Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 30

Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme

Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Demokratų partijos prezidento Joe Bideno paskirtas 51 metų moters paskyrimas reiškia, kad pirmą kartą per 233 metus aukščiausiame šalies teisme daugumą sudaro ne baltieji vyrai.

Nors jos patvirtinimas yra svarbus įvykis, jis nepakeis 6-3 konservatyviųjų daugumos teisme, kuris sulaukė kritikos dėl neseniai priimtų sprendimų, kuriais buvo išplėsta teisė nešiotis ginklą ir panaikintos teisės į abortus.

Džekson per trumpą ketvirtadienio ceremoniją kalbėjo tik duodama priesaiką.

Per įtemptą ir kartais žiaurų tvirtinimo procesą ji sulaukė trijų Senato respublikonų paramos, todėl J. Bidenas 53-47 balsais pritarė savo pirmajam kandidatui į Aukščiausiojo Teismo teisėjus.

Džekson prisaikdinimas yra svarbus momentas J. Bidenui, kuris devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose vadovavo Senato teismų komitetui, o tai reiškia, kad jam tenka precedento neturintis išskirtinumas - ir paskirti Aukščiausiojo Teismo teisėją, ir prižiūrėti jo skyrimą.

Paskyrimas suteikia jo administracijai galimybę pakeisti pastarųjų mėnesių blogų naujienų virtinę, o J. Bideno apklausų reitingai vis dar nesiekia 40 proc., nes prieš lapkritį įvyksiančius vidurio kadencijos rinkimus infliacija sparčiai auga.

Svarbiausia, kad tai leido J. Bidenui parodyti juodaodžiams rinkėjams, kurie išgelbėjo jo žlungančią 2020 m. pirminių rinkimų kampaniją, kad jis gali jiems padėti.

42 dienų patvirtinimas buvo vienas trumpiausių istorijoje, nors ir ilgesnis nei užtruko paskutinės Donaldo Trumpo prezidentavimo metu pasirinktos teisėjos Amy Coney Barrett paskyrimas į teismą.

Būdamas galutinis žodis visuose civiliniuose ir baudžiamuosiuose teisiniuose ginčuose, taip pat Konstitucijos sergėtojas ir aiškintojas, Aukščiausiasis Teismas siekia užtikrinti vienodą teisingumą pagal įstatymą.

Šiuo metu keturi iš devynių narių teismo teisėjų yra moterys, todėl šis teismas yra įvairiapusiškiausias istorijoje - nors visos jos mokėsi elitinėse Harvardo arba Jeilio teisės mokyklose.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau