Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 8

J. Bidenas atsikerta dėl abortų, Aukščiausiąjį Teismą vadina ‘nekontroliuojamu’

Penktadienį JAV Prezidentas Joe Bidenas (Joe Biden) pareiškė, kad federaliniai teisės aktai yra greičiausias būdas atkurti teises į abortus, ir paragino rinkėjus per artėjančius rinkimus išrinkti pasirinkimą palaikančius įstatymų leidėjus, nes jis nurodė imtis naujų priemonių reprodukcinėms laisvėms užtikrinti.

Pasmerkęs "siaubingą, kraštutinį" Aukščiausiojo Teismo sprendimą panaikinti konstitucinę teisę į abortą, J. Bidenas teigė, kad veiksmingiausias atsakas bus duotas prie balsadėžių per lapkričio mėn. vidurio kadencijos rinkimus, išrinkus įstatymų leidėjus, kurie užtikrintų jam tvirtą įstatymų leidžiamosios valdžios, kurios jis dabar neturi, kontrolę.

"Greičiausias kelias atkurti Roe yra priimti nacionalinį įstatymą, kodifikuojantį Roe, kurį pasirašysiu iš karto, kai tik jis pateks ant mano darbo stalo. Mes negalime laukti", - sakė J. Bidenas, turėdamas omenyje 1973 m. priimtą sprendimą byloje Roe prieš Wade, kuriuo buvo įtvirtinta teisė į abortus.

"Negalime leisti, kad nekontroliuojamas Aukščiausiasis Teismas, veikiantis kartu su ekstremistiniais Respublikonų partijos elementais, atimtų laisves ir mūsų asmeninę autonomiją", - sakė jis.

Spaudžiamas griežčiau ginti teisę į abortus, J. Bidenas pasirašė įsaką, kuriuo siūloma imtis naujų, bet ribotų priemonių moterų reprodukcinėms teisėms stiprinti.

J. Bidenas buvo kritikuojamas savo paties Demokratų partijos viduje dėl tariamo neveiklumo po birželio 24 d. Aukščiausiojo Teismo sprendimo.

Po teismo sprendimo kelios valstijos uždraudė arba labai apribojo abortus ir tikimasi, kad kitos paseks jų pavyzdžiu.

Daugelis demokratų, dažnai anonimiškai kalbėdami spaudoje, skundėsi, kad J. Bidenas ir jo komanda nesugebėjo tinkamai reaguoti į stulbinantį Aukščiausiojo Teismo sprendimą.

Sprendimo dieną administracija atrodė nustebusi, nors projektas buvo nutekintas prieš kelias savaites.

Birželio 24 d. prezidentas paskelbė apie du reguliavimo priemonių paketus: dėl galimybės įsigyti aborto tablečių ir dėl moterų teisės vykti į kitą valstiją atlikti aborto, jei jų valstijoje ši procedūra draudžiama.

Tačiau tą dieną spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre retai kada atšaukė savo kasdienį brifingą.

Netrukus po to J. Bidenas išvyko į kelionę po Europą, taip nuliūdindamas abortų teisių aktyvistus ir įstatymų leidėjus, kurie troško ryžtingesnių prezidento veiksmų.

Siekdamas atsigauti, J. Bidenas penktadienį pasirašė įsaką, kuriuo siekiama apsaugoti jautrius su moterų sveikata susijusius duomenis ir "kovoti su skaitmenine priežiūra, susijusia su reprodukcinės sveikatos priežiūros paslaugomis".

Užtarėjų grupės įspėja apie pavojų, kurį kelia moterų internetiniai duomenys, pavyzdžiui, jų geografinė buvimo vieta ir programėlės, stebinčios menstruacijų ciklą, kurie, pasak jų, gali būti naudojami siekiant persekioti abortus pasidariusias moteris.

J. Bideno įsakymu taip pat siekiama apsaugoti mobiliąsias klinikas, dislokuotas prie abortus uždraudusių valstijų sienų.

Administracija taip pat nori užtikrinti galimybę gauti kontracepcijos ir abortų vaistų bei sukurti savanorių teisininkų tinklą, kuris padėtų moterims abortų klausimais, teigė Baltieji rūmai.

- "Žmogus, kuriam pritrūko laiko?"-

Tačiau šios priemonės turės ribotą poveikį. J. Bidenas negali daug nuveikti kovodamas su Aukščiausiuoju Teismu ar jam priešiškomis valstijomis, kai Kongrese neturi tvirtos daugumos.

Todėl J. Bidenas ragina amerikiečius per kadencijos vidurio rinkimus gausiai ateiti į rinkimus ir balsuoti už demokratus.

Tikslas - kodifikuoti teisę į abortą kaip federalinį įstatymą, kuris panaikintų valstijų sprendimus uždrausti šią procedūrą.

Tačiau daugelis demokratų baiminasi, kad šis siekis pritraukti rinkėjų balsus bus nesėkmingas. J. Bidenas šiuo metu yra nepopuliarus prezidentas, o didžiausias amerikiečių rūpestis šiuo metu yra sparčiai auganti infliacija.

Be to, kai kurie demokratai abejoja, ar 79 metų J. Bidenas, centristas, kuris vengia dėmesio vertų veiksmų, yra pajėgus įveikti agresyviai konservatyvius Amerikos dešiniuosius didelės politinės įtampos laikais.

Jam tereikia pažvelgti į pastarųjų dienų spaudos redakcinius straipsnius, įskaitant ir tuos, kurie pasirodė simpatiškais laikomuose naujienų leidiniuose.

"Ar Džo Baidenas yra netinkamas prezidentas netinkamu laiku?" - skelbė ketvirtadienio "The Washington Post" antraštė, o žurnalas "The Atlantic" klausė: "Ar Baidenas - žmogus, kuriam laikas ne laiku?".

"Agence France-Presse" (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau