Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 3

Mineapolis tapo pirmuoju JAV miestu, patvirtinusiu musulmonų maldos šaukinį, transliuojamą per garsiakalbį

Mineapolis tapo pirmuoju dideliu Jungtinių Valstijų miestu, kuriame buvo leista per garsiakalbius viešai transliuoti musulmonų maldos kvietimą arba "adhaną" platesnei bendruomenei.

Musulmonų maldos kvietimas - tai arabiškas giedojimas, kuriuo skelbiama, kad Dievas yra didis, arba Alahu Akhbar, ir kad pranašas Mahometas yra jo pasiuntinys žemėje. Mineapolio musulmonai džiaugiasi, kad įteisintas maldos šaukimas, pagal kurį musulmonai penkis kartus per dieną privalo eiti melstis į artimiausią mečetę.

"Tai ženklas, kad mes esame čia", - sakė Jusufas Abdullė (Yusuf Abdulle), vadovaujantis Šiaurės Amerikos islamo asociacijai, vienijančiai tris dešimtis daugiausia Rytų Afrikos mečečių. Pusė jų yra Minesotoje, kur nuo XX a. dešimtojo dešimtmečio pabaigos sparčiai daugėja pabėgėlių iš karo draskomo Somalio.

Abdulle sakė, kad kai prieš du dešimtmečius atvyko į Jungtines Valstijas, "pirmas dalykas, kurio pasigedau, buvo adhanas. Mes viską metame ir atsiliepiame į Dievo kvietimą".

AP praneša, kad adhanas skelbia, jog Dievas yra didis, ir skelbia pranašą Mahometą jo pasiuntiniu. Jis ragina vyrus - moterys neprivalo - penkis kartus per dieną eiti į artimiausią mečetę melstis, kuri yra vienas iš penkių islamo ramsčių.

Jos kadencijos yra įaustos į kasdienio gyvenimo ritmą musulmoniškose šalyse, tačiau Mineapolio gatvėse, kuriose rezonuoja miesto eismas, sniego valytuvų dundėjimas žiemą ir tornadų sirenų mokymai vasarą, ji yra naujiena.

Amerikiečiai jau seniai diskutuoja apie religinių garsų vietą viešumoje, ypač tada, kai bendruomenes keičia migracija, sakė Izaokas Veineris (Isaac Weiner), religijos studijų mokslininkas iš Ohajo valstybinio universiteto.

"Tai, ką mes laikome savaime suprantamu dalyku ir kas išsiskiria iš kitų, priklauso nuo to, kuo mes save laikome kaip bendruomenę", - sakė jis. "Mes reaguojame į garsus pagal tai, kas juos skleidžia."

Tai ypač aktualu, kai skamba ne varpas ar ragas, o sakomi žodžiai, kaip adhanas.

"Išgirdę tą balsą, užmezgame ryšį su Dievu, net jei esame darbe, laukuose ar klasėje", - sakė Abdisalamas Adamas (Abdisalam Adam), kuris dažnai meldžiasi Dar Al-Hijrah (Dar Al-Hijrah). "Tai pusiausvyra tarp šio ir pomirtinio pasaulio".

Dar Al-Hijrah gavo specialų leidimą transliuoti musulmonų šventąjį Ramadano mėnesį 2020 m. pavasarį, kai Minesotoje buvo paskelbta pandeminė blokada, kad tikintieji galėtų girdėti adhaną iš namų, sakė mečetės direktorius Wali Dirie (Wali Dirie).

Netrukus jis skambėjo iš garsiakalbių, įrengtų padedant Prince'o išgarsintam naktiniam klubui "First Avenue".

Žmonės manė, kad sapnuoja, ir verkė prie langų.

Šis bendruomenės poreikis paskatino neseniai priimti rezoliuciją, leidžiančią transliuoti plačiau. Jame nustatomas decibelų lygis ir valandos ribos, atitinkančios miesto triukšmo reglamentą, o tai reiškia, kad ankstyvą rytą ir vėlai vakare maldos kvietimai transliuojami tik uždarose patalpose.

Dabar Dar Al-Hijrah bendruomenėje vyresnieji maldą kviečia tris kartus per dieną, pritraukdami tokius jaunuolius kaip 17-metis Mohamadas Mooh, atvykęs vos prieš penkis mėnesius. Jis sakė, kad norėtų, jog transliacijos būtų dar garsesnės, kaip Somalyje, kur ankstyvą rytą jį pažadindavo skambučiai.

"Žinau, kad tai šiek tiek sudėtinga dėl visuomenės", - pridūrė M. Moohas po neseniai vykusių maldos pamaldų.

Kaip XIX a. kai kurie amerikiečiai priešinosi bažnyčios varpams, taip ir raginimas melstis per daugelį metų sukėlė ginčų nuo Djuko universiteto (Duke University) iki Kulver Sičio Kalifornijoje. Hamtramke, nedideliame Detroito apsuptame mieste, mečetės prašymu tarybos nariai religinius garsus išbraukė iš triukšmo reglamento. Po rugsėjo 11-osios įvykių ši pataisa buvo įtraukta į nacionalinius ginčus, tačiau referendumas dėl jos atšaukimo nepavyko.

Daugiausia somaliečių gyvenamame Cedar-Riverside rajone, esančiame tarp miesto centro ir dviejų koledžų miestelių, Dar Al-Hijrah mečetės adhanas nesulaukė jokio pasipriešinimo.

Tikėdamasis to išvengti, pietų Mineapolyje esantis Abubakaro As-Saddikės islamo centras, kuriame penktadienio vidudienio maldose dalyvauja apie 1 000 vyrų, planuoja surengti susitikimus su kaimynais prieš pradėdamas viešai transliuoti šį vasarį.

"Norime, kad musulmonai čia, Amerikoje, egzistuotų visa apimtimi", - sakė Huseinas ir pridūrė, kad adhanas yra "paskutinis elementas, kad tai taptų namais". Musulmonams nepaprastai svarbu žinoti, kad jų religinės teisės niekada nebus pažeistos".

P komentaras: užsienis rašo, bet Lietuva tikrina ir nusitikrina, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite kas teisus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau