Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Balandžio » 8

Didžiuliame naujame tyrime magiški grybai buvo susiję su mažesne priklausomybės nuo opioidų rizika

Nauji tyrimai atskleidė intriguojantį ryšį tarp psilocibino - psichodelinės medžiagos magiškuosiuose grybuose - ir priklausomybės nuo opioidų: žmonės, kurie kada nors gyvenime vartojo psilocibiną, gerokai rečiau tampa priklausomi nuo opioidų.

Šis atradimas suteikia galimybę psilocibiną naudoti kovojant su opioidų vartojimo sutrikimais. Kadangi 2017 m. JAV užregistruota beveik 70 000 su opioidais susijusių mirčių, o per ateinantį dešimtmetį tikimasi, kad jų bus milijonu daugiau, dabar tai yra didelė sveikatos problema.

Remiantis 2015-2019 m. surinktais 214 505 asmenų apklausos duomenimis, opioidų vartojimo sutrikimų tikimybė buvo 30 proc. mažesnė tiems, kurie vartojo psilocibiną, palyginti su tais, kurie jo niekada nevartojo, o tai rodo, kad gali būti apsauginis poveikis.

Dar daugiau, tyrimas parodė, kad psilocibiną vartoję asmenys vidutiniškai 17-34 proc. rečiau patyrė 7 iš 11 piktnaudžiavimo opioidais ir priklausomybės nuo jų simptomų (įskaitant nesugebėjimą nustatyti opioidų vartojimo ribų, dėl to kylančias problemas namuose, darbe ar mokykloje ir fizinį pavojų dėl opioidų vartojimo).

"Mūsų rezultatai rodo, kad verta ištirti apsauginį psilocibino poveikį visiems susijusiems opioidų vartojimo sutrikimo diagnostiniams kriterijams, įskaitant piktnaudžiavimą ir toleranciją, su opioidais susijusį emocinį stresą ir su opioidais susijusias socialines ir darbo problemas", - savo paskelbtame straipsnyje rašo tyrėjai.

Šis 30 proc. sumažėjimas yra artimas ankstesniame tyrime pastebėtam sumažėjimui. Šį kartą tyrėjai norėjo pabandyti pakartoti rezultatus, naudodami naujesnius duomenis, didesnę imtį ir atsižvelgdami į daugiau psichodelikų.

Tokio ryšio tarp pejotlio, meskalino ar LSD ir priklausomybės nuo opioidų nenustatyta; panašu, kad būtent magiškųjų grybų veiklioji medžiaga kažkuo padeda piktnaudžiauti opioidais.

Tačiau kol kas tai tik asociacija: duomenys nėra pakankamai patikimi, kad būtų galima galutinai įrodyti, jog būtent psilocibinas mažina priklausomybės nuo opioidų riziką, tik panašu, kad yra tam tikras ryšys. Norint patvirtinti atsitiktinį ryšį, reikės atlikti klinikinius tyrimus.

"Psilocibinas buvo vienintelė klasikinė psichodelinė medžiaga, susijusi su mažesne praėjusių metų opioidų vartojimo sutrikimo tikimybe didelėje, nacionaliniu mastu reprezentatyvioje JAV gyventojų imtyje", - rašo tyrėjai.

"Šios išvados sutampa su kitais populiacijos apklausų tyrimais, rodančiais, kad klasikiniai psichedelikos preparatai turi skirtingą ryšį su psichikos sveikatos rezultatais natūralistiniame kontekste."

Kol kas neaišku, koks galėtų būti galimas paaiškinimas, tačiau mokslininkai turi keletą hipotezių. Pavyzdžiui, psilocibinas gali trikdyti serotonino ir dopamino - neuromediatorių, kurie smegenyse susiję su priklausomybe, - perdavimą.

Arba tai gali būti dvasiniai išgyvenimai, kuriuos kai kurie žmonės patiria vartodami psilocibiną, tuomet mažinantys priklausomybės nuo opioidų riziką - įrodyta, kad tokie mistiniai išgyvenimai padeda žmonėms, sveikstantiems nuo priklausomybės.

Opioidai, kuriems gali priklausyti heroinas ir fentanilis, taip pat receptiniai opioidų junginiai, šiuo metu JAV lemia 70 proc. visų mirčių nuo perdozavimo. Šiuo metu geriausios gydymo formos apima sintetinius opiatų darinius - taigi žmonės tiesiog keičia vieną priklausomybę kita.

Galiausiai toks ir yra tyrimo tikslas - patikrinti, ar psilocibinas gali tapti potencialiu priklausomybės nuo opioidų gydymo būdu (šis psichedelikas jau pasirodė esąs perspektyvus kaip būdas atpratinti žmones nuo alkoholio ir nikotino).

"Akivaizdu, kad reikia nustatyti veiksmingesnes opioidų vartojimo sutrikimo intervencines priemones, taip pat ištirti apsauginius veiksnius, kurie gali padidinti susilaikymo nuo šių priklausomybę sukeliančių junginių tikimybę", - rašo tyrėjai.

Tyrimas paskelbtas žurnale "Scientific Reports".

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau