Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Birželio » 17

Emocinio ir mentalinio susijungimo etapai poroje

Du žmonės poroje jungiasi trimis aspektais: fiziniu, emociniu ir mentaliniu. Su fiziniu ryšiu viskas daugiau mažiau paprasta – jis arba yra arba ne. Tuo tarpu emocinis ir mentalinis ryšiai kartais reikalauja šiek tiek pastangų.

Kai du svetimi žmonės susitinka ir tarp jų atsiranda trauka, paprastai ji atsiranda fiziniame lygmenyje. Tai labiausiai išreikšta pas vyrus, pas moteris paprastai kiek subtiliau, tačiau būna labai įvairiai. Porai pradėjus bendrauti užsimezga ryšys ir emociniame bei mentaliniame lygmenyse, apie ką pakalbėkime plačiau.

Mentalinis lygmuo yra pakankamai nesudėtingas. Tai kalbėjimas apie orą, pasidalinimas faktais apie kitus ar apie save, lengvas pokalbis nuo kurio paprastai prasideda dviejų žmonių bendravimas. Užtenka, kad sutaptų viena kita nuomonė, būtų pasidalinta įdomiomis istorijomis ar tiesiog bendrauti būtų malonu ir ryšys pradeda megztis.

Mentalinį ryšį turime su žmonėmis, su kuriais “yra apie ką pakalbėti”. Sekantis šio ryšio žingsnis – sugebėjimas dalintis ir priimti priešingas vienas kito nuomones. Paprastai bendravimo pradžioje žmonės ieško panašumų ir stengiasi vengti prieštarauti vienas kitam, ypač jei jaučia trauką ir bijo išgąsdinti kandidatą į partnerius.

Santykiams judant poros link, ateina laikas, kai nuomonės susikerta ir santykiai patiria pirmus išbandymus. Jei abi pusės sugeba toleruoti vienas kito nuomones ir kartu rasti tinkamiausius sprendimus, susikuria paskutinis mentalinio ryšio etapas – partnerystė. Tokiu atveju du žmonės poroje yra vienas kito ir bendros naudos labui, o kilus konfliktinei situacijai kartu ieško sprendimo.

Emocinis ryšys yra sudėtingiausias ir keliantis daugiausia pavojų. Daugelyje porų partneriai taip ir nepasiekia gilaus emocinio ryšio ir santykius palaiko daugiau fiziniu ir mentaliniu ryšiais. Emocinio ryšio užmezgimas prasideda pirmais pasidalinimais apie tai, kas žmogui yra asmeniška ir kelia kokias nors emocijas. Paprastai pradedame nuo gerų emocijų, nes tokie pasidalinimai saugesni.

Sekantis etapas – dalintis tuo, kas kelia neigiamas emocijas ties kuo sustoja dauguma moterų, o dauguma vyrų nenukeliauja net iki čia. Jei pora visgi pakankamai atvira ir pasiruošusi eiti gilyn, toliau seka pasidalinimai savo baimėmis, silpnumo akimirkomis, gėda ir paskutinis etapas – savo tamsiausių pusių atskleidimas vienas kitam. Tai labai pavojingas etapas kuriame žmogus rizikuoja būti pasmerktas savo antros pusės. Kita galimybė, kad vienas ar abu partneriai bus psichologiškai per silpni toliau gyventi poroje su tuo, ką išgirdo.

Kalbėdami apie emocinį ryšį kalbame apie draugystę. Artimas draugas yra tas, kuriam galime atsiverti ir nebijoti, jog būsime nuteisti. Poroje didelė dovana antrą pusę turėti taip pat ir kaip artimą draugą, nes kuo santykiai asmeniškesni, tuo sunkiau palaikyti švarų ir gilų emocinį ryšį.

Atsiverdami mes parodome savo lengvai pažeidžiamas vietas, turime patys eiti į savo baimes ir tamsiasias puses ir toli gražu ne kiekvienas nori tą daryti. Dalis žmonių, daugiausia vyrų, taip atitrūkę nuo savo jausmų ir emocijų, kad patys nežino ką ir kada jaučia, tad tokiam žmogui užmegsti emocinį ryšį yra labai sunku.

Paprasčiausia emocinį ryšį užmegsti lengvai ir linksmai leidžiant laiką kartu. Net turintiems gilų ryšį ir galintiems atsidengti vienas kitam iki galo, gerų emocijų doze yra būtina, kitaip sunkios emocijos paskandins santykius.

Santykių pradžioje, norint užmegsti stipresniu emocinį ir mentalinį ryšius, patartina labai greitai nesileisti į intymius santykius. Tai daugiau taikoma moterims, kadangi vyras paprastai labiausiai susidomi fiziniu aspektu ir gali būti nesunteresuotas giliau pažinti moterį jei ši per greitai nueina į fizinį ryšį su vyru. Laikas susitikinėjant, bendraujant ir gerai leidžiant laiką kartu, padės susiformuoti emociniam ir intelektimia ryšiui ir pora turės daugiau šansų sukurti stabilius santykius.

www.santykiuabc.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto