriui.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.08.2019 laikas 20:29 Receptai Vištienos krūtinėlė marinuota su majonezu

vištienos krutinėle, vištienos krutinėles receptas, vištienos kepsneliai, vištienos file, vištienos kepsnys

Skaityti daugiau

15.09.2018 laikas 06:57 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo kokliušo
Kokliušas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo kokliušo, kokliušas, kokliušo gydymas, receptai kokliušas, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogom...

Skaityti daugiau

14.12.2018 laikas 10:01 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis svarainiais

Svarainiai liaudies medicinoje, svarainiais, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina. Liaudies medicinos specialistai rekomenduoja vartoti svarainius sergant skrandžio arba žarnyno veiklos sutrikimai...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.11.2024 laikas 16:43 Jaunystės paslaptys: kaip požiūris keičia mūsų amžių

Amžius — tai tik skaičius, tačiau požiūris į jį gali visiškai pakeisti mūsų gyvenimo kokybę. Dauguma žmonių susiduria su iššūkiais, kai kalbama apie senatvę, tačiau teigiamas mąstymas ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti išlaikyti jaunatviš...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 14:40 Antarktidos paslaptis: Onikso upė teka priešingai visoms taisyklėms
Antarktidą daugeliui mūsų įsivaizduojame kaip negyvo, amžinai šalto krašto erdvę, tačiau šis žemynas slepia nuostabų gamtos fenomeną — Onikso upę. Ši unikali upė, kuri atsiranda vasarą, kai ledynai tirpsta, ne tik rodo, kaip gamta išgyvena ekstremali...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 13:42 Žemę pasiekė galinga galaktikų susidūrimo smūginė banga
Kosmosas nuolat stebina mus savo neįtikėtinomis dramomis ir paslaptimis. Neseniai astronomai atskleidė, kad galaktika NGC 7318b susidūrė su keturiomis kaimyninėmis galaktikomis Stefano kvintete, sukeldama galingą smūginę bangą. Šis fenomenas ne tik a...

Skaityti daugiau