Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2022 » Balandžio » 12

Galiausiai galime sužinoti, kaip magiškieji grybai padeda sumažinti depresiją

Pastaraisiais metais daugeliui žmonių, sergančių gydymui atsparia depresija, viltį teikia psichodelikai, tokie kaip psilocibinas - pagrindinė magiškųjų grybų veiklioji medžiaga. Atrodo, kad psichedelikai gali "apversti jungiklį" nelanksčiuose smegenų tinkluose, tačiau iki šiol nebuvome visiškai tikri, kaip tai veikia.

Dabar naujais smegenų kartografavimo tyrimais, kuriuos atliko pirmaujanti psichodelikų tyrėjų grupė, pagilintas mūsų supratimas apie tai, kaip psilocibinas veikia smegenyse, iš pradžių "ištirpindamas", o paskui išplėsdamas smegenų jungtis. 

Tyrimo metu nustatyta, kad po dviejų psilocibino dozių tam tikros depresija sergančių žmonių smegenų dalys tapo labiau tarpusavyje susijusios ir lankstesnės, ir šie pokyčiai išliko iki trijų savaičių po gydymo.

"Šie rezultatai yra svarbūs, - sako Londono imperatoriškojo koledžo (ICL) neuropsichofarmakologas Deividas Nutas (David Nutt).

"Pirmą kartą nustatėme, kad psilocibinas veikia kitaip nei įprastiniai antidepresantai - smegenys tampa lankstesnės ir lankstesnės, mažiau įsitvirtinusios su depresija susijusiuose neigiamo mąstymo modeliuose."

Daugelis čiabuvių tautų nuo seno vartojo magiškuosius grybus ir kitus augalus dėl jų gydomųjų ir haliucinogeninių savybių.

Tik maždaug per pastaruosius du dešimtmečius, vadovaujant mokslininkams, atlikusiems šį naujausią tyrimą, buvo atsargiai atnaujinti klinikiniai tyrimai, siekiant išsiaiškinti, ar psilocibinas gali padėti sumažinti depresiją ir nerimą ir kaip psichodeliniai narkotikai apskritai veikia smegenis.

Praėjusiais metais Nutt ir kolegų atliktas nedidelis reikšmingas tyrimas parodė, kad psilocibinas kartu su psichologine terapija buvo bent jau toks pat veiksmingas, kaip ir įprastas antidepresantas escitalopramas - vaistas, kuris dažnai sukelia tokį šalutinį poveikį kaip svorio padidėjimas, lytinio potraukio stoka ir nemiga.

2018 m. atlikus smegenų vaizdavimo tyrimą, kuriame dalyvavo 20 depresijos simptomų turinčių žmonių, paaiškėjo, kad psilocibinas taip pat sustiprina žmonių emocinį atsaką, o ne jį slopina, kaip paprastai daro antidepresantai.

Tačiau viena yra pastebėti teigiamą naudą mažose žmonių grupėse, o visai kitas iššūkis - išsiaiškinti, kas vyksta smegenyse, ir iki šiol psilocibino veikimo smegenyse mechanizmai yra menkai išaiškinti.

Analizuodami beveik 60 klinikine depresija sergančių žmonių, dalyvavusių dviejuose ankstesniuose tyrimuose, smegenų skenavimą, Nutt ir kolegos nustatė, kad psilocibiną gavusių žmonių smegenų sritys, kuriose gausu serotonino receptorių ir kurios depresija sergantiems pacientams paprastai būna atskirtos, buvo labiau susijusios.

Poveikis buvo "greitas, ilgalaikis" ir stipriausias tiems žmonėms, kurie teigė, kad jų depresija palengvėjo. Jų smegenų tinklai buvo labiau tarpusavyje susiję ir lankstesni, praėjus vienai dienai po gydymo, o kai kuriems žmonėms - ir po trijų savaičių.

Tokių pokyčių nepastebėta žmonėms, vartojantiems antidepresantus, kurie taip pat veikia serotonino receptorius.

"Tai patvirtina mūsų pirmines prognozes ir patvirtina, kad psilocibinas gali būti reali alternatyva depresijos gydymui", - sako Nutt. 

Tyrimo rezultatai atkartoja neseniai atliktą 2020 m. tyrimą, kuriame panašiai pastebėti smegenų tinklo jungčių pokyčiai iki mėnesio po vienos psilocibino dozės, tačiau, žinoma, reikia atlikti daug daugiau tyrimų.

"Kol kas nežinome, kiek ilgai trunka smegenų aktyvumo pokyčiai, pastebėti gydant psilocibinu, todėl turime atlikti daugiau tyrimų, kad tai suprastume", - sako neuromokslininkė Robin Carhart-Harris (Robin Carhart-Harris), taip pat dirbanti ICL Psichodelinių tyrimų centre.

"Mes žinome, kad kai kuriems žmonėms liga atsinaujina, ir gali būti, kad po kurio laiko jų smegenys grįžta prie griežtų aktyvumo modelių, kuriuos matome sergant depresija."

Nors tyrimo rezultatai intriguojantys, ypač tiems iš mūsų, kurie kovoja su įkyriomis mintimis, sprendžia psichikos sveikatos problemas ar tiesiog domisi, kaip veikia mūsų smegenys, reikia nepamiršti, kad tai ankstyvieji tyrimai, kurių metu žmonėms psilocibino buvo duodama kontroliuojamoje aplinkoje, padedant psichikos sveikatos specialistams, kurie padėjo jiems išsikalbėti apie patirtas haliucinacijas.

Be to, tai tik vienas iš galimų dviejų nedidelių, bet kokybiškų tyrimų rezultatų, kurie gali būti iš esmės gyvenimą keičianti ir galbūt gąsdinanti patirtis. Kiti tyrimai, kuriuose nagrinėta, kaip psilocibinas veikia smegenyse, užsiminė, kad jis gali ištirpdyti ego, ir mes net nepradėjome aiškintis, kodėl vieniems žmonėms psilocibino terapija naudinga, o kitiems - ne.

Be to, saugumo sumetimais į tyrimus nebuvo įtraukti žmonės, kuriems anksčiau buvo diagnozuota psichozė, todėl, deja, yra žmonių, kuriems tai gali būti nenaudinga ir kuriems reikia kitokios priežiūros.

Nepaisant to, mokslininkai tikisi, kad šie rezultatai gali padėti pagrindą tolesniems tyrimams, kuriuose bus nagrinėjamas psilocibino potencialas gydant kitas psichikos ligas, kurioms taip pat būdingi nelankstūs mąstymo modeliai.

"Viena iš įdomių mūsų išvadų yra ta, kad mes atradome pagrindinį mechanizmą, kurio dėka psichodelinė terapija veikia ne tik depresiją, bet ir kitas psichikos ligas, pavyzdžiui, anoreksiją ar priklausomybę", - sako Carhart-Harris.

"Dabar turime patikrinti, ar taip ir yra, ir jei taip, vadinasi, atradome kai ką svarbaus."

Tyrimas paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.12.2019 laikas 22:46 Receptai Varškės Pyragas - Rumunų Skanėstas

Pieną sumaišyti su aliejumi, cukrumi ir kaitinti ant silpnos ugnies iki užvirimo. Tada palikti atvėsti. Tuomet sudėti likusius tešlai skirtus ingredientus ir gerai išminkyti. Gautą tešlą padalyti į 2 dalis. Vieną jų iškočioti i...

Skaityti daugiau

15.11.2019 laikas 19:24 Receptai Niekas nesuvokia, kas tai per pyragas be tešlos! Varškės – bananų saldėsis prie arbatos

Išbandęs šį kepinį, niekas nesuvokia, kad jis yra be tešlos! Tai skanus varškės – bananų vyniotinis prie arbatos!

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:57 Receptai Vaistažolių mišiniai epilepsijai gydyti

Epilepsija liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai epilepsijai gydyti, epilepsija, epilepsijos gydymas, receptas epilepsijai, vaistažolės epilepsijai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau