- 26.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 718 Peržiūros
- Komentarai
Karibų jūros mangrovių pelkėje ant nukritusių lapų rasta nauja bakterija, kuriai pamatyti nereikia mikroskopo - ji tokia didelė.
Šiuo metu tai didžiausia pasaulyje bakterija, gyvenanti mangrovių pelkėje Gvadelupoje, Karibų jūros Mažųjų Antilų salose.
Jis atrodo kaip ploniausi balti plaukeliai su perlamutriniu blizgesiu, kurių ilgis siekia 1 cm. Mokslininkai bakterijai suteikė mokslinį pavadinimą Thiomargarita magnifica. Thiomargarita bakterija yra tūkstančius kartų didesnė už daugumą žinomų bakterijų.
"Jie yra 5000 kartų didesni už daugumą bakterijų. Tai būtų tas pats, kas susidurti su kitu žmogumi, kurio aukštis siekia Everesto kalną.
Žinome, kad jie auga ir klesti Karibų jūros mangrovių ekosistemos nuosėdų paviršiuje. Kalbant apie medžiagų apykaitą, jie vykdo chemosintezę, kuri yra procesas, panašus į augalų fotosintezę", - sako Kalifornijoje esančios Lawrence'o Berkeley nacionalinės laboratorijos jūrų biologas Jean-Marie Wollandas.
Thiomargarita pirmą kartą 2009 m. atrado Olivier Grosas iš Prancūzijos Antilų universiteto Pointe-à-Pitre, Gvadelupoje. Tačiau tuo metu jo radinys nesulaukė didelio kitų mokslininkų dėmesio, nes pats Grosas manė, kad tai grybas.
Grosui ir kitiems tyrėjams prireikė penkerių metų, kad išsiaiškintų, jog ši rūšis iš tikrųjų yra bakterija. Šis atradimas buvo aprašytas 2022 m. vasarį ir neseniai pagaliau paskelbtas žurnale "Science".
"Kai juos pamačiau, pagalvojau: "Keista". Iš pradžių maniau, kad tai tik kažkokia įdomi biologinė medžiaga, balti siūleliai, kurie prisitvirtina prie ko nors nuosėdose, pavyzdžiui, prie lapų", - sako Grosas.
"Supratome, kad jie unikalūs, nes atrodė kaip viena ląstelė. Tai, kad paaiškėjo, jog jie yra "makro" mikrobai, buvo įdomu. Pavadinome jį magnifica, nes lotynų kalba magnus reiškia didelis, o aš manau, kad jis nuostabus, kaip prancūziškas žodis magnifique", - sako Silvina González-Rizzo.
González-Rizzo yra Antilų universiteto molekulinės biologijos profesorius, kuris atliko genų sekos nustatymą, kad identifikuotų ir priskirtų radinį konkrečiai bakterijai.
Anksčiau mokslininkai žinojo tik vieną tokių bakterijų rūšį - Thiomargarita namibiensis, kuri iki pastarojo atradimo buvo laikoma didžiausia bakterija pasaulyje. Jo ilgis siekė iki 0,75 mm.
Mokslininkai kol kas nežino, kodėl šios bakterijos, ypač naujoji, yra tokios didžiulės. Jie planuoja pradėti auginti tokias bakterijas laboratorijoje ir bandyti jas geriau ištirti.
"Bakterijos yra be galo lengvai prisitaikančios ir visada nuostabios, todėl jų niekada nereikėtų nuvertinti", - sako Vašingtono universiteto Sent Luise biologė Petra Ann Levin.
Levinas, kuris nedalyvavo atliekant naująjį tyrimą, atkreipia dėmesį, kad bakterijos dažnai apibūdinamos kaip mikrobai - mikroskopiniai (labai maži) organizmai. Tačiau T. magnifica atradimas rodo, kad šio apibrėžimo reikėtų vengti, nes bakterijos nėra apibrėžiamos pagal dydį.
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau