Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2024 » Birželio » 27

Suomija skiepija nuo paukščių gripo visus darbuotojus, kurie susiduria su gyvūnais

Suomija skiepija nuo paukščių gripo visus darbuotojus, kurie susiduria su gyvūnais

Paranormal.lt nuomonės, gali nesutapti su straipsnio autorių nuomone....

Suomija ketina tapti pirmąja šalimi pasaulyje, kurioje darbuotojai, dirbantys su gyvūnais, bus skiepijami nuo paukščių gripo viruso.

Remiantis keliais pranešimais, Suomijos sveikatos ir gerovės institutas (THL) birželio 25 d. paskelbė, kad vyriausybė nupirko 10 000 žmonių skirtų paukščių gripo vakcinų, kurias sudaro po dvi injekcijas, iš Australijos gamintojo CSL Seqirus, turinčio plačiausią pasaulyje gripo vakcinų asortimentą, kaip dalį bendro pirkimo su Europos Sąjunga, pagal kurį blokas 15 valstybių narių paskirstys iki 40 mln. dozių.

"Vakcina bus siūloma 18 metų ir vyresniems asmenims, kuriems dėl darbo ar kitų aplinkybių yra padidėjusi rizika užsikrėsti paukščių gripu", - sakė THL.

Numatoma, kad nuo birželio 30 d. THL skiepys darbuotojus, susidūrusius su gyvūnais, įskaitant kailinių žvėrelių fermų darbuotojus ir laboratorijų technikus, dirbančius su paukščių gripo mėginiais. Jei bus patvirtintas žmonių užsikrėtimas, vakcina taip pat bus siūloma asmenims, artimai bendravusiems su užsikrėtusiais pacientais.

Suomija ketina skiepyti nuo paukščių gripo net ir nesant pranešimų apie žmonių gripo atvejus

Suomija dar nėra pranešusi apie jokį žmonių susirgimo paukščių gripu atvejį. Tačiau Suomijos vyriausybė jau imasi aktyvių priemonių galimam viruso perdavimui "pažaboti".

Paukščių gripo H5N1 atmaina, paprastai vadinama paukščių gripu, jau seniai paveikė paukščių populiaciją, tačiau pastaruoju metu ji buvo aptikta ir tarp kitų rūšių gyvūnų. Pavyzdžiui, 2023 m. Suomijos kailinių žvėrelių fermose, veikiančiose atviroje aplinkoje, buvo užfiksuoti dideli paukščių gripo protrūkiai tarp menkių ir lapių. Dėl to, savo ruožtu, siekiant sumažinti perdavimo riziką, buvo paskersta apie 485 000 gyvūnų.

"Sąlygos Suomijoje labai skiriasi, nes turime kailių fermas, kuriose gyvūnai gali kontaktuoti su laukiniais gyvūnais", - sakė THL vyriausioji gydytoja Hanna Nohynek.

Jungtinių Valstijų Strateginės parengties ir reagavimo administracijos (ASPR) Medicininių atsakomųjų priemonių programos direktorius Robertas Džonsonas (Robert Johnson) teigė, kad tiek ASPR, tiek JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC ) sutinka, kad H5N1 šiuo metu kelia mažą pavojų visuomenės sveikatai.

Šiais metais JAV patvirtinti trys žmonių užsikrėtimo atvejai, tačiau kol kas nėra įrodymų, kad virusas būtų perduotas nuo žmogaus žmogui. Vyriausybė dar nėra parengusi konkrečių planų, kaip skiepyti žemės ūkio darbuotojus ar kitas didelės rizikos grupes.

"Dėl tolesnių svarstymų ar sprendimų, susijusių su vakcina, JAV vyriausybė turės toliau kalbėtis", - sakė CDC pareigūnas Demetre Daskalakis.

Tačiau užuot paraginę Suomiją nedelsiant imtis aktyvių priemonių galimam viruso perdavimui "pažaboti", JAV pareigūnai teigė, kad vakcinos "gali būti įdiegtos dar prieš prasidedant protrūkiui".

Sekite Influenza.news, kad sužinotumėte daugiau istorijų apie paukščių gripą.

Toliau žiūrėkite gegužės 6 d. laidos "The Robert Scott Bell Show" epizodą. "The Robert Scott Bell Show" rodoma kiekvieną pirmadienį 16-17 val. per Brighteon.TV.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://www.planet-today.com/2024/06/finland-to-provide-bird-flu.html

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 07:02 Receptai Mėsa lietuviškai - slaptas lietuvių receptas

Jei norite išbandyti kažką naujo, o jūsų kulinariniai sugebėjimai baigėsi. Yra slaptas lietuviškas receptas, kurio niekas garsiai nesako, bet visi žino! O jei nežinojai, pabandyk nustebinti šiuo paslaptingu receptu savo šeimos ...

Skaityti daugiau

30.01.2020 laikas 08:50 Receptai Riešutų sviesto sausainiai

Visus ingredientus išmaišykite iki vientisos tirštos masės. Skardą išklokite kepimo popieriumi ir dėkite ant jos po gerą šaukštą tešlos. Suspauskite šakute. Sausainius kepkite 10 – 12 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje ...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 12:31 Receptai Žolelės vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Šalpusnių, Vaistinių ramunėlių, Barkūno, Širdažolės, Kalendulos žiedų, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
13.07.2024 laikas 20:30 Meilė virš 50 atrodo būtent taip…
Ji atėjo į miegamąjį jau po ketvirtos ryto. Jis knarkė. Gulėjo ant nugaros ir tyliai šnarpštė. Maža lempelė šalia jos spintelės degė – kad ji nesukluptų prietemoje. Jis rūpestingai paliko ją degti specialiai dėl jos....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 19:15 Kaip vartoti kalcį, kad nepakenktumėte organizmui?
KALIS yra mikroelementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo ląstelių kūrime. Jis užtikrina kaulų, dantų, nagų tvirtumą, prisideda prie normalios širdies ir kitų gyvybiškai svarbių organų veiklos, mažina kraujospūdį ir teigiamai veikia kraujo krešėjimą....

Skaityti daugiau

13.07.2024 laikas 18:12 Naktiniai kojų mėšlungiai: pavojus!

Net 60 proc. suaugusiųjų yra patyrę nemalonų ir neretai skausmingą reiškinį, kai naktį sutraukia kojų mėšlungis, neretai sukeliantis nemigą.

Skaityti daugiau