Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 1

Billas Gatesas užsitikrino teisinį patvirtinimą pirkti didžiulį plotą geriausios Šiaurės Dakotos žemės

Milijardierius Billas Gatesas (Bill Gates) užsitikrino teisinį patvirtinimą dėl prieštaringai vertinamo geriausios žemės ūkio paskirties žemės pirkimo Šiaurės Dakotoje, nepaisant valstijos gyventojų pasipiktinimo. 

B. Gateso įmonė "Red River Trust" už 13,5 mln. dolerių įsigijo 2 100 akrų žemės valstijoje.

Valstijos generalinis prokuroras Drew Wrigley (Drew Wrigley), kuris domėjosi žemės pardavimu, trečiadienį paskelbė laišką, kuriame teigiama, kad sandoris yra teisėtas, nes atitinka archajišką ūkininkavimo prieš korporacijas įstatymą.

Apie tai praneša "Mail Online": Pagal depresijos laikų įstatymą korporacijoms ar ribotos atsakomybės bendrovėms draudžiama turėti žemės ūkio paskirties žemės ar rančų žemės, tačiau atskiriems fondams leidžiama turėti žemės, jei ji išnuomojama ūkininkams, ką Gatesas ir ketina padaryti.

Gatesas yra didžiausias privatus dirbamos žemės savininkas Amerikoje, tyliai sukaupęs apie 270 000 akrų dešimtyse valstijų, kaip teigiama praėjusių metų "Land Report 100" leidime, kuriame kasmet apžvelgiami didžiausi šalies žemės savininkai.

Tačiau milijardieriaus valdos sudaro tik apie vieną procentą iš beveik 900 mln. visų JAV ūkių hektarų.

Žemės pirkimas Šiaurės Dakotoje sukėlė teisinių klausimų ir susirūpinimą, kad itin turtingi žemės savininkai nepritaria valstijos vertybėms.

V. Gateso įmonė "Red River Trust" iš turtingų Šiaurės Dakotos šiaurės rytų bulvių augintojų "Campbell Farms" įsigijo 13,5 mln. dolerių vertės žemės dviejose apygardose.

Sandorio metu buvo parduota apie 2100 akrų žemės, pranešė "AgWeek". 

Įdomus žingsnis - vasario mėnesį Kempbelų šeima Šiaurės Dakotos valstijos sekretoriui pateikė partnerystės pavadinimo sertifikatą, kuriame savo ūkininkavimo veiklą pavadino "Red River Trust" - tokiu pat pavadinimu kaip ir Geitso įmonė. 

Tačiau Gateso firmos advokatas parašė generalinei prokuratūrai, kad Kempbelų firma užregistravo pavadinimą be jo žinios.

Kempbeliai iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti. 

Šiaurės Dakotos žemės ūkio komisaras respublikonas Dougas Goehringas (Doug Goehring) anksčiau sakė, kad daugelis žmonių jaučiasi išnaudojami itin turtingų žmonių, kurie perka žemę, bet nebūtinai pritaria valstijos vertybėms.

Man tai labai girdėta visoje valstijoje, net ne iš tos apylinkės, - sakė D. Goehringas televizijai KFYR-TV. "Tie žmonės yra nusiminę, bet yra ir kitų, kurie dėl to tiesiog įsiutę".

Korporacijoms nuosavybės draudimas netaikomas, jei žemė reikalinga "gyvenamųjų arba komercinių pastatų statybai; korporacijos ar ribotos atsakomybės bendrovės pastatams, gamykloms, įrenginiams, pramoniniams parkams arba panašiems verslo ar pramonės tikslams; arba gretimai ne žemės ūkio paskirties žemei palaikyti ar papildyti, siekiant naudos abiem žemės sklypams", rašoma įstatyme.

Tai ne pirmas išbandymas 1932 m. priimtam įstatymui. 

Federalinis teisėjas 2018 m. nusprendė, kad įstatymas yra konstitucinis po to, kai konservatyvi ūkininkų grupė pareiškė, kad jis riboja gamintojų verslo galimybes ir trukdo tarpvalstybinei prekybai, nes draudžia nevalstybinėms korporacijoms dalyvauti Šiaurės Dakotos žemės ūkio pramonėje.

Šiaurės Dakotos gubernatorius respublikonas Dougas Burgumas (Doug Burgum), buvęs "Microsoft" vadovas, kurio rinkimų kampanija, kai 2016 m. Burgumas pirmą kartą laimėjo rinkimus, iš "Microsoft" bendraįkūrėjo Gateso gavo 100 000 JAV dolerių, atsisakė komentuoti žemės ūkio paskirties žemės pardavimą. 

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau