Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Birželio » 26

Karibų pelkėje rasta milžiniška bakterija, matoma net plika akimi

Karibų jūros mangrovių pelkėje ant nukritusių lapų rasta nauja bakterija, kuriai pamatyti nereikia mikroskopo - ji tokia didelė.

Šiuo metu tai didžiausia pasaulyje bakterija, gyvenanti mangrovių pelkėje Gvadelupoje, Karibų jūros Mažųjų Antilų salose.

Jis atrodo kaip ploniausi balti plaukeliai su perlamutriniu blizgesiu, kurių ilgis siekia 1 cm. Mokslininkai bakterijai suteikė mokslinį pavadinimą Thiomargarita magnifica. Thiomargarita bakterija yra tūkstančius kartų didesnė už daugumą žinomų bakterijų.

"Jie yra 5000 kartų didesni už daugumą bakterijų. Tai būtų tas pats, kas susidurti su kitu žmogumi, kurio aukštis siekia Everesto kalną. 

Žinome, kad jie auga ir klesti Karibų jūros mangrovių ekosistemos nuosėdų paviršiuje. Kalbant apie medžiagų apykaitą, jie vykdo chemosintezę, kuri yra procesas, panašus į augalų fotosintezę", - sako Kalifornijoje esančios Lawrence'o Berkeley nacionalinės laboratorijos jūrų biologas Jean-Marie Wollandas.

Thiomargarita pirmą kartą 2009 m. atrado Olivier Grosas iš Prancūzijos Antilų universiteto Pointe-à-Pitre, Gvadelupoje.  Tačiau tuo metu jo radinys nesulaukė didelio kitų mokslininkų dėmesio, nes pats Grosas manė, kad tai grybas.

bakterijos, milžiniškos bakterijos, mikrobas

Grosui ir kitiems tyrėjams prireikė penkerių metų, kad išsiaiškintų, jog ši rūšis iš tikrųjų yra bakterija. Šis atradimas buvo aprašytas 2022 m. vasarį ir neseniai pagaliau paskelbtas žurnale "Science".

"Kai juos pamačiau, pagalvojau: "Keista". Iš pradžių maniau, kad tai tik kažkokia įdomi biologinė medžiaga, balti siūleliai, kurie prisitvirtina prie ko nors nuosėdose, pavyzdžiui, prie lapų", - sako Grosas.

"Supratome, kad jie unikalūs, nes atrodė kaip viena ląstelė. Tai, kad paaiškėjo, jog jie yra "makro" mikrobai, buvo įdomu. Pavadinome jį magnifica, nes lotynų kalba magnus reiškia didelis, o aš manau, kad jis nuostabus, kaip prancūziškas žodis magnifique", - sako Silvina González-Rizzo.

González-Rizzo yra Antilų universiteto molekulinės biologijos profesorius, kuris atliko genų sekos nustatymą, kad identifikuotų ir priskirtų radinį konkrečiai bakterijai.

bakterijos, milžiniškos bakterijos, mikrobas

Anksčiau mokslininkai žinojo tik vieną tokių bakterijų rūšį - Thiomargarita namibiensis, kuri iki pastarojo atradimo buvo laikoma didžiausia bakterija pasaulyje. Jo ilgis siekė iki 0,75 mm.

Mokslininkai kol kas nežino, kodėl šios bakterijos, ypač naujoji, yra tokios didžiulės. Jie planuoja pradėti auginti tokias bakterijas laboratorijoje ir bandyti jas geriau ištirti.

"Bakterijos yra be galo lengvai prisitaikančios ir visada nuostabios, todėl jų niekada nereikėtų nuvertinti", - sako Vašingtono universiteto Sent Luise biologė Petra Ann Levin.

Levinas, kuris nedalyvavo atliekant naująjį tyrimą, atkreipia dėmesį, kad bakterijos dažnai apibūdinamos kaip mikrobai - mikroskopiniai (labai maži) organizmai. Tačiau T. magnifica atradimas rodo, kad šio apibrėžimo reikėtų vengti, nes bakterijos nėra apibrėžiamos pagal dydį.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau