Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 30

Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą

Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys".

"Teisė gyventi savarankišką gyvenimą yra esminė visiems žmonėms", - Berlyne surengtoje spaudos konferencijoje sakė šeimos reikalų ministrė Lisa Paus.

Siūlomas įstatymas pakeistų 40 metų Vokietijoje galiojantį "transseksualumo įstatymą", pagal kurį prieš teisiškai pripažįstant vardą ir lytį, su kuriais jie tapatinasi, reikia kreiptis į teismą ir pateikti dvi ekspertų, dažniausiai psichoterapeutų, išvadas.

Oponentai jau seniai ragina atsisakyti šio teisės akto, nes pareiškėjai skundžiasi dėl sunkios administracinės naštos ir įkyrių asmeninių klausimų, įskaitant klausimus apie ankstesnį seksualinį elgesį.

Tai "mažas žingsnis biurokratijai, bet didelis šuolis laisvai visuomenei", - sakė Nyke Slawik iš Žaliųjų partijos, viena iš dviejų translyčių asmenų įstatymų leidėjų Vokietijos Bundestage.

Pagal naująjį "apsisprendimo" įstatymą suaugusiam pareiškėjui pakaktų nueiti į vietos registro įstaigą ir oficialiuose dokumentuose tiesiog deklaruoti norimą pasikeitimą.

Translyčiai ar nebinariniai nepilnamečiai nuo 14 metų taip pat galėtų pasinaudoti supaprastinta procedūra, jei tam leistų jų tėvai ar teisėti globėjai.

Senoji procedūra yra "ne tik ilga ir brangi, bet ir labai žeminanti", - sakė Pausas.

"Gyvename laisvoje ir įvairialypėje visuomenėje, kuri daug kur jau yra pažengusi toliau nei mūsų įstatymai. Pats laikas pritaikyti teisinę sistemą prie visuomenės realijų", - pridūrė ji.

Vokietija šiuo klausimu atsilieka nuo kitų Europos šalių: Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje jau pripažįstamas savęs deklaravimas siekiant teisiškai pakeisti lyties statusą.

Tikimasi, kad koalicinė vyriausybė patvirtins naująjį teisės aktą iki metų pabaigos. Tuomet jį dar turės priimti parlamentas.

Pastaraisiais metais LGBTQ aktyvistai ir žmogaus teisių grupės ne kartą ragino Vokietiją modernizuoti "transseksualų įstatymą", o jo aspektus kritikavo net šalies Konstitucinis Teismas.

Socialdemokratų kancleris Olafas Scholzas (Olaf Scholz) ir jo partneriai valdžioje - žalieji ir liberalioji FDP - atėję į valdžią praėjusių metų gruodį pažadėjo panaikinti šį įstatymą.

Jie taip pat pažadėjo panaikinti prieštaringai vertinamą nacių laikų abortų įstatymą, kuriuo buvo ribojama gydytojų ir klinikų teikiama informacija apie abortus. Praėjusią savaitę parlamentas balsavo už šio įstatymo panaikinimą.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau