Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Balandžio » 23

6 rytinio galvos skausmo priežastys

Jei taip nutinka daugiau nei vieną kartą, kuo greičiau kreipkitės į neurologą ir išsiaiškinkite skausmo priežastį!

(Žinoma, pirma pasitarkite su gydytoju, dėl ligos nustatymo)

Galvos skausmas rytais nėra neįprastas reiškinys. Priežasties nustatymas yra pusė kovos su skausmu. Kas gali sukelti šiuos priepuolius ir ką svarbu žinoti, kad jų išvengtumėte. Štai šešios priežastys, dėl kurių gali skaudėti galvą.

Kodėl ryte skauda galvą

1. Apsinuodijimas cheminėmis medžiagomis (alkoholiu, anglies monoksidu ir kt.).

Atsipalaiduoja smegenų kraujagyslės ir kraujagyslėse atsiveria daugybė skylučių (porų). Iš kraujagyslių lavina išsiskiria skystis ir plūsta į aplinkinį smegenų audinį. Atsiranda aplinkinių audinių edema ir patinimas, kuris spaudžia kietuosius smegenų dangalus su daugybe nervų galūnių į vidinį kaukolės paviršių ir sukelia difuzinį galvos skausmą, dažnai nepakeliamą.

2. Netinkama galvos padėtis miego metu 

Dažnai žmonės po sunkios darbo dienos užmiega sėdėdami prie pietų stalo arba žiūrėdami televizorių patogioje kėdėje, kai galva yra nepatogioje padėtyje - atlošta atgal arba palinkusi į priekį. Kai kurie žmonės yra įpratę miegoti be pagalvės arba su maža pagalvėle, pakišta po kaklu ar ant pilvo.

Neurokraujagyslių pluoštas, kurį sudaro slankstelinė arterija, slankstelinis nervas, dvi venos ir viena arterija, einantys iš viršutinės kaklinės stuburo dalies, normaliomis fiziologinėmis sąlygomis, pakreipus galvą į šoną, visiškai suspaudžiami iš tos pačios pusės.

Galvą atlošus atgal ir ypač tuo pat metu pakėlus rankas į viršų, suspaudžiamas pakinklinės arterijos nervų ir kraujagyslių pluoštelis, todėl kraujotaka slankstelinėse arterijose gali sumažėti iki 80 %!

Visose šiose padėtyse sutrinka veninis arba smegenų skysčio nutekėjimas iš kaukolės ertmės. Jei taip atsitinka jaunam žmogui, turinčiam pakankamai jėgos atsargų, žalos nėra, o tokia galvos padėtis gali būti netgi mokymo veiksnys.

Tačiau jei turite aukštą kraujospūdį arba smegenų kraujagyslių aterosklerozę, tokia galvos padėtis sukelia papildomą smegenų aprūpinimo krauju nepakankamumą (smegenų audinio išemiją) ir gali sukelti kraujagyslių avariją iki pat mirties.

Griežtai draudžiama miegoti ant atramų, nes jos suspaudžia kaklinės stuburo dalies minkštuosius audinius ir gali trukdyti venų nutekėjimui arba smegenų skysčio nutekėjimui iš kaukolės ertmės.

galvos skausmas, kraujas, masažas, žmonės, sveikata

Gulėdami ant šono miegokite atsirėmę petimi į sofą. Tarpas tarp galvos ir sofos turi būti užpildytas stačiakampio formos pagalvėle, kurios storis lygus jūsų peties ilgiui. Apverskite ant nugaros - aukštis išlieka toks pat.

3. Apykaklės zonos masažas

Masažuojant apykaklės zoną kraujas iš kaukolės pamato kraujagyslių (bazinių sričių) juda žemyn į apykaklės zoną. Jauniems žmonėms šie kraujo judesiai sukelia nepakankamą kraujotaką (išemiją) pailgosiose smegenyse, o pacientams, sergantiems hipertenzija ir galvos smegenų kraujagyslių ateroskleroze, tai gali sukelti kraujagyslių nelaimingus atsitikimus - galvos smegenų insultą ar miokardo infarktą.

Įspėjimas! Kaklo masažas ypač pavojingas, jei atliekamas prieš miegą. 

4. Nenormalus smegenų vystymasis

Kai kuriems žmonėms dalis smegenų audinio (smegenų smilkininė skiltis) gali nugrimzti į didžiąją pakaušio angą (Arnoldo Chiari patologija), o kai galva yra kraštutinėse padėtyse, gali atsirasti smegenų skysčio nutekėjimas iš kaukolės ertmės ir difuziniai galvos skausmai.

5. Nenormalus stuburo vystymasis

Kai kuriems asmenims antrojo kaklo slankstelio atauga gali išsikišti į didįjį pakaušio plyšį (ventrobaziliarinis suspaudimas). Ekstremali galvos padėtis, ypač galvos pasvirimas į priekį, gali suspausti nugaros smegenis ir apsunkinti smegenų skysčio nutekėjimą iš kaukolės ertmės, sukeldama difuzinius galvos skausmus.

6. Smegenų ir smegenėlių navikai

Smegenų ir smegenėlių navikai sukuria papildomą tūrį uždaroje ertmėje, todėl atsiranda nenormalus venų ir smegenų skysčio nutekėjimas iš kaukolės ertmės, todėl atsiranda difuziniai galvos skausmai.

Difuzinis galvos skausmas gali būti rimtos smegenų ligos požymis, todėl, jei jis nuolat kartojasi, turite skubiai apsilankyti pas neurologą ir išsiaiškinti priežastį.

Bet kokiu atveju galvos skausmas yra įvairaus laipsnio nepalankaus smegenų aprūpinimo krauju požymis. Neleiskite, kad šis simptomas liktų nepastebėtas. Galvos skausmas niekada neturėtų būti toleruojamas. Jį reikia malšinti bet kokiomis priemonėmis.

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite duonos trupiniais...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau