Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Birželio » 29

Riaušių dieną D. Trumpas griebė už vairo, kad galėtų važiuoti į Kapitolijų: Baltųjų rūmų padėjėjas

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donald Trump) bandė atimti vairą iš savo Slaptosios tarnybos limuzino vairuotojo, norėdamas prisijungti prie minios, kuri žygiavo prie JAV Kapitolijaus, antradienį liudijo vienas iš jo administracijos vyriausiųjų padėjėjų.

D. Trumpas įsėdo į savo automobilį po to, kai 2021 m. sausio 6 d. kreipėsi į savo šalininkus mitinge prie Baltųjų rūmų, Kongreso komisijai sakė Cassidy Hutchinson, ir jam buvo pasakyta, kad jis negali būti su savo šalininkais, kurie rinkosi prieš protestą, peraugusį į mirtiną sukilimą.

"Aš esu prakeiktas prezidentas, nuveskite mane dabar į Kapitolijų", - sakė D. Trumpas, pasak K. Hutchinson, kuri teigė, kad šią istoriją jai perdavė kitas administracijos pareigūnas.

Baltųjų rūmų patarėjas Patas Cipollone'as (Pat Cipollone) išreiškė teisinį susirūpinimą dėl D. Trumpo eisenos į Kapitolijų kartu su jo šalininkais, sakė Hutchinson.

"Jei tai padarysime, būsime apkaltinti visais įmanomais nusikaltimais", - Hutchison prisiminė Cipollone'o perspėjimą.

Hutchinsonas, buvęs aukščiausio rango Baltųjų rūmų patarėjas, turintis unikalią prieigą prie D. Trumpo ir Vakarų sparno vidaus darbo, liudijo birželio šeštajame Atstovų Rūmų komiteto, tiriančio išpuolį prieš JAV Kapitolijų, posėdyje.

Dirbusi D. Trumpo personalo vadovo Marko Meadowso (Mark Meadows) vykdančiąja padėjėja, ji buvo pagrindinė figūra Baltuosiuose rūmuose praėjusių metų sausio 6 d. sukilimo laikotarpiu.

Viename iš sprogstamiausių iki šiol vykusių klausymų liudijimų Hutchinson teigė, kad Trumpas ir kai kurie jo vyriausieji leitenantai prieš išpuolį žinojo apie smurto galimybę - tai prieštarauja teiginiams, kad išpuolis buvo spontaniškas ir niekaip nesusijęs su administracija.

Dalykai gali tapti realūs

Hutchinson sakė prisimenanti, kad likus keturioms dienoms iki sukilimo jos viršininkas pasakė: "Sausio 6 d. gali būti labai blogai, labai blogai".

Pasak jos, Hutchinson ieškojo Meadowso po susitikimo Baltuosiuose rūmuose, kuriame dalyvavo Trumpo advokatas Rudy Giuliani.

Jiems einant į Giulianio automobilį, jis jos paklausė, ar ji "jaudinasi" dėl sausio 6 d., liudijo ji.

Kai ji paklausė, kas vyks tą dieną, Hutchinson liudijo, kad Giuliani "atsakė kažką panašaus į tai, kad "mes važiuojame į Kapitolijų", - sakė Hutchinson.

"Bus puiku. Ten bus prezidentas. Jis atrodys galingai. Jis bus su nariais. Jis bus su senatoriais. Pasikalbėkite apie tai su vadovu. Pasikalbėkite apie tai su vadovu. Jis apie tai žino".

Ji liudijo, kad Meadowsui papasakojo, ką sakė Giulianis.

"Jis nepakėlė akių nuo telefono ir pasakė kažką panašaus į tai: "Daug kas vyksta, Cass, bet aš nežinau. Sausio 6 d. reikalai gali pasidaryti labai, labai blogi", - per posėdį pasakojo Hutchinson.

"Kai išgirdau Rudy nuomonę apie sausio 6 d., o paskui Marko atsakymą, tai buvo pirmoji akimirka, kai prisimenu, kad išsigandau ir sunerimau dėl to, kas gali nutikti sausio 6 d.", - pridūrė ji.

Hutchinson sakė komitetui, kad artėjant sausio 6 d. ji girdėjo Baltuosiuose rūmuose aptarinėjamus kraštutinių dešiniųjų grupių "Oath Keepers" ir "Proud Boys" pavadinimus.

Meadowsas ir Trumpas žinojo apie smurto galimybę, įskaitant tai, kad Trampą remiančios minios nariai buvo ginkluoti, kai tą dieną susirinko Elipsėje, sakė Hutchinson.

Reakcijos stoka

Kai ji pasakė Meadowsui, kad prasidėjo smurtas, Meadowsas "beveik nereagavo", sakė Hutchinson.

Komiteto pirmininko pavaduotoja Liz Cheney sakė, kad komitetas gavo policijos pranešimus, jog D. Trumpo mitinge Elipsėje dalyvavę žmonės turėjo peilių, "Taser", pipirinių purškiklių ir bukų daiktų, kurie galėjo būti panaudoti kaip ginklai.

Per posėdį atkurti policijos perduodami įrašai parodė, kad kiti asmenys, buvę už mitingo ribų, turėjo šaunamųjų ginklų, įskaitant pusiau automatinius šautuvus AR-15.

M. Hutchinson jau yra tapusi kelių sensacingų atskleidimų šaltiniu: ji pasirodė vaizdo įrašuose duotuose parodymuose dviejuose ankstesniuose klausymuose ir įsimintinai įvardijo grupę Atstovų Rūmų respublikonų, kurie po smurto siekė D. Trumpo malonės.

Ji taip pat palaikė ryšius su pareigūnais kovojančioje Džordžijos valstijoje, kur D. Trumpas liūdnai pagarsėjusiu telefono skambučiu, dėl kurio pradėtas baudžiamasis tyrimas, spaudė pareigūnus "surasti" pakankamai balsų, kad įveiktų Bideno pergalės persvarą.

Būtent Hutchinson, anot CNN, pasakė pasirinktam komitetui, kad Trumpas išreiškė pritarimą riaušininkų prie Kapitolijaus skanduotėms "pakarti Mike'ą Pence'ą" - šis teiginys buvo vienas iš daugelio akis badančių teiginių, nuskambėjusių per birželio 9 d. vykusį įžanginį posėdį.

Pats Meadowsas atsisakė duoti parodymus komisijai nuo tada, kai ankstyvuoju tyrimo etapu perdavė tūkstančius trumpųjų žinučių ir kitų dokumentų.

Atstovų Rūmai gruodžio mėn. pripažino Meadowsui nepagarbą teismui, tačiau Teisingumo departamentas nusprendė jam nepateikti kaltinimų.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau