Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Religija » 2022 » Kovo » 13

Septintasis sekmadienis šv. Juozapo garbei. Sugrįžti į Šventyklą

Katalikų Bažnyčioje yra pamaldumo praktika paskirti šventojo Juozapo garbei septynis sekmadienius iki jo šventės kovo 19 d.

Paskelbdamas Šv. Juozapo metus, kuriuos nesenai užbaigėme, bei skaitydamas katechezių ciklą, skirtą tam, kuris buvo laikomas Jėzaus tėvu, popiežius Pranciškus drąsina iš naujo atrasti pamaldumą šiam ypatingam šventajam, patikint Jo globai savo tikėjimo kelionę.

Tegul šie septyni sekmadieniai su Juozapu taps proga tapti geresniu Kristaus mokiniu, kas ir yra kiekvieno pamaldumo galutinis tikslas.

Septintas Juozapo skausmas ir džiaugsmas

Jėzaus pasilikimas Šventykloje:

„Jo gimdytojai kasmet eidavo į Jeruzalę švęsti Velykų. Kai Jėzui sukako dvylika metų, šventės papročiu jie nuvyko į Jeruzalę. Iškilmėms pasibaigus ir jiems grįžtant atgal, vaikas Jėzus pasiliko Jeruzalėje, bet gimdytojai to nepastebėjo. Manydami jį esant keleivių būryje, jie nuėjo dienos kelią, paskui pradėjo ieškoti jo tarp giminių bei pažįstamų. Nesuradę grįžo jo beieškodami į Jeruzalę.“ (Lk 2, 41–45)

Jėzaus atradimas Šventykloje:

„Pagaliau po trijų dienų rado jį šventykloje, sėdintį tarp mokytojų, besiklausantį jų ir juos beklausinėjantį. Visi, kurie jį girdėjo, stebėjosi jo išmanymu ir atsakymais. Pamatę jį, gimdytojai labai nustebo, ir jo motina jam tarė: „Vaikeli, kam mums taip padarei?! Štai tavo tėvas ir aš su sielvartu ieškome tavęs“. O jis atsakė: „Kam gi manęs ieškojote? Argi nežinojote, kad man reikia būti savo Tėvo reikaluose?“ Bet jie nesuprato jo žodžių.“ (Lk 2, 46–50)

religija, nuomonės, katalikybė, Šv. Juozapas
Paolo Veronese, „Kristus tarp mokytojų“, 1560 m. Wikipedia.org nuotrauka

„Būti tėvu reiškia įvesti vaiką į gyvenimo patirtį, į tikrovę. Ne sulaikyti, ne įkalinti, ne pasisavinti, bet įgalinti jį rinktis, priimti laisvę, leistis į kelią. Veikiausiai todėl pagal tradiciją Juozapas vadinamas tėvu ir apibūdinamas kaip „skaistusis“. Tai nėra tik emocinis apibūdinimas, juo išreiškiama nuostata, priešinga savinimuisi. Skaistumas yra laisvė nesisavinti visose gyvenimo srityse. Tik tuomet, kai meilė yra skaisti, ji yra tikra meilė. Meilė, kuri nori savintis, galiausiai visuomet tampa pavojinga, ji varžo, slopina, daro žmogų nelaimingą.

Tėvystė, kuri nepasiduoda pagundai gyventi vaikų gyvenimu, visuomet plačiai atveria netikėtas erdves. Kiekvienas vaikas visada su savimi atsineša slėpinį, visišką naujovę, kuri gali būti išskleista tik padedama tėvo, kuris gerbia jo laisvę. Toks tėvas suvokia, kad atliko savo ugdomąjį darbą ir iki galo išgyvena savo tėvystę tik tuomet, kai tampa „nenaudingas“, kai pamato, kad vaikas tampa savarankiškas ir pats eina gyvenimo keliu; toks tėvas atsiduria Juozapo situacijoje: jis visuomet žinojo, kad tas Vaikas nėra jo nuosavybė, kad jis tik patikėtas jo globai.“ (Popiežius Pranciškus)

Evangelistas Lukas praskleidžia šydą, dengiantį paslėptą Šventosios Šeimos gyvenimą Nazarete ir pasakoja apie dvylikamečio Jėzaus nuotykį. Šventoji Šeima, kaip ištikima Įstatymo vykdytoja, kiekvienais metais per Velykas keliauja Jeruzalėn. Ir štai, kuomet paaugliui Jėzui sukanka dvylika, jis iškrečia išdaigą ir atsiskyręs nuo Juozapo bei Marijos pasilieka savo Tėvo Namuose.

Kadangi vyrai ir moterys keliaudavo atskiromis grupėmis, tik vakare pasigendama Jėzaus. Kaip ir visi tėvai, taip ir Marija su Juozapu, pilnomis nerimo širdimis skuba ieškoti Jėzaus. Tas tris dienas Juozapas išgyvena savo Velykų Tridienį – tą, kuriam buvo paskirtas kaip Gynėjas ir Globėjas, jis per savo aplaidumą prarado. Tėvų džiaugsmas ir nuostaba atradus sūnų Šventykloje sėdintį tarp rabinų kaip lygų su lygiais, jiems dar kartą primena, kas yra Jėzus. Paauglio atsakas į Motinos skundą – „Kam gi manęs ieškojote? Argi nežinojote, kad man reikia būti savo Tėvo reikaluose?“ – paliečia Juozapo širdies gelmes.

Jėzaus priminimas apie Jo Tėvą Juozapui atskleidžia tiesą, kad jis neturi teisės savintis Jėzaus. Jis yra Tėvo šešėlis. Pavaduojantis Tėvą, kuris jo globai patikėjo savo sūnų. Juozapas žino, kad tai yra jam ne našta, o malonė. Nors jis nesupranta Jėzaus žodžių ir poelgio, tačiau pasitiki ir myli.

Kun. Robertas Urbonavičius. Asmeninio archyvo nuotrauka
Kun. Robertas Urbonavičius. Asmeninio archyvo nuotrauka

Kartais kasdienybė mus taip įtraukia, jog jaučiamės pametę Jėzų ar dažniausiai patys pasimetę bei nežinantys kur eiti. Juozapas yra puikus pakeleivis, kurio misija padėti mums sugrįžti į Šventyklą – savo širdies centrą, kur mūsų laukia Viešpats, kad ten išgirstume Jo žodžius, kurie yra dvasia ir gyvenimas.

Melskimės:

Šlovingasis šventasis Juozapai, šventumo pavyzdy! Be savo kaltės tu pametei vaikelį Jėzų ir tris dienas susirūpinęs jo ieškojai, kol pagaliau su džiaugsmu jį radai šventykloje tarp Rašto aiškintojų.

Dėl šio rūpesčio ir šio džiaugsmo prašome tave iš visos širdies: paimk mus savo globon, kad niekada dėl sunkios nuodėmės neprarastume Jėzaus! O jei tokia nelaimė atsitiktų, tuomet padėk mums jo be perstojo ieškoti, kol vėl jį laimingai rasime, ypač mūsų mirties valandą. Tada galėsime jį danguje regėti ir amžinai šlovinti jo dievišką gailestingumą.

7 TĖVE MŪSŲ

Šaltinis

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau