- 30.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 405 Peržiūros
- Komentarai
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys".
"Teisė gyventi savarankišką gyvenimą yra esminė visiems žmonėms", - Berlyne surengtoje spaudos konferencijoje sakė šeimos reikalų ministrė Lisa Paus.
Siūlomas įstatymas pakeistų 40 metų Vokietijoje galiojantį "transseksualumo įstatymą", pagal kurį prieš teisiškai pripažįstant vardą ir lytį, su kuriais jie tapatinasi, reikia kreiptis į teismą ir pateikti dvi ekspertų, dažniausiai psichoterapeutų, išvadas.
Oponentai jau seniai ragina atsisakyti šio teisės akto, nes pareiškėjai skundžiasi dėl sunkios administracinės naštos ir įkyrių asmeninių klausimų, įskaitant klausimus apie ankstesnį seksualinį elgesį.
Tai "mažas žingsnis biurokratijai, bet didelis šuolis laisvai visuomenei", - sakė Nyke Slawik iš Žaliųjų partijos, viena iš dviejų translyčių asmenų įstatymų leidėjų Vokietijos Bundestage.
Pagal naująjį "apsisprendimo" įstatymą suaugusiam pareiškėjui pakaktų nueiti į vietos registro įstaigą ir oficialiuose dokumentuose tiesiog deklaruoti norimą pasikeitimą.
Translyčiai ar nebinariniai nepilnamečiai nuo 14 metų taip pat galėtų pasinaudoti supaprastinta procedūra, jei tam leistų jų tėvai ar teisėti globėjai.
Senoji procedūra yra "ne tik ilga ir brangi, bet ir labai žeminanti", - sakė Pausas.
"Gyvename laisvoje ir įvairialypėje visuomenėje, kuri daug kur jau yra pažengusi toliau nei mūsų įstatymai. Pats laikas pritaikyti teisinę sistemą prie visuomenės realijų", - pridūrė ji.
Vokietija šiuo klausimu atsilieka nuo kitų Europos šalių: Belgijoje, Danijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje jau pripažįstamas savęs deklaravimas siekiant teisiškai pakeisti lyties statusą.
Tikimasi, kad koalicinė vyriausybė patvirtins naująjį teisės aktą iki metų pabaigos. Tuomet jį dar turės priimti parlamentas.
Pastaraisiais metais LGBTQ aktyvistai ir žmogaus teisių grupės ne kartą ragino Vokietiją modernizuoti "transseksualų įstatymą", o jo aspektus kritikavo net šalies Konstitucinis Teismas.
Socialdemokratų kancleris Olafas Scholzas (Olaf Scholz) ir jo partneriai valdžioje - žalieji ir liberalioji FDP - atėję į valdžią praėjusių metų gruodį pažadėjo panaikinti šį įstatymą.
Jie taip pat pažadėjo panaikinti prieštaringai vertinamą nacių laikų abortų įstatymą, kuriuo buvo ribojama gydytojų ir klinikų teikiama informacija apie abortus. Praėjusią savaitę parlamentas balsavo už šio įstatymo panaikinimą.
Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau