Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 30

JAV Aukščiausiasis Teismas leido Bidenui nutraukti Trumpo laikų imigracijos taisyklę

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį suteikė prezidento Joe Bideno (Joe Biden) administracijai žalią šviesą nutraukti vadinamąją "pasilik Meksikoje" politiką, kurią įvedė Donaldas Trumpas (Donald Trump), įgyvendindamas savo griežtą požiūrį į imigraciją.

Pagal šią politiką kai kurie ne meksikiečiai, neteisėtai patekę į Jungtines Valstijas per pietinę sieną, buvo siunčiami atgal į Meksiką laukti, kol jų imigracijos bylos bus išnagrinėtos teisme, o ne sulaikomi ar laikinai paleidžiami.

Nuo pat savo kadencijos pradžios J. Bidenas stengiasi panaikinti šią politiką, nes, jo teigimu, imigracijos klausimas sprendžiamas humaniškiau.

Migrantų gynėjai teigė, kad dėl šios politikos prieglobsčio prašytojai patenka į pavojingas sąlygas Meksikoje, nes perpildyti JAV teismai lėtai nagrinėja užsitęsusias bylas.

Ketvirtadienį Bideno administracijai palankus sprendimas buvo padalytas 5:4. Vyriausiasis teisėjas Johnas Robertsas prisijungė prie kolegos konservatoriaus Bretto Kavanaugh ir trijų liberalių teismo teisėjų.

Robertsas, kuris buvo daugumos nuomonės autorius, teigė, kad federaliniai imigracijos įstatymai leidžia vykdomajai valdžiai grąžinti prieglobsčio prašytojus į Meksiką, tačiau neįpareigoja jos tai daryti.

"Kongresas suteikė gretimos teritorijos grąžinimo įgaliojimus aiškiai diskrecinėmis sąlygomis", - teigiama nuomonėje.

Bideno bandymą nutraukti 2019 m. D. Trumpo įvestą politiką užginčijo respublikonų valdomų valstijų grupė, vadovaujama Teksaso.

Šios valstijos teigė, kad jo žingsnis pažeidžia JAV imigracijos įstatymus, nes verčia valdžios institucijas paleisti sulaikytus migrantus į JAV teritoriją. Jos taip pat teigė, kad Bideno pareigūnai nesilaikė tinkamos administracinės procedūros.

2021 m. rugpjūčio mėn. žemesnės instancijos teismas priėmė Bideno administracijai nepalankų sprendimą, o byla galiausiai atsidūrė šalies aukščiausiajame teisme.

Iš pradžių Aukščiausiasis Teismas tiesiog atsisakė įšaldyti žemesnės instancijos teismo sprendimą, priversdamas administraciją iš naujo pradėti vykdyti politiką, oficialiai vadinamą Migracijos apsaugos protokolais (MPP), o ji toliau tęsė apeliacinio skundo nagrinėjimą.

Amerikos imigracijos tarybos duomenimis, nuo politikos pradžios 2019 m. sausio mėn. iki jos sustabdymo valdant J. Bidenui į Meksiką buvo išsiųsta beveik 70 000 žmonių.

Nuo pastarojo jos atnaujinimo pagal šią programą buvo išsiųsta atgal kur kas mažiau migrantų.

J. Bidenui einant prezidento pareigas, kiekvieną mėnesį pasienyje buvo sulaikyta ir išsiųsta atgal daugiau kaip 200 000 žmonių, bandžiusių nelegaliai patekti į šalį, pagal MPP arba pagal atskirą su Kovidu susijusią politiką, pagal kurią žmonės blokuojami pasienyje.

Nelegalus sienos kirtimas dažnai yra pavojingas tiek dėl fizinių sąlygų regione, tiek dėl netinkamo prekeivių žmonėmis elgesio. Šią savaitę 53 žmonės mirė, kai buvo sukrauti į vilkiko priekabą be oro kondicionieriaus, kuri vėliau buvo palikta San Antonijuje, Teksaso valstijoje.

Amerikos pilietinių laisvių sąjunga pagyrė ketvirtadienį priimtą teismo sprendimą.

"Aukščiausiasis Teismas teisingai atmetė melagingą argumentą, kad ši žiauri politika yra privaloma pagal įstatymus", - sakė ACLU Imigrantų teisių projekto atstovė Džudi Rabinovic (Judy Rabinovitz).

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau