Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Žmonės » 2024 » Lapkričio » 3

Trumpų šeimos imperija: nuo Frederiko iki Donaldo Trumpų

Trumpų šeimos imperija: nuo Frederiko iki Donaldo Trumpų

Trumpų šeima – tai garsi ir įtakinga dinastija, kurios šaknys siekia XIX a. pab. ir kurios istorija kupina neįtikėtinos verslo sėkmės, rizikų ir drąsių sprendimų. Frederiko Trumpo, Donaldo Trumpo senelio, gyvenimo kelias rodo ne tik verslumo dvasią, bet ir gebėjimą paversti iššūkius galimybėmis.

Trumpų šeima yra viena garsiausių ir įtakingiausių Jungtinėse Valstijose. Labai senų pinigų atstovai imperiją pradėjo kurti prieš pusantro šimto metų, kai 45-ojo prezidento senelis atvyko į būsimųjų Jungtinių Valstijų krantus. Visi Trumpai įrodo, kad gebėjimas uždirbti pinigus yra jų kraujyje. Jie turėjo charakterį, verslumo dvasią ir sumanumą - visa tai, kas leidžia ne tik išleisti ankstesnės kartos uždirbtus pinigus, bet ir juos padauginti.

Frederikas (Frederick) Trumpas: Užkariauti Ameriką.

Frederikas Trumpas su žmona. / Nuotrauka: history.com

Trumpų karta prasideda nuo vyro, vardu Frederikas Trumpas (Frederick Trump). Tai 45-ojo JAV prezidento ir dabartinio kandidato į pagrindinį postą Donaldo Trumpo senelis. Frydrichas užaugo mažame Vokietijos kaimelyje vyndarių šeimoje. Nuo pat mažens jis puikiai suprato, kad savo didelių gyvenimo planų negalės įgyvendinti gimtojoje šalyje. Ir kai jam buvo 16 metų, po 12 dienų jis sėdo į lėktuvą ir jau primygtinai reikalavo sau visiškai naujo krašto.

Frydrichas turėjo galutinį tikslą - tapti turtingu, o pakeliui į savo svajonę jis buvo pasirengęs viskam. Jam tapo žinoma, kad netoli Sietlo yra naujas aukso ieškotojų kaimelis, o pasak gandų, investuoti į jį teko pačiam Rokfeleriui. Vien šios pavardės paminėjimo pakako, kad būsimasis milijonierius Frederikas Trampas suprastų, jog laikas veikti. Jis neketino tapti aukso kasėju, bet pasuko visai kitu keliu. Trumpas nusprendė netoliese pastatyti pirmąjį viešbutį. Jis greitai suprato, kad į miestą plūstels labai daug žmonių ir jiems reikės kur nors gyventi. Pradedančiajam nekilnojamojo turto vystytojui tai buvo neįtikėtinai sėkmingas projektas.

Patyręs sėkmę, Frydrichas Trampas nusprendė judėti toliau. Apsiriboti vienu viešbučiu jam buvo per maža, todėl jis bandė ieškoti naujų pelno šaltinių.

XIX a. pabaiga pasižymėjo tuo, kad aukso karštinė pasiekė Aliaską. F. Trumpas iš karto suprato, kad tai aukso kasyklos jo verslui, ir persikėlė į Benneto miestelį, kuris buvo pakeliui į aukso kasyklas. Šiuo keliu vyko aktyvus aukso ieškotojų judėjimas, todėl jis ten pastatė restoraną ir viešbutį, kurie labai greitai pakilo į populiarumo viršūnę.

Praėjus kuriam laikui, Trumpo verslas pamažu augo. Tačiau vieną dieną jis išgirdo, kad netoli Beneto tiesiamas naujas geležinkelis. Tai reiškė, kad jo verslas netrukus sunyks, nes klientai išvyks.

Tačiau Trampas buvo ne tik verslininkas, bet ir mėgėjas rizikuoti, todėl priėmė drąsų sprendimą. Fredas pastatė savo viešbutį ant baržos ir leido jai plaukti upe geležinkelio stoties link. Kai traukinys su žmonėmis atvažiavo į miestą, viešbutis išskėstomis rankomis laukė miesto svečių. Nereikia nė sakyti, kad Frydrichas labai greitai sulaukė milžiniškos sėkmės.

Kai Frydrichas atsistojo jau kaip šeimos vyras, jis nusprendė išplėsti savo interesų ratą ir nukreipė žvilgsnį į Niujorką. Ten Trampas pradėjo pristatinėti namus turtingiems priemiesčių gyventojams ir būtent Naujojo pasaulio širdyje jo pavardė nuskambėjo viešumoje.

Fredas Trumpas - iš griuvėsių uždirbti pinigus

Fredas Trumpas. / nuotrauka: Getty Images

Trumpų dinastijos įkūrėjo gyvybę atėmė 1918 m. siautėjusi ispanų karštinė. Kai Frederiko nebeliko, jo sūnui Fredui buvo vos 12 metų. Jis buvo per jaunas, o ant jo pečių jau buvo užgulęs atsakomybės ne tik už šeimą, bet ir už tėvo verslą svoris.

Fredo Trumpo vaikystė buvo labai trumpa. Žmonės, kuriems tenka užaugti tokiame amžiuje, arba užkopia labai aukštai, arba palūžta. Fredo Trumpo atveju nutiko pirmasis atvejis. Tačiau su Frederiko sūnumi negalėjo būti kitaip.

Fredas Trampas buvo puikaus charakterio žmogus. Jis pasižymėjo apsukrumu, rankena ir pavydėtina tvirtybe. Būtent šiais bruožais išsiskiria Trumpų šeimos galvos. Būdamas vos 17 metų, jis jau buvo pasistatęs pirmąjį namą, jį pardavęs pradėjo statyti kitą. Pardavimas po pardavimo ir Fredas sugebėjo plėtoti verslą, kuris ilgainiui pradėjo nešti gerą pelną.

XX a. 30-ieji metai Jungtinėms Valstijoms buvo labai sunkūs, tai buvo Didžiosios depresijos laikotarpis. Nukentėjo ne tik paprasti žmonės, bet ir įmonės. Ypač sunkiai ji paveikė nekilnojamojo turto plėtotojus: viena po kitos bankrutavo statybų bendrovės. Tačiau Trampai mokėjo įžvelgti galimybių užsidirbti pinigų ir tuose dalykuose, kurie kitiems atrodė katastrofa.

1934 m. bankrutavo viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtotojų „Lehrenkraus & Co“. Tada Trumpas nuėjo į teismą, kuriame buvo nagrinėjama byla. Jis jau turėjo planą, jį labai domino tik vienas bendrovės turtas: jis norėjo gauti į rankas hipotekos paskolų aptarnavimo skyrių.

Nuo Didžiosios depresijos šalis buvo aprimusi, žmonės negalėjo mokėti paskolų už įsigytus namus. O jei jie negalėdavo įvykdyti sutartinių įsipareigojimų, būtent šis departamentas atimdavo iš jų turtą, todėl Trampui buvo labai svarbu jį gauti.

Tačiau pasiekti tikslą buvo nelengva, todėl Fredas griebėsi apgaulės. Jis teigė esąs rimtas Bruklino nekilnojamojo turto brokeris, trijuose langeliuose melavo apie savo darbo patirtį ir gerokai pagražino jo pastatytų pastatų skaičių. Fredas Trampas sugebėjo daryti tai, ko nesugeba dauguma žmonių: jis mokėjo įtikinti ir turėjo prigimtinę charizmą, kuri leido jam eiti į priekį ir gauti tai, ko norėjo.

Fredas Trumpas sugebėjo įsirašyti į Amerikos istoriją. Vienas didžiausių jo pasiekimų buvo Federalinės būsto administracijos vadovo postas. Šią įstaigą 30-aisiais metais įsteigė prezidentas Franklinas Ruzveltas, kad užtikrintų viduriniajai klasei įperkamą būstą. Paprasčiau tariant, pinigai buvo skiriami didžiausiems vietos vystytojams naujiems pastatams statyti. Ir didžiausios sumos, kaip galima nuspėti, atiteko Trumpo įmonei. Tačiau reikia jam pripažinti: jis dirbo ne tik dėl kiekybės, bet ir dėl kokybės. Naujų butų savininkai buvo patenkinti savo būstais. Būtent šį Fredo Trumpo biografijos epizodą galima laikyti šios šeimos imperijos gimimo pradžia.

Donaldas Trumpas

Donaldas Trumpas. / nuotrauka: Getty Images

Šiuo metu garsiausias Trumpų dinastijos atstovas yra dabartinis šeimos galva - 45-asis prezidentas Donaldas Trumpas. Jis yra ryški, charizmatiška ir labai dviprasmiška asmenybė.

Vaikystės metus Donaldas Trumpas praleido prabangiame dvare, todėl nuo mažens žinojo, kas yra prabangus gyvenimas. Tačiau jo tėvas nebuvo iš tų žmonių, kurie savo vaikams suteikia bebaimę egzistenciją visam likusiam gyvenimui. Fredas niekada nebūtų leidęs savo vaikams lengvabūdiškai elgtis ir vesti ištaigingo gyvenimo būdo.

Fredas Trumpas tikėjo, kad pasaulyje yra tik 2 tipų žmonės: laimėtojai ir pralaimėtojai. Jis įskiepijo savo vaikams, kad jie privalo būti pirmieji ir geriausi.

Nuo pat vaikystės Donaldas suprato, kad, norint pasiekti sėkmę, reikia būti stipriam. Jis žinojo, kad visi tikisi jo nesėkmės, todėl neatsipalaidavo ir siekė pergalės. Jis dėjo visas pastangas, kad atitiktų aukštus tėvų standartus. Tačiau kartais jam buvo nelengva susidoroti su šia užduotimi.

Donaldas Trumpas su savo tėvais. / nuotrauka: Getty Images

Berniukas išsiskyrė maištingu charakteriu. Mokydamasis vietinėje Kvinso mokykloje, jis dažnai likdavo po pamokų dėl blogo elgesio.

Jo tėvas buvo nepatenkintas tokia sūnaus drausme. Laiškai iš mokyklos ir atsiskaitymo lapeliai su blogais pažymiais privertė jį priimti sprendimą, kuris vėliau padarė įtaką jo sūnui Donaldui.

Fredas laiku suprato, kad jo sūnui nepavyks sėkmingai mokytis įprastoje vidurinėje mokykloje. Todėl po 7 klasės išsiuntė jį į privačią internatinę mokyklą „Niujorko karo akademiją“.

Tai buvo tikras žingsnis iš jo komforto zonos. Donaldas, kuris buvo įpratęs gyventi dideliame dvare su aptarnaujančiu personalu, visai nebuvo pasirengęs mokytis internate, kur neturėjo nieko iš įprasto gyvenimo: nei tarnų, nei pramogų, nei laisvės.

Donaldas buvo nepaprastai nusivylęs, kol sutiko karo vadą Tedą Dobiasą. Tada jaunasis Trumpas suprato, kad tarnų trūkumas nėra tokia didelė problema. Kariuomenės vadas buvo griežtas vyras, garsėjęs žiauriais auklėjimo metodais. Trylikametis maištininkas negalėjo kovoti su tokiu žmogumi ir greitai tai suprato.

Nepaisant blogo elgesio, Donaldas buvo labai protingas ir iš karto suprato, kad nepaklusnumo strategija su tokiu žmogumi nepadės. Taigi vaikinas nusprendė žaisti pagal vado taisykles. Donaldas darė viską, ko iš jo buvo reikalaujama, ir kažkuriuo metu pradėjo pastebėti, kad jam patinka sistemos, kurioje gyveno, skonis. Jam ėmė patikti disciplina, tačiau labiausiai jį traukė mintis, kad šiandien drausminami žmonės rytoj gaus naujoką, kuriam vadovaus.

Donaldas Trumpas. / Nuotrauka: Getty Images

Jo tėvas priėmė geriausią sprendimą Donaldo gyvenime, suteikdamas jam galimybę studijuoti karo akademijoje. Ji būsimajam milijardieriui tapo tikra gyvenimo mokykla. Ten jaunasis Donaldas suprato, kad sėkmingi žmonės vis dėlto skiriasi nuo nevykėlių, ir suprato, kad pastaraisiais jis neketina būti.

1963 m. Donaldas grįžo į Niujorką ir jam teko garbė vadovauti kasmetiniam Kolumbo dienos paradui. Su neįtikėtino pasididžiavimo jausmu jis ėjo per miesto centrą ir galvojo tik apie viena: jis viską įrodė savo tėvui.

Donaldas išvyko studijuoti į Fordamo universitetą, bet kiek vėliau perėjo į prestižinę Whartono verslo mokyklą.

Donaldas Trumpas labai skyrėsi nuo savo bendraamžių: neturėjo žalingų įpročių, nesilankė vakarėliuose ir laikėsi atokiau nuo kolektyvo. Jis visiškai kitaip nei jo bendraamžiai žiūrėjo į pasaulį, jau turėjo tikslų ir nenorėjo gaišti laiko dalykams, kurių jam nereikia.

Nieko apie Donaldo Trumpo biografiją nežinantys žmonės mano, kad jis buvo vyriausias sūnus ir todėl tapo šeimos galva, tačiau tai netiesa. Donaldas turi vyresnį brolį Fredį Trumpą jaunesnįjį. Tačiau jam nepavyko tapti vertu tėvo įpėdiniu. Jis turėjo vieną projektą, kuris žlugo, tačiau prarasti pinigai nieko nereiškė. Fredžio jaunesniojo reakcija į netektį buvo daug iškalbingesnė. Tėvas matė, kad sūnus labai jaudinosi dėl pirmosios nesėkmės, tačiau jis jo neužjautė, o įžvelgė tik vieną dalyką: sūnus buvo per silpnas. Bendrovė negalėjo juo pasitikėti, todėl Donaldas Trumpas turėjo progą įrodyti savo vertę ir ją išnaudojo iki galo.

Pirmasis asmeninis Donaldo Trumpo projektas buvo 42-osios gatvės pastato Manhatane renovacija. Jis buvo parduodamas, nes ankstesnis savininkas turėjo finansinių problemų. Donaldas suprato, kad atėjo laikas veikti.

Štai čia ir prasidėjo sunkiausioji dalis: jis turėjo visus įtikinti, kad gali įgyvendinti tokio masto projektą. Bet kaip jis galėjo tai padaryti neturėdamas pakankamai pinigų ir ryšių? Jis nusprendė rizikuoti. Pagrindiniai dinastijos lyderio skiriamieji bruožai - charizma ir gebėjimas pagražinti, o Donaldo atveju - meluoti.

Donaldas Trumpas. / nuotrauka: Getty Images

D. Trumpas atvyko į „Penn Central“, kuriai tuo metu priklausė pastatas, ir pasakė, kad susitarė su korporacija „Hyatt Hotels“ dėl naujo viešbučio statybos. Susitarimo nebuvo, bet įtikinamumas suveikė. Tada Trumpas atėjo į „Hyatt Hotels Corporation“ ir pasakė, kad naudojasi „Penn Central“ nuosavybe, ir bendrovė su juo sutiko. Būsimoji Amerikos verslo žvaigždė apsuko visus aplink pirštą ir pagaliau gavo tai, ko norėjo.

Toliau reikėjo gauti lėšų, Traumpas atėjo į banką ir pasitikinčiu veidu pasakė, kad JAV vyriausybė jam suteikė mokestinių lengvatų. Tačiau, paties Donaldo Trumpo nuostabai, šį kartą planas nepavyko. Tačiau jis nepasidavė ir čia į pagalbą atėjo jo tėvo ryšiai, kuris draugavo su Niujorko meru. Dėl to Donaldas gavo išmokų iš vyriausybės.

Miestas jaunajam kūrėjui iškėlė vieną rimtą sąlygą: prieš gaunant išmokas reikėjo pateikti dokumentą, įrodantį susitarimą su „Penn Central“ dėl pastato pirkimo, ir Trumpas šias sąlygas įvykdė. Jis atsiuntė sutartį, bet, atrodo, jo dokumentai nebuvo kruopščiai patikrinti, nes niekas net nepastebėjo, kad paskutiniame puslapyje yra Donaldo parašas. Iš tikrųjų Trumpas išsiuntė suklastotą dokumentą, bet jis suveikė. Dėl to Niujorko gatvėse atsirado vienas garsiausių viešbučių „Grand Hyatt New York“.

Šis Donaldo Trumpo biografijos puslapis dar kartą įrodo, koks talentingas ir drąsus nei žmogus jis iš tikrųjų yra. Jis išradingas ir linkęs veikti nestandartiškai, apeiti įstatymus ir eiti iki galo.

Donaldas ir Fredas Trampai. / nuotrauka: Getty Images

Donaldas Trumpas labai norėjo įsirėžti į niujorkiečių atmintį. Jis nusprendė pastatyti pastatą, kuris taptų jo simboliu: 1983 m. buvo baigtas statyti didingiausias jo 58 aukštų dangoraižis „Trump Tower“, atspindintis patį Donaldą Trumpą.

Donaldas Trumpas neapsiribojo vien Niujorku. Netrukus jis ėmėsi statyti kazino Atlantik Sityje.

Daugelis žmonių D. Trumpą vadina narcizu ir egocentriku, o šios savybės puikiai atitinka tai, ką jis daro: jis aktyviai užsiima savo asmenybės puoselėjimu. Nuo pat praėjusio amžiaus pradžios, padedamas žiniasklaidos, jis nuolat save įtvirtina. Jis yra sėkmingas žmogus, milijardierius, verslininkas ir savamokslis buvęs prezidentas, mėgsta būti dėmesio centre ir mėgaujasi tuo, kad jį pastebi spauda.

D. Trumpas norėjo, kad Amerika apie jį kalbėtų, ir darė viską, kad tai pasiektų. Žurnalistai iš „Forbes“, „New York Times“ ir „Wall Street“ dabar prisimena, kad jis dažnai pats jiems skambindavo ir siūlydavo papasakoti apie save. Jis norėjo vieno - paversti savo vardą prekės ženklu, ir tai dar vienas tikslas, kurį jam pavyko pasiekti.

Jo versle buvo pakilimų ir nuosmukių, sunkių laikotarpių, tačiau per tą laiką jis rašė knygas, vaidino laidose ir vien jo vardas nuolat nešė pajamas.

Donaldas Trumpas yra dviprasmiška asmenybė, jis yra iš tų žmonių, kuriuos galima arba mylėti, arba nekęsti. Abejingai jo vertinti tiesiog neįmanoma. D. Trumpas nuėjo unikalų kelią, kurį vargu ar kas nors pakartos.

Nors Donaldas Trumpas vis dar yra ryški figūra, šiuo metu jis susiduria su teisiniais iššūkiais ir politinėmis kovomis, tačiau Trumpų šeimos palikimas ir toliau daro įtaką JAV verslo pasauliui.

Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
2 Anonymously • 11:00, 03.11.2024
Įdomus, istorinis straipsnis....
avatar
0
1 Paranormal • 10:33, 03.11.2024
Ar žinote, kaip prasidėjo viena įtakingiausių šeimų istorija Amerikoje? Susipažinkite su Trumpų šeimos kelione nuo mažos vokiečių kaimo iki didelių verslo imperijų!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.08.2019 laikas 13:22 Receptai Purios bandelės su aguonomis: besvorė minkšta tešla ir įdaro gausa

Bandelės su aguonomis – mėgstamas kepinys, kuris iškart sukelia kažkokius malonius vaikystės prisiminimus, perkelia į močiutės virtuvę ir verčia šypsotis. Ir niekur tokio skanėsto nenusipirksi, kad tešla būti orinė ir min...

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 11:49 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo slogos

Sloga liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo slogos, receptai nuo slogos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, slogos gydymas, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:51 Receptai Liaudiški patarimai gerklės gydymui

Gerklės ligos liaudies medicinoje, liaudiški patarimai gerklės gydymui, gerklės ligos, gerklė, gerklės gydymas, gerklės skausmas, receptai gerklei, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 22:31 Meilės transformacija: kaip vyras keičiasi, kai įsimyli
Meilė – tai jausmas, kuris transformuoja ne tik mūsų emocijas, bet ir elgesį. Kai vyras įsimyli, jis dažnai nustemba, kaip pasikeičia jo vertinimai ir prioritetai. Šis straipsnis nagrinėja, kaip meilė keičia vyrų požiūrį į moterų elgesį, ir kokius da...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau