Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Vasario » 27

Teiginiai apie naują, mirtiną ŽIV atmainą gali būti bandymas įbauginti žmones, kad jie sutiktų su dar viena plandemija

Galimai bus/yra "pučiamas" naujas naratyvas. Neapsigaukite. Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę.

Neseniai paskelbti teiginiai, kad aptiktas naujas ŽIV variantas, gali būti tik bandymas sukelti dar vieną pandemiją.

Taip teigia televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Delas Bigtree (Del Bigtree), kuris apie tai kalbėjo vasario 22 d. savo laidos "The Highwire" epizode kartu su tiriamuoju žurnalistu Džeferiu Džeksenu (Jefferey Jaxen).

Pranešimai apie naują ŽIV atmainą pradėjo rodytis vasario pradžioje. Tai teigiama žurnale "Science" paskelbtame tyrime, kuriame teigiama, kad ŽIV mutavo ir sukūrė "sunkesnę ligą", kuria "greičiau plinta".

Tyrimo pagrindinis autorius, Oksfordo universiteto Didžiųjų duomenų instituto vyresnysis tyrėjas Krisas Wymantas (Chris Wymant) dirbo su duomenų baze, kurioje kaupiami ŽIV mėginiai iš Ugandos ir kelių Europos šalių. Wymantas ištyrė 17 mėginių su neįprastomis mutacijomis. Penkiolika iš šių mėginių buvo iš Nyderlandų.

Tyrimo duomenimis, duomenų bazėje iš viso aptikta 109 žmonės, kurie turėjo pavojingesnį variantą ir niekada apie tai nežinojo. Kai kurie iš šių asmenų ŽIV užsikrėtė nuo 1992 m., todėl Wymantas ir jo bendraautoriai padarė išvadą, kad šis variantas galėjo atsirasti kažkada devintojo dešimtmečio pabaigoje, pagreitį įgavo maždaug 2000-ųjų pradžioje, o 2010-aisiais sulėtėjo.

"Net ir po 100 metų, kai ŽIV užkrečia žmones, jis vis dar gali vystytis ir keistis, - sakė Kalifornijos universiteto San Diege medicinos docentas Džoelis Vertheimas (Joel Wertheim). "Niekada neturėtume nuvertinti viruso evoliucijos galimybių. Tegul šis tyrimas tampa ryškiu kontrastu teiginiui, kad visi virusai neišvengiamai evoliucionuos ir taps nekenksmingi."

Teiginiai apie variantus galėtų būti būdas siekti privalomo ŽIV testavimo

Jaxen ir Bigtree neįtikina mintis, kad potencialiai šimtai ar tūkstančiai žmonių nuo 1980-ųjų ar 1990-ųjų metų turėjo pavojingesnį ŽIV variantą, tačiau jis buvo atrastas tik neseniai.

"Kai tai skaitome, pradedame kraipyti galvą, nes galvojame: "Palaukite minutėlę, šie žmonės 30 metų nešiojo šį labai užkrečiamą variantą, kuris labai greitai pereina į sunkią ligą, ir jie to nežinojo?" - klausė Jaxenas.

Tai patvirtina ir naujausios žinios, pasklidusios pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse, kuriose teigiama, kad ŽIV dabar labiau paplitęs tarp heteroseksualių žmonių nei tarp gėjų ar biseksualių asmenų. Po šios žinios pasirodė raginimas, kad daugiau žmonių tikrintųsi dėl ŽIV - šis raginimas buvo sustiprintas pasitelkus tokias įžymybes kaip princas Haris.

"Kiekvienas iš mūsų turime pareigą ar bent jau galimybę pasitikrinti patys, kad visiems kitiems būtų lengviau pasitikrinti", - sakė princas Harry viename interviu. "Ir tada tai taps įprastu dalyku, kaip ir bet kas kita. Bet jei mes nesitikriname ir galvojame: "O, žinote, ŽIV, tai ne - bet kaip tai galėtų mane paveikti? Tai turi įtakos, žinote, žmonėms ten. O jis sako, kad ne, tai gali paveikti tave". (Susiję: Gydytojai liudija, kad COVID-19 vakcinos žmonėms sukelia vėžį ir AIDS).

"Kas atsitiko su saugaus sekso kampanijomis ir panašiais dalykais? Dabar mes imsimės bandymų? Ką tik išsivadavome iš [privalomo] COVID testavimo, o dabar pereisime prie ŽIV testavimo? Galbūt [jiems] pavyks sukurti pandemiją", - pastebėjo Bigtree.

Pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse jau pasirodė straipsnių, kuriuose teigiama, kad ŽIV testai turėtų būti tokie pat įprasti, kaip ir Vuchano koronaviruso (COVID-19) testai. Net Wymantas ir jo kolegos tyrėjai paskelbė pareiškimus, kuriais remia visuomenės sveikatos strategijas, kuriose pabrėžiama, kad reikia kuo anksčiau pasitikrinti dėl ŽIV ir pradėti vadinamąjį "gydymą".

"Visuomenės sveikatos intervencijos, kurios buvo diegiamos ir plečiamos Nyderlanduose per pastarąjį dešimtmetį, t. y. gydymo prieinamumo gerinimas, kuo greitesnis žmonių testavimas, kuo greitesnis jų gydymas, padėjo sumažinti šio varianto atvejų skaičių, nors dar nežinojome, kad jis egzistuoja", - teigė Wymantas.

Jaxen ir Bigtree teigė, kad naujasis ŽIV variantas gali būti tiesiog nepageidaujamas COVID-19 vakcinų poveikis. Jie atkreipė dėmesį, kad dar 2020 m. mokslininkai įspėjo, jog tuo metu dar tik pradėtos kurti vakcinos gali padidinti riziką žmogui užsikrėsti ŽIV.

"Ir dabar visoje šalyje - visame pasaulyje - matome antraštes: "Atsargiai, pas mus gali padaugėti ŽIV atvejų, galbūt norėtumėte išeiti ir pasitikrinti", - komentavo Bigtree. "Ar matote užrašą ant sienos? Ar tai susiję? Mes nežinome."

Klausykitės šio laidos "The Highwire" epizodo su Deliu Bigtriu ir svečiu Džefrey Jaxenu, kuriame jie kalba apie numanomą ŽIV atmainos atsiradimą.

Šis vaizdo įrašas yra iš "The HighWire with Del Bigtree" kanalo svetainėje Brighteon.com.

Tarp šaltinių yra ir:

Brighteon.com

NPR.org

Komentaras: norime pasakyti, kad tai kalba, ne šiaip "žurnalistai", o žmonės, turintys tam tikrą išsilavinimą ir laipsnį.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.07.2022 laikas 18:55 93-ejų metų geras vaikinas su ginklu kritiškai sužeidė užpuoliką, kuris jį užpuolė jo namuose

93-ejų metų pensininkas santechnikas, sėkmingai apsaugojęs save ir savo turtą po to, kai į jį nusitaikė gauja, kuri išlaužė duris ir užpuolė jį jo paties namuose, panaudojo šautuvą su vienu šoviniu.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 09:04 Bezosas kritikuoja Bideno kreipimąsi dėl mažesnių benzino kainų
"Amazon" įkūrėjas Džefas Bezosas (Jeff Bezos) sukritikavo JAV prezidentą Džo Bideną ( Joe Biden) už tai, kad šis paragino naftos bendroves sumažinti itin aukštas benzino kainas, todėl Baltieji rūmai sekmadienį stojo ginti JAV vadovo....

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:57 Izraelio ekspertas įspėja, kad Indijoje atsirado naujas "Omicron" porūšis "Covid", galintis kelti nerimą

Izraelio eksperto teigimu, maždaug dešimtyje Indijos valstijų aptiktas naujas Omicron BA.2.75 subvariantas, kuris gali būti "nerimą keliančio" pobūdžio.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:48 Per šaudynes Kopenhagos prekybos centre žuvo keli žmonės, 22 metų įtariamasis suimtas
Per šaudymą Kopenhagos prekybos centre sekmadienį keli žmonės žuvo ir keli buvo sužeisti, pranešė Danijos policija ir pridūrė, kad suėmė vieną dvidešimtmetį asmenį.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 08:38 Šri Lankoje dėl degalų krizės mokyklose paskelbtos savaitės trukmės atostogos

Šri Lanka, neturėdama degalų transportui, nuo pirmadienio paskelbė savaitės trukmės atostogas mokykloms.

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 11:08 Receptai | Patiekalai Skanūs kalakutienos kotletai - kepsniukai su daržovėmis

Turiu prisipažinti, kad ganėtinai ilgai svarsčiau ar pasidalinti šiuo receptu su visais ar ne. Mano galvoje vis sukosi dvejopos mintys. Tarsi ir reikia, nes skoniu šie kalakutienos kotletai-kepsniukai su daržovėmis gavosi fantastiški ir pradingo lėkštėse žaibo greičiu, bet iš kitos pusės - lyg ir...

Skaityti daugiau

04.07.2022 laikas 10:46 Receptai | Patiekalai Sveiki ir sultingi kalakutienos kotletai su cukinija be miltų ir džiūvėsėlių
Minkšti, sultingi ir labai skanūs kalakutienos kotletai su cukinija. Juos gaminsime be miltų ir be džiūvėsėlių, tad jie bus tikrai sveiki. Mano šeimai šis patiekalas labai patinka ir jį dažnai gaminu. Tikiuosi ir Jūsų šeimai jis patiks, tad pamėginkite jau šiandien!...

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau