- 30.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 592 Peržiūrų
- Komentarai
JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.
Pagal šią politiką kai kurie ne meksikiečiai, neteisėtai patekę į Jungtines Valstijas per pietinę sieną, buvo siunčiami atgal į Meksiką laukti, kol jų imigracijos bylos bus išnagrinėtos teisme, o ne sulaikomi ar laikinai paleidžiami.
Nuo pat savo kadencijos pradžios J. Bidenas stengiasi panaikinti šią politiką, nes, jo teigimu, imigracijos klausimas sprendžiamas humaniškiau.
Migrantų gynėjai teigė, kad dėl šios politikos prieglobsčio prašytojai patenka į pavojingas sąlygas Meksikoje, nes perpildyti JAV teismai lėtai nagrinėja užsitęsusias bylas.
Ketvirtadienį Bideno administracijai palankus sprendimas buvo padalytas 5:4. Vyriausiasis teisėjas Johnas Robertsas prisijungė prie kolegos konservatoriaus Bretto Kavanaugh ir trijų liberalių teismo teisėjų.
Robertsas, kuris buvo daugumos nuomonės autorius, teigė, kad federaliniai imigracijos įstatymai leidžia vykdomajai valdžiai grąžinti prieglobsčio prašytojus į Meksiką, tačiau neįpareigoja jos tai daryti.
"Kongresas suteikė gretimos teritorijos grąžinimo įgaliojimus aiškiai diskrecinėmis sąlygomis", - teigiama nuomonėje.
Bideno bandymą nutraukti 2019 m. D. Trumpo įvestą politiką užginčijo respublikonų valdomų valstijų grupė, vadovaujama Teksaso.
Šios valstijos teigė, kad jo žingsnis pažeidžia JAV imigracijos įstatymus, nes verčia valdžios institucijas paleisti sulaikytus migrantus į JAV teritoriją. Jos taip pat teigė, kad Bideno pareigūnai nesilaikė tinkamos administracinės procedūros.
2021 m. rugpjūčio mėn. žemesnės instancijos teismas priėmė Bideno administracijai nepalankų sprendimą, o byla galiausiai atsidūrė šalies aukščiausiajame teisme.
Iš pradžių Aukščiausiasis Teismas tiesiog atsisakė įšaldyti žemesnės instancijos teismo sprendimą, priversdamas administraciją iš naujo pradėti vykdyti politiką, oficialiai vadinamą Migracijos apsaugos protokolais (MPP), o ji toliau tęsė apeliacinio skundo nagrinėjimą.
Amerikos imigracijos tarybos duomenimis, nuo politikos pradžios 2019 m. sausio mėn. iki jos sustabdymo valdant J. Bidenui į Meksiką buvo išsiųsta beveik 70 000 žmonių.
Nuo pastarojo jos atnaujinimo pagal šią programą buvo išsiųsta atgal kur kas mažiau migrantų.
J. Bidenui einant prezidento pareigas, kiekvieną mėnesį pasienyje buvo sulaikyta ir išsiųsta atgal daugiau kaip 200 000 žmonių, bandžiusių nelegaliai patekti į šalį, pagal MPP arba pagal atskirą su Kovidu susijusią politiką, pagal kurią žmonės blokuojami pasienyje.
Nelegalus sienos kirtimas dažnai yra pavojingas tiek dėl fizinių sąlygų regione, tiek dėl netinkamo prekeivių žmonėmis elgesio. Šią savaitę 53 žmonės mirė, kai buvo sukrauti į vilkiko priekabą be oro kondicionieriaus, kuri vėliau buvo palikta San Antonijuje, Teksaso valstijoje.
Amerikos pilietinių laisvių sąjunga pagyrė ketvirtadienį priimtą teismo sprendimą.
"Aukščiausiasis Teismas teisingai atmetė melagingą argumentą, kad ši žiauri politika yra privaloma pagal įstatymus", - sakė ACLU Imigrantų teisių projekto atstovė Džudi Rabinovic (Judy Rabinovitz).
Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau