Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Kovo » 19

Dešimtys banginių žuvo Naujojoje Zelandijoje nusileidus į sausumą

Farvelo nerijoje Pietų saloje, kur per 15 metų į krantą išplauta mažiausiai 10 banginių, nugaišo jūrų žinduolių.

Naujosios Zelandijos paplūdimyje dėl masinio banginių išmetimo į krantą žuvo daugiau kaip dvi dešimtys banginių, pranešė laukinės gamtos apsaugos specialistai.

Aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad 29 ilgapelekiai bandomieji banginiai jau buvo negyvi, kai vėlų ketvirtadienio vakarą atokioje Farvelo nerijoje Pietų saloje buvo aptikta 34 jūrų žinduolių banda.

Departamentas teigė, kad likusius penkis banginius į krantą bandoma iškelti su rytiniu potvyniu.

"Procesas gali užtrukti, o apie sėkmę ar nesėkmę galime sužinoti tik po kelių valandų", - rašoma departamento puslapyje.

Atstovas spaudai Dave'as Winterburnas sakė, kad reindžeriai rūpinasi gyvūnais, tačiau pažymėjo, kad "banginiai jau kurį laiką buvo išplaukę iš vandens".

"Nors dėl šio įvykio tenka apgailestauti, banginių skendimas yra natūralus reiškinys", - sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Vietos banginių gelbėjimo grupė "Project Jonah" sakė, kad jos medikai kartu su Aplinkos apsaugos departamentu dirba Farvelo nerijoje.

"Vakar ir šį rytą banginiams teko patirti stresą, todėl labai svarbu atidžiai stebėti jų būklę ir reakciją vandenyje", - socialiniame tinkle "Twitter" rašė grupė.

Atsisveikinimo nerija - tai 26 km (16 mylių) smėlio ruožas, įsiterpęs į Tasmano jūrą ir sudarantis daugybę kilometrų besitęsiančias potvynių ir atoslūgių smėlio pakrantes.

Per pastaruosius 15 metų čia užfiksuota daugiau kaip 10 bandomųjų banginių skendimo atvejų.

Didžiausias iš jų buvo 2017 m. vasarį, kai į krantą išplauta apie 700 žinduolių, o 250 jų nugaišo.

Mokslininkai nežino, kodėl šis paplūdimys toks mirtinas. Viena iš teorijų teigia, kad dėl nerijos įlankoje susidaro seklus jūros dugnas, kuris trukdo banginiams naudotis sonarinėmis navigacijos sistemomis.

Naujosios Zelandijos vandenyse dažniausiai aptinkami iki šešių metrų ilgio banginiai, kurių ilgis gali siekti iki 20 pėdų.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto