Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Balandžio » 10

"Covid" vakcinose ir 2000 maisto produktų naudojamos nanotechnologijos neženklinamos

Itin mažos įvairių junginių dalelės naudojamos kaip maisto priedai ir jų poveikis nežinomas

Jei esate vienas iš tų žmonių, kurie dažnai maisto prekių parduotuvėse skaito etiketes ir ieško ingredientų, kurių negali ištarti ir nenori valgyti, greičiausiai pastebėjote keletą ingredientų, kurie, jums nežinant, pagaminti naudojant nanotechnologijas - procesą, kurio metu sidabras, varis, auksas, aliuminis, silicis, anglis ir metalų oksidai, be kitų metalų, paverčiami atomo dydžio dalelėmis, kurių dydis siekia vieną milijardinę metro dalį.

Tarp dažniausiai naudojamų nano dydžio sudedamųjų dalių yra titano dioksidas, kuris gali būti geriausiai žinomas priedas. Kiti, pavyzdžiui, silicio oksidas, kalcio karbonatas, geležies oksidai ir hidroksidai, kalcio silikatas, trikalcio fosfatai ir sintetinis silicis, yra tik keletas priedų, kurių dabar gali būti jūsų sandėliuke.

Naujas ingredientas

Nuo 1990-ųjų nanotechnologijos plačiai naudojamos maisto produktų gamyboje ir gamyboje, o jų sudedamosios dalys yra neįsivaizduojamai mažos - viena šimtoji žmogaus plauko sruogos dydžio. Dėl jų mūsų maistas tampa spalvingesnis, ryškesnis, kremiškesnis ar traškesnis, be to, jis ilgiau išlieka šviežias.

Dėl nano dydžio priedų kai kurie mūsų vaistai taip pat tampa veiksmingesni.

Nanotechnologijos naudojamos gaminant kasdienius produktus, tokius kaip elektronika, maistas ir jo pakuotės, vaistai, žaislai, drabužiai, apsauginiai kremai nuo saulės, kosmetika, maisto papildai ir kt.

Vartotojų grupės ir sveikatos ekspertai teigia, kad šios vis labiau populiarėjančios produktų tobulinimo priemonės turi savo kainą - ir ta kaina yra mūsų sveikata.

Poveikis sveikatai

Kadangi šios dalelės yra labai mažos, tyrimai parodė, kad jos gali prasiskverbti pro kraujo ir smegenų barjerą. Mokslininkai jau tiria šią vaistų, skirtų neurologinėms ligoms gydyti, savybę. Tačiau kalbant apie maistą, šios savybės niekas neprašo. Šios dalelės taip pat gali cirkuliuoti po visą organizmą ir patekti į kraują bei organus. Jos gali prasiskverbti pro ląstelių sieneles ir potencialiai sukelti uždegimą bei ligą.

"Jos gali prasiskverbti pro žarnyno gleivinę ir patekti į kraujotaką, o tai gali sukelti uždegiminį ar imuninį atsaką", - "WebMD" sakė Harvardo visuomenės sveikatos mokyklos profesorius Georgios Pyrgiotakis (Georgios Pyrgiotakis). "Jie taip pat gali kauptis įvairiose kūno dalyse, įskaitant plaučius, širdį ir reprodukcinius organus."

2020 m. liepos mėn. atliktame tyrime Masačusetso Amhersto universiteto mokslininkų grupė nustatė, kad titano dioksidas, kurio paprastai dedama į kramtomąją gumą, saldainius, gėrimus ir desertus, sukėlė dviejų pelių grupių žarnyno mikroorganizmų pokyčius.

Abiem buvo duodamos titano oksido dozės. Viena grupė buvo maitinama mažai riebalų turinčia dieta, o kita - daug riebalų turinčia dieta. Atlikus tolesnius tyrimus, kad būtų išskirtas titano dioksido poveikis, paaiškėjo, kad abiejose grupėse pasireiškė storosios žarnos uždegimas, galintis sukelti pilvo skausmus ir viduriavimą. Nutukusioms pelėms simptomai buvo ryškesni.

Vakcinų technologija

Nanotechnologijos šiuo metu naudojamos dviejose iš trijų mRNA COVID-19 vakcinų, kurios šiuo metu skiriamos Jungtinėse Valstijose.

Vakcinose esančias mRNA supa lipidų nanodalelių danga, kuri leidžia joms prasiskverbti pro ląstelės sienelę.

"Lipidų nanodalelės yra labai svarbi "Pfizer/BioNTech" ir "Moderna" mRNA COVID-19 vakcinų sudedamoji dalis, atliekanti pagrindinį vaidmenį apsaugant ir veiksmingai pernešant mRNA į reikiamą vietą ląstelėse", - teigė Chemical Abstracts Service, Amerikos chemikų draugijos padalinys.

"Iš daugelio kuriamų COVID-19 vakcinų dvi vakcinos, kurios parodė daugiausiai vilčių užkertant kelią COVID-19 infekcijai, atstovauja naujai vakcinų produktų klasei: Jos sudarytos iš pasiuntinių ribonukleorūgščių (mRNA) grandinių, įkapsuluotų lipidų nanodalelėse (LNP)."

Tačiau mokslininkai ir toliau ragino Maisto ir vaistų administraciją (FDA) labiau prižiūrėti šias medžiagas dėl jų dydžio. Kadangi jos lengvai pereina kraujo-smegenų barjerą, jos gali jį pažeisti, pakeisdamos ląstelių sluoksnį, dengiantį vidinę kraujagyslių sienelę.

FDA žvelgia iš arčiau

FDA, agentūra, kuriai pavesta prižiūrėti šiuos priedus, pradėjo svarstyti nano dydžio priedų keliamą pavojų sveikatai.

Šiuo metu agentūra maisto produktuose esančias nanodaleles priskiria prie visuotinai pripažintų saugių (GRAS), jei gamintojas jau naudoja tą pačią sudedamąją dalį didesniu įprastiniu pavidalu.

"Maisto medžiagos dalelių dydžio pasiskirstymas gali turėti įtakos jos gebėjimui absorbuotis organizme arba migruoti iš maisto pakuotės į maistą", - teigiama FDA 2007 m. gairių dokumente dėl nanotechnologijų maisto produktuose.

"FDA kategoriškai nevertina visų produktų, kuriuose naudojamos nanomedžiagos ar kitaip taikomos nanotechnologijos, kaip savaime gerų ar kenksmingų. FDA stebi mokslo raidą ir yra parengusi išsamią mokslinių tyrimų darbotvarkę, kuri padės įvertinti nanotechnologijas naudojančių produktų saugą ir veiksmingumą."

2011 m. buvo sukurta FDA Nanotechnologijų darbo grupė, kuri koordinuoja savo pastangas su Jungtinių Valstijų ir tarptautiniais mokslininkais, atliekančiais mokslinius tyrimus. Jos tikslai - mokyti darbuotojus naujausių mokslo žinių naujausiuose įrenginiuose ir skatinti bendrus mokslinių tyrimų projektus.

"Nanodalelių gamyba ir taikymas vartojimo produktuose yra pasiekęs rekordinį lygį dėl besiformuojančios nanotechnologijų srities", - teigė FDA 2017 m. "Grand Rounds" internetinėje transliacijoje. "Tiesioginis nanodalelių pėdsakų kiekio vartotojų produktuose nustatymas ir kiekybinis įvertinimas yra labai sudėtingas ir problemiškas."

Mažytės dalelės - vis didesnė problema

2020 m. FDA pranešė, kad per pastaruosius 10 metų sparčiai padaugėjo paraiškų dėl nanotechnologijų turinčių produktų patvirtinimo. Daugelio ekspertų teigimu, Jungtinėse Valstijose yra nuo 1900 iki 2500 maisto produktų, kuriuose naudojamos nanotechnologijos.

Reaguodamos į susirūpinimą šių produktų sveikata, viso pasaulio šalys ėmėsi priemonių apriboti arba uždrausti kai kurias arba visas nanotechnologijas savo maisto produktuose.

2010 m. Kanada uždraudė naudoti nanotechnologijas ekologiškų maisto produktų gamyboje. Nuo 2011 m. Europos Sąjunga reikalauja, kad visi maisto produktai būtų ženklinami, jei juose yra dirbtinai sukurtų nanomedžiagų. 2015 m. blokas pareikalavo atlikti papildomus bandymus, kad būtų užtikrinta sveikatos sauga.

2018 m. Europos maisto saugos komisijai grupė agentūros mokslininkų pateikė peticiją atmesti maisto priedą silicio dioksidą kaip saugų vartoti dėl jame esančių nanodalelių, kol nebus patvirtintas dalelių dydžio pasiskirstymas.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. Prancūzija uždraudė į šalį įvežti bet kokius maisto produktus, kurių sudėtyje yra titano dioksido.

Jungtinėse Valstijose FDA nereikalauja, kad bet kokie produktai, pagaminti su nanodalelėmis, būtų ženklinami ar draudžiami, o jos gairėse rekomenduojama prižiūrėti kiekvieną atvejį atskirai. Ilgalaikio nanodalelių vartojimo poveikio tyrimų kol kas nėra daug.

(Autorius Janis Siegel šaltinis Theepochtimes.com)

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau