Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 11

Anglikonų Bažnyčia teigia, kad ‘nėra oficialaus’ moters apibrėžimo

Anglikonų Bažnyčia teigia, kad "nėra jokio oficialaus moters apibrėžimo".

Vyresnysis vyskupas sakė, kad anksčiau buvo "manoma, jog žodžio "moteris" reikšmė yra savaime suprantama", tačiau dabar reikia "papildomo atsargumo".

Gerbiamasis kunigas Robertas Innesas (Robert Innes) pateikė patetiškas pastabas rašytiniame atsakyme į klausimą, pateiktą Generaliniam sinodui, kai institucijos kovoja su vykstančiomis diskusijomis dėl translyčių teisių ir to, kas apibrėžia "moterį".

Jo prisipažinimas sukėlė tam tikrą kritiką.

MSN praneša: Nors liberalioji Bažnyčios dalis sveikino naująją poziciją, komentarai taip pat sukėlė kritiką - lyčių kritikos kampanijos dalyviai teigė, kad "nesvarbu, ar jūsų atskaitos taškas yra biologija, ar Biblija", atsakymas į klausimą, kas yra moteris, išlieka toks pats.

Kunigė Angela Berners-Wilson, pirmoji Anglijos moteris kunigė, sakė, kad ji "nėra visiškai patenkinta" šiuo atsakymu, tačiau pridūrė, kad šis klausimas yra "jautrus".

‘Turime būti labai jautrūs’

Bažnyčios pareigūnai šiuo metu dalyvauja projekte "Gyvenimas meilėje ir tikėjime" (Living in Love and Faith, LLF) - institucijos vykdomame ir svarbiame projekte, kuriuo siekiama spręsti, kaip tapatybės, seksualumo, santykių ir santuokos klausimai dera Bažnyčioje.

Apibrėžimo, kas yra moteris, klausimas iškilo rašytiniuose klausimuose Generaliniam sinodui, Bažnyčios įstatymų leidžiamajam organui, kuriuose Adamas Kendry, pasaulietis sinodo narys ir Karališkojo jūrų laivyno atstovas, klausė: "Koks yra Anglikonų Bažnyčios moters apibrėžimas?"

Į tai Europos vyskupas daktaras Robertas Innesas atsakė, kad "oficialaus apibrėžimo nėra".

Europos vyskupas, kuris taip pat atsakinėjo kaip Tikėjimo ir tvarkos komisijos pirmininkas, savo rašytiniame atsakyme teigė: "Tikėjimo ir tvarkos komisijos pirmininkas: "Oficialaus apibrėžimo nėra, o tai atspindi faktą, kad dar visai neseniai tokio pobūdžio apibrėžimai buvo laikomi savaime suprantamais ir atsispindėjo santuokos liturgijoje. 

"Tačiau LLF projektas pradėjo nagrinėti santuokos sudėtingumą, susijusį su lytine tapatybe, ir atkreipia dėmesį į tai, kad reikia papildomai rūpintis ir galvoti apie mūsų, kaip žmonių, sukurtų pagal Dievo paveikslą, bendrumų ir skirtumų supratimą."

Kunigė Angela Berners-Wilson, kuri 1994 m. tapo pirmąja moterimi, įšventinta į kunigus Anglijoje ir neseniai išėjusi į pensiją, atsakydama į Europos vyskupo atsakymą dienraščiui "The Telegraph" sakė "Aš nesu visiškai patenkinta šiuo atsakymu. Noriu pasakyti, kad manau, jog tam tikri dalykai, pavyzdžiui, vyrai negali turėti vaikų, yra visiškai akivaizdūs. 

"Bet manau, kad turime būti labai jautrūs ir galbūt turime iš naujo peržiūrėti savo ribas."

"Šokiruojantis" atsakymas

Kampanijos "Sex Matters" grupės vykdomoji direktorė Maya Forstater vyskupo atsakymą apibūdino kaip "šokiruojantį", sakydama, kad "vyro ir moters sąvokoms nereikėjo oficialaus oficialaus apibrėžimo", nes "jos yra senesnės už pačią žmogaus gyvybę". 

Ji pridūrė: "Kai vyriausybė, priimdama Lyčių pripažinimo aktą, iš naujo apibrėžė moteris, Anglikonų Bažnyčia galėjo pasilikti prie savo seniai nusistovėjusio supratimo, kuris turi prasmę, nesvarbu, ar remiamasi biologija, ar Biblija. 

"Šokiruoja tai, kad jie taip lengvai atidavė vyro ar moters apibrėžimą valstybei, tarsi ši pamatinė tiesa būtų nesvarbi."

Tačiau Jayne Ozanne, sinodo narė ir 2017 m. įkūrusi Ozanne fondą, kuris bendradarbiauja su religinėmis organizacijomis visame pasaulyje, siekdamas kovoti su LGBTQI žmonių prietarais ir diskriminacija, šį klausimą pavadino "pasyviai agresyviu". 

Ji teigė: "Ji sakė, kad tai yra labai neigiamas požiūris: "Kendy klausimas, deja, yra puikus pasyviai agresyvaus klausimo pavyzdys, kuriuo siekiama įskaudinti LGBT+ bendruomenę, ypač mūsų tarpe esančius translyčius narius. 

"Atėjo laikas nutraukti šiuos prieš LGBT nukreiptus išpuolius ir išmokti pripažinti, kad gyvenimas nėra toks juodas ir baltas, kaip kai kuriems atrodo, kad turėtų būti."

Dr. Jane Hamlin, labdaros organizacijos "Beaumont Society", remiančios translyčius asmenis, prezidentė, pridūrė: "Mane glumina, kodėl kai kurie žmonės yra taip apsėsti "moters" apibrėžimo. Kodėl tai gali būti problema Anglikonų bažnyčiai?

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau